5 квітня 2020 року католики святкують Вхід Господній в Єрусалим (Вербну неділю)
Православні українці відзначатимуть Вербну неділю 12 квітня.
Як пише "Четверта студія" з посиланням на Ukrainian People Magazine, коли Ісус Христос входив до Єрусалиму, він наблизився до Вітфагії і Віфанії, до гори, що зветься Оливною, і послав двох учнів Своїх, сказавши: “Ідіть у село;
Біблія про коронавірус: що буде після кризи?
"Минає образ світу цього". Новий Завіт: 1-е Коринтянам 7:31. "Наблизтесь до Бога, то й Бог наблизиться до вас..." Якова 4: 8.
Сьогодні ця велика криза явилась людству в образі світової епідемії коронарвірусу. Пошести, яку за моїм особистим переконанням створили самі ж люди. Людство проігнорувало попередження про насування біди, особливо цю легковажність та високомірність проявили в Європі.
22 березня 2020 року православні християни відзначають одне з найбільш шанованих свят року – 40 Святих
Цього дня можна полегшити дотримання Великого посту, а також вживати їжу з олією й випити кагору.
Сайт "Сьогодні" пише, як правильно провести це свято, що можна, а що не можна робити, а також про головні прикмети на 22 березня.
День 40 Святих 22 березня: важливі прикмети
22 березня випав сніг – пасхальний тиждень буде дуже холодним.
Якщо 22 березня вам пощастить побачити шпака, значить, літо буде дуже теплим.
Стрітення Господнє за Юліанським календарем відзначаємо 15 лютого (за Григоріанським — 2 лютого)
На празник Стрітення, за традицією, вірні посвячують у церкві свічки, які несуть до своїх домів як символ світла і очищення.
Празник Стрітення Господнього входить до дванадцяти найбільших церковних свят. Урочисто його почали відзначати з кінця V ст., хоча згадки про його святкування у Єрусалимі датовані уже другою половиною IV ст.
Першу згадку про святкування празника подає паломниця С. Етерія у своєму щоденнику, де називає його "40 днем після Богоявлення".
Москва переоцінила свій вплив на православний світ. Що це означає для України і чим загрожує патріарху РПЦ Кирилу
Російська православна церква (РПЦ) хотіла провести 20 лютого собор церков у йорданському Аммані, щоб підняти на ньому питання "церковного розколу", зірвати процес визнання ПЦУ й оскаржити першість Вселенського патріархату. З собором не вийшло: найбільші церкви відмовилися легалізувати плани Москви. Що це значить і чим загрожує (чи ні) російському патріарху Кирилу - розбір LIGA.net.
CЬОГОДНІ БОГОЯВЛЕННЯ СВЯТКУЮТЬ ЗА ЮЛІАНСЬКИМ КАЛЕНДАРЕМ
Свято Богоявлення, яке в народі називають ще Водохрещенням, за Юліанським календарем відзначають 6 січня (19 січня — за новим стилем), воно завершує цикл Різдвяних свят. Йдеться про хрещення Ісуса Христа в ріці Йордан, під час якого Христос об'являє себе як Месію і Спасителя.
Як минув рік для Православної церкви України після отримання Томосу
Українська церква - незалежна, самостійна та єдина уже рік.
Саме цього дня 2019 року, українці отримали важливий церковний документ - Томос.
Як же пройшов цей рік для ПЦУ – йшлося у сюжеті випуску ТСН.19:30 за 6 січня 2020 року:
Різдву передує чотиритижневий піст – час духовного очищення
Кульмінацією святкового приготування є надвечір’я Різдва – день чування, молитви й посту.
Святвечір із 12 пісними стравами має не тільки глибокі змістом церковні відправи, але передусім він багатий у нашому народі на cповнені символіки обряди і звичаї, деякі з яких сягають ще дохристиянських часів. Загалом традиції святкування надвечір’я Різдва носять однаковий характер по всій Україні, а відмінність у південних та північних областях пояснюється впливом інших культур.
Глава Православної церкви України митрополит Епіфаній напередодні Нового року закликає усіх робити добро щодня - і тоді “весь рік буде для нас щасливим, бо буде духовно корисним”.
Про це митрополит Епіфаній написав на своїй сторінці у Facebook.
"Для кожного з нас рік, який завершується, був багатий на різноманітні події: на радість і сум, на здобутки і втрати, були добрі і, як ми звикли казати, погані дні… Але, за словами святителя Іоана Золотоустого, день буває поганий чи хороший не за своєю природою, а через нашу щирість чи байдужість. Бо день від дня нічим не відрізняється, і якщо ми робимо добро, то для нас день буде добрим та корисним, якщо ж ні – то поганим і матиме відповідні наслідки.
Сьогодні більшість світу відзначає Різдво Христове
Чому на Заході Різдво 25 грудня, а у нас аж 7 січня? Пояснюємо ‒ коротко і швидко!
Насправді, і православні, і католики святкують Різдво Христове в один день – 25 грудня. Хоча ця дата народження Ісуса Христа – умовна. Ані в Біблії, ані в жодному документі її не знайти.
|
|