Міністр оборони Польщі Владислав Косіняк-Камиш заявив, що його країна готова допомогти Україні повернути чоловіків призовного віку, щоб вони «виконали свій громадянській обов’язок».
Про це повідомляє Reuters.
Він нагадав, що Польща раніше пропонувала допомогти Україні з тим, щоб військовозобов'язані повернулися на батьківщину.
«Я думаю, що багато поляків обурюються, коли бачать молодих українських чоловіків у готелях і кафе, і чують, скільки зусиль ми повинні докласти, щоб допомогти Україні», – сказав Косіняк-Камиш.
Як саме Польща може допомогти Україні повернути чоловіків, міністр оборони не уточнив.
Очільник Міноборони Польщі додав, що його не дивує те, що українці, які перебувають на фронті, мають обґрунтовані претензії до своїх співвітчизників, які «роз’їхалися по світу».
Однак форма подібної «допомоги» здебільшого залежить від української сторони, зазначив він щодо реакції Варшави у разі, якщо Київ попросить допомогти повернути додому тих, хто може втратити право залишатися в Польщі після закінчення терміну дії паспорта.
«Я не здивований, що міністр закордонних справ України прийняв таке рішення. Українська влада робить усе, щоб забезпечити потреби на фронті новими солдатами, адже вони величезні», – сказав Владислав Косіняк-Камиш.
За даними бази даних Євростату, станом на січень 2024 року в країнах Євросоюзу мешкає близько 4,3 мільйона українців, з них близько 860 тисяч – дорослі чоловіки. Польща надала статус тимчасового захисту 950 тисячам українців, що є другим за величиною показником після Німеччини.
Нагадаємо, Кабмін заборонив видачу нових паспортів чоловікам призовного віку за межами України.
Як відомо, Єврокомісія «взяла до відома» інформацію про припинення надання консульських послуг українським чоловікам мобілізаційного віку за кордоном. Зазначається, що тимчасовий захист для українських біженців у ЄС продовжує застосовуватись і до військовозобов'язаних чоловіків.
У МЗС відповіли на найпоширеніші питання щодо обмеження консульських послуг. Ми також зібрали реакцію соцмереж на обмеження консульських послуг для українців за кордоном.

Інф.: Слово і діло

Коментарі

 

Add comment

Security code
Refresh