Гриценко: Межигір’я – це музей корупції
Гараж на 70 автівок, величезна гавань для кораблів, площадки для гелікоптерів, люстри, позолочена сантехніка, двері та вікна по 40-70 тисяч доларів, заборонена для польотів величезна зона над резиденцією президента, аби приховати усі його багатства вартістю близько 300 мільйонів доларів – усе це, згідно журналістських розслідувань, належить одній людині, котра за позаминулий рік не задекларувала наявність жодного автомобіля. Таку думку в ефірі програми «Прямим текстом» на телеканалі «Zik» висловив стосовно Межигір’я Януковича голова партії «Громадянська позиція» Анатолій Гриценко.
Він вважає, що резиденція Межигір’я – музей корупції, справжня афера.
Росіяни в Естонії довгий час були "народом панів" і мали привілеї. Тепер же, коли у них більше немає привілеїв, деякі люди розглядають це як втрату.
Про це в інтерв'ю швейцарському виданню Der Bund заявив президент Естонії Тоомас Хендрік Ільвес, повідомляє Цензор.НЕТ з посиланням на "Росбалт".
Т. Ільвес також відповів на питання про те, чому російська мова в Естонії не є офіційною мовою.
Валентина Павленко
Kravchuk: слово Тимошенко з-за ґрат може мати колосальну силу
Київ – Ув’язнивши Юлію Тимошенко та Юрія Луценка, влада додала сили опозиції на виборах, вважає перший Президент незалежної України Леонід Кравчук. В інтерв’ю Радіо Свобода Кравчук наголосив, що влада діє так, як дозволяє їй народ, і, на його думку, немає підстав говорити про політичну помсту.
– Мені важко сказати. Я щось стверджую тільки тоді, коли маю на столі якесь рішення, якийсь документ. У мене немає жодного документу, щоб я міг сказати – це помста.
Олесь ГРИБ, громадський діяч, для Волі народу
Якщо зважити на відоме застереження, що нове – це добре забуте старе, то новий похід на Верховну раду Юрія Збітнєва – колишнього соціаліста, колишнього народнього депутата колишньої Верховної ради колишньої УРСР, колишнього очільника Політради Української національної громади, творця і організатора партії «Нова сила», а нині ініціатора скликання нових конституційних зборів під величною назвою "Конституційний конгрес", безперечно треба вважати новим.
«Коли чую слово «реформа», я інстинктивно хапаюся за культуру»
Інтерв’ю з Дмитром Видріним — політологом і «другом парадоксів»
З Дмитром Гнатовичем ми зустрілися в день «Великої жовтневої соціалістичної революції» — 7 листопада, як ці події 94-річної давності називають комуністи. Цього дня вони, як завжди, пройшлися головною вулицею столиці Хрещатиком, підбадьорюючи своїх нечисленних, але достатніх для живучості депутатів-комуністів у парламенті, прибічників ідеї «світлого» минулого. Про нещодавно видану книжку Дмитра Видріна «О политике бесспорно» ми не говорили. Іншим разом. Зате ми використали картини на політичну тематику з книжки автора — чудової української художниці Світлани КОНДРАТЕНКО. На фото - її «НАТЮРМОРТ ІЗ РОЖЕВИМ ОМАРОМ ТА ЛИМОНОМ» (У центрі за столом - Дмитро Видрін).
В Україні діє секретна спецслужба, яка займається політичними вбивствами, заявив відставний майор держохорони Микола Мельниченко, один з головних свідків у справі проти екс-президента Леоніда Кучми
«В Україні діє дуже потужна, добре законспірована і непогано оснащена нелегітимна спецслужба, яка займається політичними вбивствами. Якийсь аналог відомих «орлів Кравченка» і білоруських «ескадронів смерті». Позиції цієї спецслужби посилюються. Одним із її завдань було моє знищення », - заявив Мельниченко в інтерв'ю виданню "Сегодня".
Володимир ПИЛИПЧУК, академік Академії економічних наук України, професор, для "Волі народу" , для "
Я собі думаю, як би мала вчинити адекватна людина, якби перед нею стояла альтернатива:
Або засудити Юлю і:
- програти в міжнародному арбітражному суді оскарження газової угоди з Росією;
- відтермінувати підписання і ратифікацію євроінтеграційних угод з ЄС ;
- отримати негативну реакцію Європи і публічну зневагу з боку європейських політиків;
- не отримати зону вільної торгівлі з ЄС;
- замість безвізового режиму з Європою для всіх громадян України отримати візовий режим навіть для власників дипломатичних паспортів;
- розв’язати руки Росії в інформаційному наступі на Україну і позбавитися підтримки ЄС?
Або відпустити Юлю і опозиціонерів, але весь перелічений європейський програш обернути на виграш держави і своєї команди?
Розумна людина вибрала б другий варіант – однозначно!
Віталій ПОРТНИКОВ, для radiosvoboda.org
(Фото із сайта prikol.i.ua)
Зміна на тронах
Через майже тиждень після з'їзду «Єдиної Росії» президент Дмитро Медведєв вирішив пояснити співгромадянам у спеціальному інтерв'ю трьом федеральним телеканалам, що сталося.
Рішення досить дивне: з росіянами можна і потрібно було поговорити саме до з'їзду, а не дивувати «сюрпризом» із рокіровкою в тандемі навіть делегатів.
Але після з'їзду російська влада зіткнулася з непередбаченим – із глухим неприйняттям того, що громадянам країни взагалі не залишили жодного вибору. При цьому навіть звичайній людині стало ясно, що не радилися ні з ким.
Володимир ПИЛИПЧУК, Академік Академії економічних наук України, професор
Є варіант одночасного вирішення трьох проблем в одному пакеті: цін на газ для України, іміджу Януковича і звільнення Тимошенко
За що ж судять Юлю? Якщо відповісти алегорично, то за „нерозбірливість у зв’язках”: то кооперація з Ющенком, то кооперація з Януковичем, то дует з Путіним у насмішках над Президентом України, легковажний підхід при підборі кадрів у свою команду. Фракція ПР не мала б нинішньої потуги в парламенті, якби не відбувся феномен зради „тушок”, зради політичної передвиборчої платформи суттєвою частиною депутатів від БЮТ і „Нашої України-Народної Самооборони”. Тоді й прокуратура і суди не були б такими „ручними”. Так що судить Юлю не лише партія влади, але й її колишні соратники - депутати, яких вона підбирала, у свій час, у передвиборчі списки БЮТ. Погляньмо уважніше на „орлів”, що в різний час пройшли в парламент від БЮТ. Де вони зараз?
Олег К. РОМАНЧУК, шеф-редактор журналу "Універсум", для radiosvoboda.org
Жити не за московським, а київським часом
Львів – «Військо – це право нації на існування» – писав Микола Міхновський. І це правда. Хоча нині українська армія навряд чи здатна захистити свою державу, однак указ Президента України Віктора Януковича щодо скасування військових парадів до 20-ї річниці Незалежності в Києві, Одесі, Севастополі, Керчі, а також у містах, де дислокуються штаби оперативних командувань, – знак більш ніж промовистий. Семіотичний. Навіть традиційного виступу військового оркестру на майдані Незалежності не передбачено. Не про економію коштів ідеться…
Двадцятиліття Української Незалежності, по суті, збігається з дев’яностоліттям радянської окупації – восени 1921 року армія УНР, зазнавши поразки в нерівній борні з переважаючими силами «Червоної армії», перейшла Збруч на територію Польщі, де була інтернована своїм недавнім союзником у війні проти Росії.
|
|