Інтернет робить життя зручнішим, але й на здоров'ї позначається не кращим чином. Можливо, тому засновник Facebook Марк Цукерберг, голова ради директорів Apple Арт Левінсон, голова Google Сергій Брін і співвласник Mail.ru Юрій Мільнер вирішили заснувати премію за досягнення в медицині.
За проривні відкриття в галузі медицини фонд під назвою Breakthrough Prize буде щорічно вручати п'ять премій по три мільйони доларів (для порівняння, Нобелівська премія в 2012 році - сумарно 1,1 млн доларів).

Нагорода присуджуватиметься за відкриття, спрямовані на боротьбу з найбільш тяжкими захворюваннями, а також за розробку способів продовження людського життя. Разом з Цукербергом і Бріном в раду організації увійшли їхні дружини - Прісцилла Чан і Ганна Войжітскі, повідомляється в прес-релізі.

Нагорода може вручатися не лише одній людині, засновники фонду передбачили можливість розділити її між членами дослідницького колективу. У цьому році Breakthrough Prize вже вручив премію 11 вченим, кожен з яких погодився увійти до складу спеціальної комісії, відповідальної за подальше присудження нагороди. Першими лауреатами стали Корнелія Баргманн, Девід Ботштейна, Льюїс Кентлі, Ханс Клеверс, Тішія де Ланге, Ерік Ландер, Чарльз Соерс, Берт Фогельштейн, Роберт Вайнберг і Сін'я Яманака. Всі майбутні лауреати також отримають запрошення увійти до складу відбіркової комісії.

Безпосереднім керівником фонду Breakthrough Prize став Левінсон. Він сподівається, що нова нагорода стане потужним стимулом прогресу в області медицини. Як зазначив Цукерберг, даний фонд може стати стартом великої кількості благодійних ініціатив. Сергій Брін переконаний в тому, що нова премія зможе істотно підняти престиж медицини. "Лікування хвороб повинно цінуватися куди вище, ніж вдалий удар в спорті", - упевнений він.

Очікується, що лауреати премії протягом найближчих декількох років будуть виступати з однією публічною лекцією на рік. Ці лекції будуть розміщені у відкритому доступі, що має сприяти подальшій популяризації медичних досліджень. Процес присудження премії буде максимально прозорим, пропонувати кандидатів для нагородження можна буде через Інтернет.

Інф.: vesti.ru, фото: nauka21vek.ru

Коментарі

 

Add comment

Security code
Refresh