Святослав СЕМЕНЮК
Видатний історик сучасності Норман Дейвіс, не надто зважаючи на численні легенди та стереотипи, які вкоренилися у західній історіографії, ретельно проаналізував усі досягнення нашої цивілізації і несподівано навіть для себе прийшов до висновку, що Захід явно перебільшив свій внесок у її розвиток, так як усі найбільш глобальні і фундаментальні відкриття та досягнення були зроблені не там, а, власне, слов’янами.
При усій своїй повазі до знаменитих наукових центрів у Кембриджі, Оксфорді, Падуї, Болонї чи Сорбоні він був змушений констатувати як цілком очевидний факт, що найбільш наукове відкриття доби середньовіччя було зроблено не в них, а представниками наукової школи астрономії Краківського університету. Від себе додамо, що наступне відкриття на рівні революції у людській свідомості (вчення про ноосферу, тобто сферу розуму, де усе пов’язано настільки, що навіть смерть бджоли може привести людство до катастрофи) вже в наш час було зроблено академіком Вернадським,
Сьогодні, 27 червня, минає 47 років із дня відкриття у 1964 році пам'ятника Тарасові Шевченку у Вашинґтоні.
Символічно, що саме напередодні цієї дати, вчора відбулось урочисте відкриття пам'ятника Кобзареві в столиці Канади Оттаві (фото: ukremb.ca ). Про це повідомляє прес-служба заступника голови Верховної Ради України Миколи Томенка.
Віце-спікер, який перебуває з офіційним візитом у Канаді разом з народним депутатом Євгеном Сусловим, 26 червня взяв участь в урочистому відкритті пам'ятника Кобзарю роботи всесвітньо відомого канадського скульптора українського походження Лео Мола.
Томенко назвав відкриття пам'ятника Т. Шевченку в Оттаві історичною подією як для України, так і для Канади.
ВН вже висловлювала своє обурення ганебними символами-даунами ЄВРО-2012. Проте нашестя даунів, які мають символізувати українців, триває.
Персонажі Спритко та Гарнюня, покликані символізувати бренд "Україна" та створювати позитивний імідж держави за кордоном, мають яскраво виражені ознаки розумової відсталості. Про це, зокрема, стверджує відомий російський дизайнер Артемій Лєбєдєв, проаналізувавши образи, створені компанією CFC Consulting на замовлення українського уряду. Детальніше , а також тут
ДетальнішеД Детальніше
Олександр Палій, історик
інф. УНІАН
Щоб забути ганьбу поразки, її треба було перетворити на торжество... Навіщо святкувати день капітуляції Радянської Росії, ще й називати його днем захисника Вітчизни?..
Президент, прем’єр та інші офіційні особи дружно вітають громадян із Днем захисника Вітчизни, не надто вдаючись у деталі – з чим саме. Мовляв, „свято чоловіків” – і все тут. Ще два десятиліття тому історики затято сперечалися навколо того, що ж сталося 23 лютого 1918 року. Тепер уже не сперечаються. У більшовицькій пресі тих днів вони так і не знайшли жодного посилання на розгром німців, який нібито стався 23-го. Навпаки, 25 лютого більшовики включили гудки в самому Петрограді, щоб розбудити місто й прискорити запис добровольців у Червону армію, очікуючи наступу німців на столицю. 26 лютого Ленін повідомив соратникам, що столицю переноситься до Москви. Натомість відомо: 23 і 24 лютого – це дні „безумовної” капітуляції Радянської Росії перед кайзерівською Німеччиною. Щоб забути ганьбу, її треба було перетворити на торжество. Тому 23 лютого – це радше день захисника німецької кайзерівської вітчизни, ніж російської радянської, чи, тим більше – української. Детальніше
Прошу від імені громадян України, яким не байдужий авторитет нашої держави у Європі і світі. Зверніть увагу на факт явного приниження нашого народу, авторитету України і візьміть ситуацію створення символіки майбутнього європейського футбольного чемпіонату під власний контроль. Необхідно переламати злиденну практику паплюження України на міжнародному рівні, довільне використання національної символіки України і твердо відстоювати наші інтереси у європейському і світовому просторі.
|
|