 Результати виборів у Верховну Раду змушують згадати хемінгуеєвського "Старий і море": ось риба начебто найбільша, але з'їсти її не можна, тому що її вже по дорозі зжерли акули.
Так і в Україні: опозиція, звичайно, здобула велику перемогу, але скористатися нею не зможе, тому що більшість будуть формувати "донецькі" - за участю Симоненко.
Тому два головних результати виборів: один екзистенціальний, інший політичний.
Екзистенціальний: Суспільство, люди, громадяни України ще раз переконалися, що вони можуть бути значно сильнішими за Орду. Що влади не треба боятися. Що цих засмучених і не дуже винахідливих персонажів можна подолати.
Політичний: У влади не буде конституційної більшості. А проста більшість буде, мабуть, ну дуже дорогою (для тих, хто її буде намагатися створювати). Інф.: eizvestia.com
Кужель: Янукович укріплює Сім'ю через поразку на виборах
Для Партії регіонів ці вибори стали програшними, бо стало зрозуміло: вона не забезпечить перемогу Віктора Януковича на президентських виборах 2015 року.
Закон "Про референдум" виписаний так, "щоб Сім’я залишилася на все життя", що дає Януковичу великі можливості.
Про це в ефірі "Радіо Свобода" заявила Олександра Кужель, обрана до Верховної Ради за списком "Батьківщини"."
І тому президент укріплює зараз свою Сім’ю. Він зрозумів, що вони йому не допоможуть в 2015 році. І це є не виграш. Для них є можливість або змінити свою тактику і стратегію, або просто він не доживе і до 2015 року. Бо не опозиція скидає владу, а народ", – сказала вона.
Інформаційні війни в мирному житті
Війна ідей, у якій людство живе все своє життя, є прикладом нескінченої інформаційної війни.
Інформаційні війни налаштовані не лише на військові цілі, а й на цілі в економічному, соціальному, політичному, релігійному просторах. Приклад виборів як цілей політичних є в голові в кожного. Але реально війна ідей, у якій людство живе все своє життя, є прикладом нескінченої інформаційної війни.
Від зміни прізвищ на місцях у Верховній Раді ситуація в країні просто так не зміниться. І багатьом пересічним громадянам, на превеликий жаль, байдуже, хто буде сидіти у залі і як спритно критикуватиме владу.
Зміна облич опозиції не убезпечить від появи нових "тушок". Тож прикро усвідомлювати, що "імплементовані" у партійні та мажоритарні списки "троянські коні" дуже швидко завдадуть нищівного удару в спину.
Важливо досягти змін у суспільстві. Бо саме за ці зміни голосували люди.
Про механізм приходу до влади опозиції на останніх виборах, майбутні можливості Грузії та уроки для України розповів учасникам Дискусійного клубу у Львові голова грузинської громади Львова Джумбер ДЗІҐУА.
— Який саме механізм потрібно активувати українцям, щоб усе запрацювало?
— Рецепт дуже простий: потрібно створити, умови, коли люди не відчували би безкарності. Потрібна тотальна війна з корупцією, особливо в державних установах. Якщо немає корупції, то вважайте, що 90% справи вже вирішено, а після цього вже починається рутинна робота. Щоб зламати хребет старій системи, потрібно починати з двох місяців. Один місяць я дав би прокуратурі на перевірку конкретних даних (у тому числі статті, передачі зі ЗМІ), протягом другого місяця — тотальні арешти корумпованих чиновників (у тому числі й правоохоронців) за п’ять останніх років. Реформи не можна розтягувати надовго. Швидка чистка прокуратури теж входить у ці два місяці. Уявляєте, як українці прокидатимуться?! Детальніше
НАЙПЕРШИЙ СИМВОЛ
За наругу над офіційними державними символами — гербом, прапором, гімном — українське законодавство передбачає досить суворе покарання, а знущання з мови, не менш символічної величини, залишається безкарним. "Чому?" — запитує у статті "Про мову, троянди та білих орлів, або Дещо про забутий символ держави" (Голос України, 29.09.2012 р.) Василь МАЛЯРЕНКО, ректор Національної школи суддів, Голова Верховного Суду України в 2002—2006 роках, і пропонує зарахувати українську мову до числа національних символів, визначених у статті 20 Конституції України.
В Україні існує проблема трансформації суспільства від тоталітаризму до демократії
"Північно-Атлантичний Альянс занепокоєний ходом політичних процесів в Україні. Особливо нас непокоїть наявність політичних в’язнів". Про це заявив директор Офісу зв’язку НАТО в Україні Марчін Кожел під час організованої Інститутом Європейського Поступу інтерактивної конференції "Зміцнення безпеки через співробітництво", присвячену питанню співпраці між Україною та НАТО в ситуації позаблокового статусу нашої країни.
Коли-небудь українці остаточно переконаються, що здійснити інституційну ротацію політичних еліт (простіше кажучи, змінити владу шляхом голосування) неможливо, і згадають деякі традиційні методи оновлення таких еліт…
Та за будь-яких обставин доля нової Верховної Ради залежить не тільки від політиків, а й від мас українських громадян. Вона залежить від постійного тиску з боку громадянського суспільства, його структур – від правозахисних до природоохоронних організацій, – і від активності та відповідальності журналістської спільноти, і від позиції середнього та малого бізнесу. Адже головна проблема не в тому, щоб "хороші" нардепи витіснили "поганих", а в тому, щоб докорінно змінити сутність діяльності Верховної Ради. Про це - у статті С. Грабовського на Радіо Свобода.
Окружний адміністративний суд міста Києва залишив без руху позовну заяву заступника голови Української республіканської партії Ростислава Новоженця (на фото) з вимогою заборонити в Україні Партію Регіонів.
Відповідна ухвала була винесена 30 жовтня ц.р. суддею Винокуровим К.С., а копія – вручена позивачу як пріоритетне рекомендоване послання з повідомленням про вручення 7 листопада.
Юлія Тимошенко накреслила план дій об'єднаної опозиції у новому парламенті і підтримала її рішення не відмовлятися від здобутих крісел
Екс-прем'єр-міністр Юлія Тимошенко підтримала вчорашнє рішення Ради об'єднаної опозиції продовжити парламентську та непарламентську боротьбу.
Про це на брифінгу перед ЦКЛ "Укрзалізниці" у Харкові після зустрічі з Тимошенко повідомив її захисник, народний депутат Андрій Кожем’якін, відповідаючи на питання журналістів про те, як відреагувала екс-прем’єр на вчорашнє рішення опозиції ввійти в парламент.
|
|