Академічна спільнота Львівського національного університету імені Івана Франка висловлює стурбованість із приводу арешту колишнього прем'єр-міністра Юлії Тимошенко, суд над якою перетворився в новочасний варіант політичної вистави з поганою режисурою та ще гіршою грою задіяних у ній акторів.
На жаль, суд над колишнім прем'єром, лідером партії, за яку віддала свої голоси майже половина виборців України, перетворився на судилище зі заздалегідь відомим результатом, що й викликало міжнародний резонанс і блискавичну реакцію міжнародної спільноти.

Нам дуже прикро, що саме напередодні двадцятої річниці незалежності нашої країни теперішня система влади вирішила показати всьому світу демонстративний і переконливий доказ того, що Україна не відбулася як демократична європейська держава. Це означає, що у мільйонів молодих українців – тих, котрі народилися в незалежній Україні, вкрали віру в здатність нашої держави та суспільства створити їм умови для цивілізованого майбутнього, де права людини та її гідність охороняє Закон. Держава, якщо вона дбає про свою міжнародну репутацію та імідж, не може напередодні свого дня народження влаштовувати політичні інсинуації та судилища, котрі радше є формою державного самогубства, ніж кроком до встановлення справедливості.

Ректор Львівського національного університету імені Івана Франка
Іван ВАКАРЧУК

м. Львів, 5 серпня 2011 року

 

Коментарі

 

Add comment

Security code
Refresh