Зі словом пляж поєднується величезна кількість асоціацій: відпустка, сонце, море, пісок, теплий захід сонця.
Цей список можна продовжувати до нескінченності.
Але, поряд з такими приємними емоціями можуть з'явитися і негативні, причина яким деякі пляжі.
Вони приховують у собі небезпеку і можуть призвести до сумного результату.
Де прихована небезпека на пляжі, читайте у нашій статті.

Пісок

Пляжний пісок містить різні бактерії, грибки, які з легкістю потрапляють на шкіру. Прикладом може послужити кишкова паличка, яка знаходиться в піску і потрапляє в організм через шкірний покрив людини або з їжею, на якій осіли мікроорганізми, тому, щоб уникнути захворювань і захистити себе від таких бактерій після купання обов’язково необхідно ретельно мити руки і все тіло. При цьому людина навіть не дізнається, де саме захворіла, оскільки за традицією на наявність шкідливих бактерій перевіряють воду, а не пісок. Варто пам’ятати, що концентрація бактерій найбільш висока біля берегів водойм.

Бути обережними потрібно батькам, які приводять на пляж дітей, оскільки діти – це непосиди і після ігор на піску вони обов’язково мимоволі лізуть руками в рот. Після подібних забав обов’язково скористайтеся гігієнічними засобами.

У піску можуть мешкати стрептококи, які викликають рожу, нагноєння, ангіну і навіть зараження крові, а також яйця глистів, личинки і лялечки синантропних мух.

Скло

Пляжники можуть наступити на осколки, заховані в піску, і занести інфекцію. Такі випадки часто зустрічаються на диких пляжах, де дно не підлягає обстеженню перед початком сезону, але цього варто побоюватися і на міських облаштованих муніципальних пляжах.

Вода

Якщо вода забруднена, то її випадкове заковтування може призвести до дизентерії, кишкового грипу, вірусного гепатиту А, туляремії (заразитися можна від гризунів і водяних щурів), педикульозу. Інфекції шкіри, слизових оболонок можна отримати навіть не ковтаючи, а купаючись у водоймах, в яких немає проточної води. Вагітні жінки повинні бути особливо обережними у виборі місць для купання, оскільки вони більше за інших схильні до можливості підхопити віруси і різні мікроби. У воді можуть ховатися яйця стрічкових черв’яків, наприклад, ціп’яків і аскарид. Симптомами зараження стрічковими хробаками є – біль у животі, нудота, блювання, головні болі і відчуття тяжкості в животі.

Також у воді можуть жити патогенні амеби, кокцидії, джгутикові, які викликають різні шлунково-кишкові захворювання, наприклад, легкий коліт і навіть важку форму виразкової хвороби. Такі бактерії дуже живучі, їх кількість збільшується в теплій воді. Вірус викликає діарею і блювоту. Головний спосіб профілактики – не ковтати воду під час пірнання, плавання і вибирати пляжі, що пройшли перевірку.

Дно водойми

Перед тим, як пірнати або стрибати з пірсу у водойму, необхідно вивчити дно. Більшість травм і смертельних випадків припадає на незнайомі водойми.

Течія річки

Ніколи не варто недооцінювати силу течії. Пам’ятайте про вири і болотисті ділянки. На морі небезпечною є невидима на поверхні підводна течія, з якою справитися дуже важко, особливо дитині. До небезпек відносяться морські хвилі, які тягнуть купальника на глибину, а також своєю силою можуть вдарити плавця об підводні камені. Не забувайте про морських тварин – медуз, які обпалюють шкіру, а також їжаків.

Водні транспортні засоби

Багато нещасних випадків відбуваються із-за водного транспорту. Особливо небезпечними вважаються ті, які наближаються до берега, оскільки вони можуть переїхати купальника, засоби більші за розмірами здатні затягнути плавця під дно судна або гвинти, тому варто строго дотримуватися дистанції і купатися в спеціально відведеній зоні, позначеній буйками.

Підводне плавання з маскою і трубкою

Не запливайте в підводні печери, оскільки ви можете не розрахувати кількість повітря в легенях, і тоді його не вистачить для повернення на поверхню.

Судома

Навіть в теплій воді є ймовірність виникнення судоми. Якщо це сталося, то треба розтерти зведену кінцівку.

Сонце

Розігрівшись на сонці не можна відразу ж заходити у воду, це може спровокувати серцевий напад і навіть інфаркт. Тривале проведення часу на сонці може призвести до опіків і сонячного удару, особливо на берегах моря чи океану. У часовому проміжку з 11:00 до 16:00 протипоказано засмагати. Пам’ятайте, що на пляжі потрібно використовувати головні убори і сонцезахисний крем.

Плавання

Обережно ставтеся до плавання на надувному крузі або матраці далеко від берега, особливо якщо ви не добре плаваєте, тому що подібні засоби для плавання не дуже надійні і можуть несподівано лопнути.

Інф.: korusna.info

Коментарі

 

Add comment

Security code
Refresh