У ніч із 12 на 13 серпня жителі Землі зможуть спостерігати пік метеорного потоку Персеїди – найкрасивішого зорепада року. Побачити його можна буде і на території України.
Як повідомляє The Guardian, в ніч піку в регіонах з особливо темним небом без світлового забруднення можна буде побачити 60-100 «зірок, що падають» на годину. У регіонах із світлішим небом буде видно приблизно один метеор на хвилину. Варто пам'ятати, що Україна живе в умовах повномасштабного вторгнення Росії, в областях нашої країни діє комендантська година, тому перебувати вночі на вулиці не можна.
Спостереженням за «падаючими зірками» сприяє і фаза місяця, він буде спадним, тому освітлено буде лише 10% поверхні супутника нашої планети.
Варто зазначити, що зорепад розпочався ще 17 липня. У ніч же з 12 на 13 серпня він досягне свого піку.
Побачити «зірки, що падають» можна буде в напрямку сузір'я Персея, яке знаходиться недалеко від Кассіопеї, що нагадує букву W.
Частинки метеорного потоку породжує комета Свіфта – Таттла. Рухаючись сильно витягнутою орбітою, вона здійснює один оберт навколо Сонця за 133 роки. При зближенні із зіркою її ядро частково випаровується, і гази несуть із собою піщинки та камінчики – з них позаду комети утворюється шлейф.
Ширина метеорного потоку становить близько 40 мільйонів кілометрів, Земля проходить крізь нього близько місяця, але його пік припадає на середину серпня. Найщільніша частина метеорного потоку становить 1,3 мільйона кілометрів, наша планета перетинає її приблизно за 12 годин.

Підготувала Фаїна Вауліна
Інф.: Дзеркало тижня

Коментарі