Unlimited Web HostingFree Joomla TemplatesTemplate Sales
Воля народу: громадсько-політичний портал




 
 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
Calendar
In the 2012-year note
the following significant dates:

20th anniversary of the handover of the UPR modern Ukraine (August 22, 1992)
10th anniversary of the establishment of a democratic union
"The Ukrainian National Council" (30/11/2002)
130th anniversary of Metropolitan Hilarion (Ivan Ogiyenko) 14.01.1882 - 29.03.1972
130th anniversary of Mykola Velychkivskyi, Chairman of the "Ukrainian National Council", established in Kiev, October 5, 1941 (01/02/1882 - 01/07/1976)
100th anniversary of the Ukrainian political activist, writer Lev Rebet (03.03.1912 - 12.10.1957)
100th anniversary of Oleksa Girnyk, Ukrainian dissident, political prisoner, the Hero of Ukraine (28.03.1912 - 21.01.1978)
105th anniversary of Sergiy Koroliov, designer of the first artificial earth satellites and spaceships (12.01.1907 - 14.01.1966) 

 


 
 

 

 

 

  
 
 
 

 

 


            

 

 
 


 

 

 

 

 

 


 
 
 

PostHeaderIcon Culture and Spirituality

Замість фестивалю «Тустань» буде відбудеться «Табір живої історії»

З 3 до 6 серпня у селі Урич на Львівщині відбудеться традиційна зустріч поціновувачів середньовічної історії і лицарських реконструкцій, яка щороку відбувається у форматі фестивалю «Тустань». Цього року заплановані події будуть менш масштабні, це буде «Табір живої історії» в науково-популярному форматі для відчуття та пізнання епохи із обговоренням проблем збереження культурної спадщини.
Гостей розважатимуть майстер-класами, лекціями, навчатимуть стройової підготовки. Запланований також штурм фортеці.
 

Міністр культури та інформаційної Ткаченко подав заяву про відставку

Міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко повідомив, що подав заяву про відставку.
Джерело: Ткаченко у Facebook
Пряма мова: "Приніс сьогодні ввечері (20 липня – ред.) прем’єру заяву про відставку, через хвилю непорозуміння щодо важливості культури під час війни. Лише потім здивувався заяві президента щодо цього ж питання".
 

На дні Каховського водосховища знайшли рештки церкву. ЇЇ малював Шевченко

Поблизу Нікополя, на дні Каховського водосховища, яке зміліло внаслідок підриву Каховської дамби, знайшли рештки церкви.
Цю унікальну споруду малював відомий Тарас Шевченко та писав Олександр Довженко.
Як з'ясувалося, понад 70 років Покровська Січова церква була під водою. Її відвідував і малював у свій час Тарас Шевченко та згадував у своїх творах Олександр Довженко.
 

Суд в Нідерландах постановив повернути "скіфське золото" в Україну

Верховний суд Нідерландів поставив крапку у справі «Скіфського золота» –воно хоча і походить з Криму, але є «частиною культурної спадщини України» і має повернутися в Україну, повідомляють західні видання. Тим часом МЗС Росії заявило, рішення вищої судової інстанції Нідерландів «створює черговий небезпечний прецедент» і обіцяють «адекватну реакцію». Російський сенатор прочитав у рішенні суду в Нідерландах «визнання» Криму російським.
 

День вишиванки 2023р.: історія, традиції та цікаві факти про свято

Традиційно День вишиванки святкують у третій четвер травня
Цьогоріч українці святкують День вишиванки 18 травня. На честь цього свята в Україні не передбачені вихідні, але ця подія – урочистий день для кожного українця. День української вишиванки відзначається з 2006 року у третій четвер травня.
Історія Дня вишиванки
2006 року в Україні було запроваджено особливе свято – День вишиванки. Ініціатором створення виступила Леся Воронюк, яка на той час була студенткою історичного факультету Чернівецького національного університету. Дівчина запропонувала своїм одногрупникам обрати день та прийти на лекції в національному вбранні. Цю ідею підтримали не лише студенти, але й викладачі. З роками традиція стала популярною по всій території України. Подія швидше носить символічний характер, тому що не прив'язана до державного або церковного свята.
 

Яке місце посіла Україна і гурт TVORCHI в фіналі Євробачення 2023

У суботу, 13 травня, прогриміла одна з наймасштабніших музичних подій року — міжнародний пісенний конкурс Євробачення 2023, яке проходило у Ліверпулі, Британія.
ереможцем стала представниця Швеції, яка вже вигравала конкурс у 2012 році — Loreen з піснею Tattoo. Яке місце зайняла Україна?
Представники нашої країни, гурт Tvorchi з треком Heart of Steel за результатами двох голосувань посіли 6 місце з 243 балами! Зазначимо, що судді віддали Україні лише 54 бали, а глядачі — 189.
 

Незряча дівчина 9-річна волонтерка зі Львівщини зібрала 650 тисяч гривень для ЗСУ

Співачка Анна-Марія Герман з Комарного від початку війни зібрала на потреби Збройних сил понад 650 тисяч гривень.
За ці гроші придбали та передали на фронт автомобіль, дрон, рації та іншу допомогу. Про це повідомили у пресслужбі Львівської РДА.
Від початку війни школярка Анна-Марія вирішила, що хоче підтримувати українських захисників, тому почала волонтерити.
 

Сьогодні 209 річниця з дня народження Тараса Шевченка

Щорічно 9 березня Україна та світ святкує день народження Тараса Григоровича Шевченка --  поета прозаїка, мислителя, живописця, графіка, громадського діяча, справжнього пророка.
 

Влада просить утриматися від масових заходів на Водохреще: можливі провокації

Столична влада напередодні Водохреще звернулась до релігійних організацій та містян з проханням утриматись від масових заходів в умовах російської агресії.
Джерело: пресслужба КМДА
 

Сьогодні 14 січня - Новий Рік за старим стилем, або свято Василя

14 січня українці святкують кілька свят. Перше - свято на честь Василія Великого, архиєпископа Кесарії Кападокійської, що в Малій Азії. Церковні джерела характеризують його як аскета, богослова і вченого, автора кодексу чернечого життя. Також Василія Великого вважали покровителем землеробства, і саме тому цього дня основною обрядовою дією було засівання осель збіжжям.

За церковними календарем 14-го січня також відзначають свято Обрізання Господнього. Саме тоді, згідно з церковними джерелами, за єврейським звичаєм відбувся обряд обрізання Ісуса Христа, після якого дитині й дали ім'я, провіщене ще архангелом Гавриїлом в день передання благої вісті Діві Марії, - Ісус.

 
More Articles...

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterСьогодні3400
mod_vvisit_counterВчора3384
mod_vvisit_counterЦього тижня17606
mod_vvisit_counterМинулого тижня25905
mod_vvisit_counterЦього місяця28025
mod_vvisit_counterМинулого місяця162570
mod_vvisit_counterЗа весь час25042074