Україна може виграти цю війну проти Росії, заявив міністр оборони США Ллойд Остін під час слухань у Сенаті США у вівторок, 9-го квітня.
За його словами, це означає, що Україна може залишитися суверенною, незалежною та демократичною країною, яка має можливість "захистити свою суверенну територію та стримати агресію".
Утім, якщо Київ впаде, це може поставити під загрозу країни Балтії, які є членами НАТО, а це потенційно втягне війська США в тривалу війну в Європі, сказав Остін на слуханнях сенатського Комітету у справах збройних сил під час обговорення бюджетного запиту Міноборони США на 2025 фінансовий рік у розмірі 850 мільярдів доларів.
Деякі міжнародні політики та оглядачі дедалі частіше просувають думку, що Україна не може перемогти у цій війні, тому потрібно шукати можливості для компромісів з Росією.
Інші експерти, зокрема, колишні дипломати та співробітники оборонного відомства, вважають, що теза про неможливість української перемоги є головним наративом Кремля, спрямованим на підрив допомоги Заходу.
Вони наголошують, що Київ досі не отримав рішучої перемоги над російською агресією лише через надто обережну та самообмежувальну підтримку Заходу.
Микола Бєлєсков, старший аналітик українського благодійного фонду «Повернись живим» каже, що 2024-й рік буде перехідний рік оборони і підготовки до наступу в 2025-му.
Пентагон місяцями закликає Конгрес підтримати нову допомогу Україні, але поки що безрезультатно.
У березні Міноборони США надіслало Україні пакет допомоги з боєприпасами на суму близько 300 мільйонів доларів, щоб допомогти Києву протриматися до ухвалення наступної допомоги. Білий дім запевняє, що без згоди Конгресу більше допомоги надіслати не можуть.
Додатковий законопроєкт, що передбачає на потреби України 60 мільярдів доларів, затриманий у Конгресі. У березні Сенат проголосував за ухвалення цієї допомоги, але в Палаті представників це питання досі не було винесено на голосування.
"Ціна лідерства США реальна. Але вона значно нижча, ніж ціна зречення США", — сказав Остін у Сенаті.
"Якщо ми надішлемо Україні все, про що нас коректно просять, - ракети ATACMS, літаки F-16 в необхідній кількості, танки - то Україна переможе увійні", - переконаний Джон Гербст. Фото: AP Photo/Libkos
Обговорення оборонного бюджету відбувається на тлі дискусій про підтримку законодавцями поточних потреб у витратах на оборону для Ізраїлю та України.
Слухання в Сенаті були першими, коли законодавці з обох сторін змогли поставити прямі запитання вищому цивільному та військовому керівництву Пентагону про бюджет на наступний рік та про стратегію Білого дому щодо цих конфліктів, ключових для американських інтересів.
Як зауважує агентство Assiciated Press, обговорення відбуваються на тлі "безперервних відчайдушних благань" президента України Володимира Зеленського, що якщо США найближчим часом не допоможуть Україні, Київ може програти війну з Росією.
Президент Джо Байден і спікер Палати представників Майк Джонсон на сходах Капітолія у День святого Патріка, 15 березня 2024 року. (Фото: AP Photo/Jose Luis Magana)
Дивіться також:
Допомогу Україні можуть схвалити, але не так швидко й не у тому вигляді, як її пропонувала адміністрація Байдена: думки медіа та експертів
У конгресі немає одностайності щодо позиції до воєн в Україні та в Ізраїлі.
Під час слухань сенатори хотіли знати більше про удари ізраїльської армії по сектору Гази нещодавно, коли загинули семеро волонтерів Всесвітньої центральної кухні (World Central Kitchen).
Після того, як Нетаньягу визнав, що удар по волонтерах був "ненавмисним влучанням", демократи посилили заклики до президента США Джо Байдена припинити передачу зброї Ізраїлю.
Зокрема, під час вступного слова Остіна у залі Сенату протестувальники підняли палестинський прапор і кричали, щоб США припинили надсилати зброю до Ізраїлю. "Зупиніть геноцид", скандували вони, піднявши вгору заплямовані червоним руки.
США намагаються знайти спосіб захистити свого союзника Ізраїль та не втратити зв’язки з ключовими арабськими партнерами на Близькому Сході.
Агентство Associated Press наголошує, що якщо мільйони людей помруть у Газі від голоду, це може розлютити арабських сусідів Ізраїлю та призвести до значно ширшого конфлікту на Близькому Сході, який також може завдати шкоди військам США та американським відносинам в регіоні на десятиліття.
У своїх вступних заявах і міністр оборони Ллойд Остін, і голова Об’єднаного комітету начальників штабів США Чарльз Браун наголосили, що військовий бюджет на 2025 рік формується з урахуванням довгострокової стратегічної мети армії — підготувати сили та зброю до можливого майбутнього конфлікту з Китаєм.
Близько 100 мільярдів доларів цьогорічного запиту виділено на нові космічні системи, ядерну зброю та системи кібервійни, куди військові закликають інвестувати зараз, перш ніж можливості Пекіна їх перевищать.

Інф.: Голос Америки

Коментарі

 

Add comment

Security code
Refresh