Президент США Джо Байден підписав закон про фінансування допомоги американським союзникам, де зокрема передбачено понад 60 мільярдів доларів Україні.
"Це гарний день для Америки, це гарний день для Європи, це гарний день для миру в усьому світі", - із цих слів глава Білого дому розпочав своє звернення до американців після підписання закону.
Він зазначив, що допомога партнерам США - це інвестиція в американську безпеку й також це продовжує світове лідерство Америки.
Байден нагадав, що за понад два роки повномасштабного вторгнення Росія "вбила десятки тисяч українців, бомбила шпиталі... дитячі садки, зерносховища, намагалась занурити Україну у холодну й темну зиму, б'ючи по електромережі"
"Українці - дають відсіч, захищаючи свою країну та свої родини із винятковою сміливістю... Те, що вони роблять, - вражає", - додав американський президент, зауваживши, що українці мають "волю й навички для перемоги".
Українці - дають відсіч... Те, що вони роблять, - вражає
Байден сказав, що поки республіканці у Конгресі "місяцями.. блокували допомогу" й в українців закінчувались боєприпаси, "Путін та його друзі", як-то Північна Корея, Іран і Китай постачали російським силам артилерію, балістичні ракети, дрони та компоненти для оборонного комплексу Росії.
Тепер же США відправлять Києву необхідне оборонне спорядження, й українці пильно стежили за процесом схвалення цієї допомоги у Вашингтоні. "(Були) повідомлення про схвальні вигуки просто з окопів,.. коли вони дивились за голосуванням у Палаті представників щодо допомоги Україні", - сказав Байден.
"Я переконаюсь у тому, щоб відправлення почались негайно, буквально у наступні кілька годин ми почнемо надсилати оснащення до України - для систем ППО, артилерії, систем залпового вогню та броньовані транспортні засоби", - повідомив американський лідер.
Байден також сказав, що ця допомога Києву - "буквально інвестиція не лише в українську безпеку, а й у європейську, а також у нашу власну безпеку".
"Надсилаючи Україні обладнання з наших власних складів, ми замінимо ці запаси на нову продукцію, випущену американськими компаніями тут, в Америці, - сказав він і додав: Ракети для Patriot роблять в Аризоні, Javelin виготовляють в Алабамі, артилерійські снаряди роблять у Пенсильванії та Техасі. Іншими словами, ми допомагаємо Україні й водночас вкладаємо у нашу власну індустріальну базу, посилюємо нашу національну безпеку й підтримуємо робочі місця у майже 40 штатах по всій Америці".
Байден також зазначив, що допомога Києву - в інтересах США та НАТО, адже в разі "тріумфу" України, "наступним кроком російських сил може стати пряма атака на союзника НАТО", що потягне застосування Статті 5 статуту альянсу про колективну оборону.
Нагадаємо, Сенат у вівторок переважною більшістю голосів проголосував за ухвалення давно відкладеного пакета допомоги Україні, Ізраїлю та Тайваню у понад 95 мільярдів доларів. При цьому раніше стало відомо, що Сполучені Штати уже готують перший пакет військової допомоги Києву на 1 мільярд доларів, щоб відправити його одразу, щойно проєкт стане законом.

Інф.: Голос Америки

Коментарі

 

Add comment

Security code
Refresh