Магнітні бурі у лютому

Лютий розпочнеться одночасно зі спалахом на Сонці, що "вдарить" по магнітному полю Землі. Найвідчутніші магнітні бурі очікуються в такі дні:
1 лютого;
7-10 лютого;
19–21 лютого.
Якщо говорити про силу магнітних бур, то їх К-індекс очікується на рівні 4. К-індекс – показник геомагнітної активності та класифікатор геомагнітної бурі, який описує відхилення магнітного поля Землі від норми протягом 3-годинного інтервалу. Його значення коливається від 0 до 9, де 9 – найвищий показник.

Термін магнітна буря був уперше введений Александером фон Гумбольдтом (1769-1859) на початку 19 століття для позначення періоду раптового зниження горизонтальної компоненти Н геомагнітного поля, що вимірюється на поверхні Землі. З його ініціативи у 30-х роках 19 століття було створено мережу магнітних обсерваторій. Вимірювання показали, що варіації магнітного поля під час магнітних бур мають глобальний характер і демонструють загальні закономірності розвитку: різке зниження поля за 10-20 годин і його подальше відновлення протягом 2-6 діб.
Геомагнітні бурі викликаються надходженням до навколоземного простору обурених потоків сонячного вітру та їх взаємодією з магнітосферою Землі. Вони є проявом посилення кільцевого струму Землі, постійно наявного у сфері радіаційних поясів планети.
Масовий викид сонячної енергії, що складається і з протонів і електронів, які подорожують у просторі з надзвичайно високими швидкостями, досягаючи Землі, взаємодіє з магнітним полем та атмосферою. Унаслідок чого можна спостерігати збої у роботі супутників, відключення радіо, короткострокових неполадок в енергосистемі. Люди, яких називають метеозалежними, у ці дні відчувають нездужання, у них посилюється мігрень, і навіть у здорових спостерігається дратівливість, агресивність, занепад сил. Найбільше страждають від магнітних бур ті, у кого є хронічні захворювання, а також люди похилого віку.
Інф.: Фокус
Коментарі