Законодавством Нідерландів створені абсолютно всі умови для іноземних інвесторів
Кажуть, очі - дзеркало душі... Перефразувавши старе російське прислів'я на новий лад, можемо сміливо стверджувати: "Спосіб ведення бізнесу є відображенням характеру його власника".
З цим неможливо не погодитися. Наш характер, наш досвід і звички, накладають свій відбиток на все, чим ми займаємося - від вишивання хрестиком до створення транснаціональної корпорації. На жаль, ми не завжди чинимо згідно з нашим досвідом або заради авторитетних людей, іноді ми просто слідуємо модним тенденціям чи "купуємося" на яскраву упаковку реклами. Сфера бізнесу не стала винятком.
За різними оцінками експертів, в Україні кількість «тіньових» підприємств, що випікають понад тисячі тонн хліба на рік, становить приблизно 3,5 тис. проти 800 легальних.
За офіційними даними, річна випічка хліба в Україні становить 1,7 млн тонн — трохи більше 100 грамів на людину в добу. За даними експертів, реальне споживання хліба в Україні більш ніж у два рази вище — просто неефективне держрегулювання все більше заганяє хлебопекарів у "тінь". Про це у своїй статті для DT.UA пише оглядач аграрного ринку Володимир Чопенко.
Володимир ПИЛИПЧУК, академік Академії економічних наук, професор, для Волі народу
, , Не викликає сумніву, що світова (регіональна) економічна і фінансова кризи були б неможливі, якби не відсталість економічної науки. Фінансово-економічна криза – наслідок кризи економічної науки. Економічна наука надто догматизована та диференційована за "школами". Вона суттєво відстала від потреб світової економіки, макроекономіки держав і навіть від потреб мікроекономіки. Фінансово-економічна криза стала додатковим гальмом науково-технічного прогресу, гальмує розвиток людства і його захист від вже існуючих і майбутніх екологічних, продовольчих та інших проблем-викликів.
Найбільші хімічні підприємства підконтрольні Дмитру Фірташу, закуповують газ у кіпрської компанії-дилера, яка входить до групи компаній, зі сфери впливу олігарха.
За даними DT.UA, чотири найбільших хімічних підприємства зі сфери впливу Дмитра Фірташа - ВАТ "Концерн „Стирол“, ПАТ „Рівнеазот“, ВАТ "Сєвєродонецьке об'єднання "Азот", ВАТ "Азот" — закуповують імпортний природний газ у кіпрської компанії-дилера OstChem Holding Limited, яка входить у групу хімічних компаній Ostchem Group, також підконтрольну газово-хімічного олігарху.
Сума закупівель — 3,35 млрд. грн. Офшорна юрисдикція трейдера дозволяє формувати точку прибутку групи зв'язаних компаній не в Україні, а за її межами — в країнах з так званим "пільговим режимом оподаткування".
За три тижні до виборів влада продасть держчастки ще 16 міськгазів
10-12 жовтня Фонд державного майна України має намір реалізувати на фондових біржах міноритарні держпакети акцій ще 16 газопостачальних компаній.
Як повідомляє офіційне видання ФДМУ Відомості приватизації, 10 жовтня на фондовій біржі Іннекс планується виставити 7,379% акцій ПАТ Гусятингаз, 5,99% ПАТ Монастирськгаз, 3,856% ПАТ Бучачгаз і 10,974% ПАТ Зборівгаз.
За даними видання, 11 жовтня на Східно-Європейській фондовій біржі на продаж виставлять 7,013% держпакету акцій ПАТ Криворіжгаз, 0,708% ПАТ Тернопільгаз, 7,6% ПАТ Рівнегаз, 6,341% Закарпатгаз, 1,357% ПАТ Заліщікигаз і 4,959% Тернопільміськгаз.
Син Януковича Олександр скоро обійде Рината Ахметова
Бізнес-група Олександра Януковича менше ніж за рік освоїла на державних тендерах у вугільній галузі майже 7 млрд грн, посунувши інших конкурентів. Про це пише у своїй статті для ZN.UA експерт з питань державних тендерів та закупівель Олексій Шалайський.
"Вугільна карта України видозмінюється прямо на очах. Якщо раніше на ній були зображені десятки вугільних генералів (ті, хто освоював державні кошти) і маршал Ринат Ахметов (власник чи не найбільш продуктивних шахт), то тепер місце перших зайняв новий потужний гравець - старший син президента Олександр Янукович. І яке в нього буде звання, стане зрозумілим вже в наступному році. Є підозра, що йому світять фельдмаршальські погони", - йдеться у статті.
Сайт за півтора мільйона гривень...
Державна компанія зі стабільним "формальним" мінусом у бюджеті купує найдорожчий на ринку іноземний ІТ-продукт
Корпоративний сайт за півтора мільйона гривень. Таку покупку може собі дозволити національна, до слова, формально збиткова, компанія "Нафтогаз України". "День" запитав у програмістів, наскільки реальною є ціна для такого ІТ-продукту. Експерти кажуть: цілком, якщо "напхати" у нього купу дорогого ліцензованого програмного забезпечення. Адже на будь-які гроші можна знайти товар. Інше питання навіщо? Але про все по-порядку...
Якщо влада не припинить свій популізм, обвал економіки буде незворотнім
Те, що сталося з курсом гривні є результатом хибної економічної політики уряду Миколи Азарова і неправильних кроків з боку керівництва Національного банку, зокрема Арбузова. Вони порушили основні принципи монетарної політики. Нацбанк відповідає за монетарну політику, а уряд за економічну. Але з іншого боку, їм це доручив зробити Янукович. Основна мета цього — президент хоче, щоби Партія регіонів здобула якомога більше депутатських мандатів. Саме тому, фактично, керівництво країни почало займатися популістською політикою. Воно порушило економічні пропорції, дію об'єктивних економічних і фінансових законів, - стверджує директор Інституту трансформації суспільства, професор кафедри міжнародної економіки та підприємництва Національної академії управління Олег СОСКІН.
Чистий прибуток групи омпаній СКМ, якою володіє Ринат Ахметов, за останній рік склав більше $2 млрд. у країні, де пенсія - 850 гривень.
C умарний прибуток групи СКМ за 2011 рік до оподатковування склав $ 3 млрд. 128 млн.
Про це свідчать дані аудиту, проведеного компанією PriceWaterhouseCoopers, повідомляється на сайті СКМ.
Як наголошується, у 2010 році прибуток СКМ до оподатковування склав $ 1 млрд. 299 млн.
Загалом Львів і область, згідно з державною програмою з підготовки до єврочемпіонату, отримали понад 8 мільярдів гривень. А ще залучили більше ніж 2 мільярди гривень інвестицій і запозичень, 220 мільйонів гривень – із місцевих бюджетів.
На сьогодні місто залишилось із боргом 90 мільйонів гривень під 20% річних за будівництво державного стадіону. Тобто у рік місто має сплачувати 18 мільйонів гривень лише відсотків. Загалом стадіон обійдеться львів’янам у 180 мільйонів кредитних грошей, 25 гектарів землі і 35 мільйонів бюджетних коштів, вкладених в інфраструктуру, каже голова профільної бюджетної комісії Яромир Самагальський.
|
|