Свого піку Квадрантиди досягнуть у ніч із 3 на 4 січня.
Метеорний потік Квадрантиди, який досягне свого піку у 2024 році, вже розпочався. Як повідомляє Forbes з посиланням на Американське метеорне товариство, зорепад розпочався 28 грудня і триватиме до 16 січня.
Пік зорепада припаде на ніч із 3 на 4 січня. Очікується, що в цей час можна буде побачити до 120 зірок, що «падають», на годину. Але це буде на піку, який триватиме лише кілька годин.
Квадрантиди слідують за Гемінідами, під час піку яких спостерігалося до 100 «зірок, що падають».
Чому Квадрантиди варто побачити
Хоча це не найвидовищніший, це перший зорепад року. З початку нового сонячного року Земля пролітає крізь уламки, які у Сонячній системі залишили комети. Квадрантиди також відомі своїми надзвичайно яскравими метеорами.
Джерелом метеорів, які утворюють зорепад, є астероїд 2003 р. EH1, який, як вважають вчені, у минулому був кометою. Він здійснює оберт навколо Сонця за 5,5 років.

Коли можна спостерігати Квадрантиди
Як уже говорилося, зорепад досягне піку в ніч із 3 на 4 січня. У цей час місяць буде у першій чверті, тому спостерігати за метеорним потоком краще після його заходу, близько опівночі у північній півкулі.
Радіантом - точкою, з якої виходять «зірки, що падають» - є сузір'я Стінний Квадрант, яке офіційно більше не існує. Його виключили із офіційного списку. Сузір'я знаходилося між Волопасом і Драконом, неподалік кінчика «ручки» ковша Великої Ведмедиці.
Це сузір'я видно у небі всю ніч, тобто спостерігати зорепад можна будь-коли. Але варто пам'ятати, що Україна живе в умовах воєнного стану, пов'язаного з повномасштабним вторгненням Росії, у містах діє комендантська година, перебувати на вулиці заборонено.
Нагадаємо, 9 грудня комета Галлея розпочала рух від далекого кінця своєї орбіти до Сонця. 2061 року жителі Північної півкулі зможуть побачити яскраву комету в ранковому небі.

Інф.: Дзеркало тижня

Коментарі