Інф. порталу soskin.info

Російський флот в Україні: «Сага пр о Форсайтів» чи верхівка айсберга?
 

 
Україна і Росія мають намір укласти додаткові договори щодо Чорноморського флоту.
Так, згідно із заявою посла з особливих доручень МЗС Росії Олександра Бавикіна, передбачається укласти угоду про пільговий митний режим для вантажів, що надходять в Україну для забезпечення флоту; про порядок узгодження питань перетину українського державного кордону кораблями, суднами і літальними апаратами російського Чорноморського флоту; інфраструктурі флоту, а також угоди про організацію гарнізонної служби російських військових формувань. Крім того, планується завершити узгодження проекту угоди з питань юрисдикції та надання правової допомоги у кримінальних справах у зв'язку з перебуванням російських військових формувань в Україну.

Повідомляється також, що з метою ефективності з підготовки нових угод в квітні 2011 року була створена російська делегація для переговорів з українською стороною, яка провела кілька зустрічей.

За словами Бавикіна, в 2011 році узгоджені і готуються до підписання угоди між урядом Росії і Кабінетом Міністрів України про узгодження пересувань, пов'язаних із діяльністю військових формувань Чорноморського флоту Росії на українській території поза місцями їх дислокації. А також угоду про взаємодію з питань попередження надзвичайних ситуацій, пожеж і ліквідації їх наслідків в населених пунктах, в яких дислокуються об'єкти ЧФ Росії.

Що стосується інвентаризації нерухомості, то експерти домовилися про порядок її проведення та форматі складання необхідної документації.

Також обговорюються питання щодо розширення участі Росії в розвитку соціально-економічної бази міст і селищ, де дислокуються російські частини. Крім цього, Росія розглядає пропозиції Севастопольської міської державної адміністрації по ряду інвестиційних проектів.

Тут, надзвичайно доречно, згадуються слова глави адміністрації Президента Росії. Сергій Наришкін сказав одного разу, що Чорноморський флот Росії в Севастополі є важливим елементом стабільності в Чорноморському та Середземноморському регіоні.

«Чорноморський флот - це кров і плоть цього дивовижного міста ... це частина Севастополя, без якої, мені здається, життя міста неможливе», - зазначив він під час відвідування міста з нагоди святкування Дня ВМФ Росії.

Так, що означають ці «нові додаткові договори»? Продовження Харківській «епопеї» або чергові блукання в пошуках «секретного фарватеру»?

 

-------------------------------------------------- ------------------------------

Олег СОСКІН, політолог,
президент Інституту трансформації суспільства

Сьогодні Янукович, втрачаючи підтримку всередині країни (зараз рейтинг Президента впав до рекордної позначки в 10% базових пунктів, зокрема, східних і південних областях плюс ізоляція з боку США та ЄС), кидається в обійми Російської Федерації та її лідерів - двох кремлівських товаришів Путіна і Медведєва. І для того, щоб отримати їх максимальну підтримку, він готовий перетворити Україну на придаток РФ, а самому стати їх васалом.

Таким чином, по суті, він став на шлях перетворення з Президента незалежної потужної європейської держави на звичайного сатрапа і практично готовий віддати повністю Севастополь Росії, тим самим перетворюючи його в анклав Росії на території Україні.

Я вважаю: такими діями Президент України прямо порушує Конституцію України, зокрема, її положення про те, що він - Гарант цілісності держави, що захищає її суверенітет. Власне кажучи, з огляду на це, можна говорити про те, що сьогодні Янукович зрадив український народ, націю і державу.

Зважаючи на це я вважаю, що сьогодні слід негайно починати процедуру імпічменту Президента як зрадника української держави та національних інтересів, який представляє пряму загрозу суверенітету Україною. Сьогодні він і його оточення практично розчищають шлях російським імперіалістам на територію нашої країни, готуючи тим самим нам нову Абхазію. 

Коментарі

 

Add comment

Security code
Refresh