Столтенберг та лідери країн НАТО заявили, що загальне рішення про відправлення військ в Україну не ухвалене, а у Росії назвали такий крок – оголошенням війни
Реакція генсека НАТО: Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг у коментарі АР заявив, що Альянс не має планів посилати своїх військових до України, попри те, що деякі європейські країни розглядають можливість це зробити.
Генеральний секретар зазначив, що союзники по НАТО і так надають Україні безпрецедентну допомогу, починаючи з 2014 року.
"Ми робили це з 2014 року і стали більш активними після повномасштабного вторгнення. Але в НАТО немає жодних планів розміщувати свої війська на території України", — сказав він.
Реакція міноборони Польщі
Заступник польського міністра національної оборони Цезарій Томчик заявив, що Польща не розглядає ідею відправлення своїх військових в Україну, повідомляє Radio Zet.
Президент Польщі Анджей Дуда на пресконференції після зустрічі західних союзників у понеділок в Парижі розповів, що найгарячіша дискусія розгорнулася навколо питання про відправку військових в Україну. Дуда двічі підкреслив, що "таких рішень абсолютно немає".
Томчик, коментуючи візит президента Дуди до Франції та обговорення щодо залучення союзних військ в Україні, зазначив, що "у Польщі немає такого проєкту та ідеї".

Реакція очільника уряду Швеції
Глава уряду Швеції Ульф Крістерссон заявив, що для його країни питання відправлення військових в Україну є неактуальним на цей момент, пише шведський мовник SVT.
Глава шведського уряду додав, що на Заході немає консенсусу щодо цього питання. І для Швеції, заявив Крістерссон, це "зовсім неактуально на цей момент".
"Якщо країна хоче відправити війська в іншу точку світу, це не впливає на НАТО", – продовжив прем'єр-міністр.
"Французька традиція – це не шведська традиція", – додав Крістерссон.

Реакція канцлера Німеччини
Канцлер Німеччини Олаф Шольц категорично відкинув ідею відправлення військ західних країн в Україну.
"Вчора в Парижі ми домовилися, що всі повинні робити більше для України. Їй потрібна зброя, боєприпаси і протиповітряна оборона. Ми працюємо над цим. Ясно одне: наземних військ з європейських країн чи НАТО не буде. Це стосується і нас", – написав Шольц у Twitter (X).

Реакція прем'єра Чехії
Прем'єр-міністр Чехії Петро Фіала на пресконференції у Празі заявив, що цей варіант не розглядається урядом країни, пише Reuters.
"Я переконаний, що ми повинні розвивати ті шляхи підтримки, якими ми пішли після російської агресії. Я вважаю, що нам не потрібно відкривати якісь інші методи чи шляхи", - заявив Фіала, зазначивши, що наразі основна увага приділяється військовій допомозі, а також гуманітарній та економічній підтримці.

Реакція уряду Іспанії
Іспанія не погоджується з пропозицією Франції відправляти європейські сухопутні війська в Україну та хоче обмежити допомогу відправкою додаткової кількості зброї та інших матеріалів до Києва, заявила речник уряду Пілар Алегрія на прес-конференції у вівторок, пише Reuters.

Реакція уряду Італії
Італія не підтримує відправлення військ держав Європи чи НАТО в Україну під час повномасштабного вторгнення Росії, йдеться у заяві пресслужби італійського уряду.
В уряді Італії згадали про вчорашню зустріч понад двох десятків союзників України, яка надала можливість "підтвердити повну відданість Італії підтримці України в боротьбі за захист свого суверенітету і територіальної цілісності".
"Від початку російської агресії два роки тому спостерігається повна згуртованість усіх членів Альянсу в підтримці, яка має бути надана Києву. Ця підтримка не передбачає присутності на українській території військ європейських країн або країн НАТО", – наголосили там.
Видання Ansa додає, що міністр закордонних справ Італії Антоніо Таяні заявив, що його країна також проти відправки військ в Україну. За його словами, можливе відправлення західних військ в Україну – "це ідея Макрона".
"Коли ви говорите про відправку військ, ви повинні бути дуже обережними, тому що ми не повинні змушувати людей думати, що ми перебуваємо у стані війни з Росією. Ми не воюємо з Росією, ми захищаємо Україну, і, на мою особисту думку, я не є прихильником відправки італійських військ воювати в Україну", - заявив Таяні.

Реакція прем'єра Великої Британії
Британія не планує широкомасштабного розгортання військ в Україні, заявив у вівторок речник прем’єр-міністра Великої Британії Ріші Сунак, пише The Guardian.
"Крім невеликої кількості персоналу, який ми маємо в країні, який підтримує збройні сили України, у нас немає жодних планів щодо широкомасштабного розгортання", — сказав речник журналістам, додавши, що велика кількість українських військових проходить навчання в Британії, а Лондон підтримував Київ обладнанням і боєприпасами.

Реакція Офісу президента України
В Офісі президента позитивно відреагували на слова західних політиків, що НАТО обговорює можливість відправлення військ до України, заявив радник голови ОП Михайло Подоляк, пише Reuters.
"Це показує, по-перше, абсолютне усвідомлення ризиків, які представляє для Європи мілітаристська, агресивна Росія", – сказав Подоляк.
Він додав, що початок такої дискусії слід розглядати як "бажання розставити правильні акценти, чіткіше позначити ризики".
Водночас в ОП вважають, що пріоритетом на даному етапі мають стати постачання західної військової техніки в Україну.

Реакція ЄС
На сьогодні в ЄС є консенсус щодо надання Україні всього, що їй потрібно для протистояння російській агресії, будь-які інші рішення – в компетенції держав-членів, заявив зовнішньополітичний речник Єврокомісії Петер Стано, пише "Європейська правда".
"Позиція ЄС у тому, що ми повинні все, що потрібно, щоб допомогти Україні виграти її виправдану оборонну війну проти незаконної агресії. Ця позиція погоджена вже давно, держави-члени продовжують оновлювати свої зобов’язання про підтримку різними шляхами, економічними, гуманітарними, політичними, дипломатичними, шляхом санкцій і наданням військової підтримки", – сказав Стано.
Він нагадав, що військова підтримка частково координується на рівні ЄС шляхом відшкодування з Європейського фонду миру за постачання державами-членами озброєння для України. Але основна частина військової підтримки знаходиться в компетенції держав-членів.
"Держави-члени вирішують, як найкраще підтримати Україну на основі її потреб. Це рішення держав-членів. Немає рішення на рівні ЄС щодо будь-якого відправлення військ чи наземних сил в Україну для участі у боях. На цій стадії консенсус в ЄС є щодо того, щоб давати Україні потрібне для її боротьби стільки, скільки буде потрібно", – наголосив Стано.

Реакція Росії
На заяву Макрона відреагували і у Росії. Експрезидент та заступника голови радбезу РФ Дмитро Медведєв заявив, що Макрон робить такі заяви через "проблеми зі здоров'ям":
"Він заявив, що Європі для безпеки потрібна поразка Росії, а тому слід відправити "нацистам" у Києві ракети підвищеної дальності та розглянути питання введення до "зони СВО" військ окремих держав НАТО. Разом з недавнім бажанням поділитися ядерним арсеналом Франції з усіма охочими європейцями, схоже, нетримання мови у Макрона стало затяжною та болісною проблемою".
Віцеспікер Ради Федерації Костянтин Косачов заявив, що відправлення військ НАТО в Україну можна буде трактувати як оголошення війни, пише ТАСС.
У Кремлі також прокоментували слова Макрона про відправку військових НАТО до України. Як пишуть росЗМІ, прессекретар Путіна Дмитро Пєсков заявив, що якщо відправку військових буде здійснено, то "доведеться говорити не про ймовірність, а про неминучість прямого зіткнення Росії та НАТО".
За його словами, так само мають оцінювати цю ситуацію і країни, які вирішать допомогти Києву відправкою військових. Він закликав запитати себе, чи це відповідає їхнім власним інтересам, а також інтересам їхніх громадян.
"Загалом тут, напевно, сам факт обговорення можливості спрямування деяких контингентів в Україну країн НАТО — це, звичайно, дуже важливо, новий елемент", — наголосив Пєсков.
    26 лютого близько 20 європейських лідерів зустрілися в Парижі, щоб обговорити загрози з боку російського президента Володимира Путіна. До них звернувся президент України Володимир Зеленський.
    Після завершення конференції президент Франції Еммануель Макрон оголосив, що в майбутньому не слід виключати відправлення західних сухопутних військ для боротьби з російською агресією.
    Прем’єр-міністр Словаччини Роберт Фіцо 26 лютого заявив, що деякі країни - члени НАТО та ЄС нібито обговорюють можливість відправлення своїх військ на територію України після підписання двосторонніх угод із Києвом.

Інф.: Експресо

Коментарі

 

Add comment

Security code
Refresh