Main
Хто автор графічного знаку гривні?
History |

Власне, перехід країни на гривню розпочався з 25 серпня 1996 року, коли був оприлюднений Указ Президента "Про грошову реформу в Украіні". З першого ж дня дії Указу у гривні перерахували всі ціни, тарифи, оклади, стипендії, пенсії, кошти на рахунках підприємств, а також банківські вклади.Протягом 15-ти днів - з 2 до 16 вересня 1996 року - в готівковому обігу одночасно використовувалися як гривні, так і купони. А після 16 вересня прийом карбованців було припинено. Курс гривні (UAH) до долара (USD) в перші дні становив 1,6.
Тривалий період, починаючи з вересня 1996 року, у гривні не було свого стилізованого графічного знаку.
|
History |

Але 17 листопада гітлерівський Райхскомісаріат в Україні заборонив діяльність УНРади, заарештував керівників її місцевих філій, і до 1943 вона існувала підпільно. Також існувала Українська Національна Рада у Львові (голова — Андрій Лівицький). Детальніше
Який виборчий закон нам потрібен?
Election |

Ще більше року залишається до чергових парламентських виборів, а просто-таки шквал пустопорожніх балачок у ЗМІ щодо нового закону про вибори народних депутатів вже набив оскомину. А, може, це така новітня технологія влади аби відвернути від цієї проблеми увагу широкої громадськості? Адже нав’язана суспільству дискусія по-суті нічого не змінить. Провладні партії протягують закон, який би гарантував їм перемогу на наступних виборах. Опозиційні сили (ними у ВРУ подано аж 13 законопроектів!) дбають про норми у законі, що дадуть їм змогу бодай частково повернутися у депутатські крісла 2012 року. А що це дасть для народу, який уже відчув усі “принади” правління перших і других?
Щотижня в Україні вимирає одне село
Hot topic |

В Україні більше половини сільських жителів залишаються безробітними. Молодь і сім'ї з маленькими дітьми перебираються в найближчі міста.
Від натовпу - до народу
Civil Society |

Олександр РОЙТБУРД - один з найбільш відомих і високооплачуваних українських художників - з ним згоден, вважаючи, що зараз багато чого швидко змінюється в гірший бік.
На фото: О. Савченко

На фото: О. Ройтбурд
"Україноїдне плем'я" нищить Україну
Politics |

Рятуймо українську націю!
Що маємо?
Якісь дивні дива відбуваються в Україні від 1991 року і дотепер. Протягом 20-ти незалежницьких років ніхто з правителів та патріотичних політичних лідерів не помітив у суспільстві української нації як титульної, правлячої нації. Помітили її тільки представники антиукраїнських сил і все зробили, щоб цієї нації не було в Україні і в світі.
Український патріотичний політикум, а разом з ним і вся українська спільнота дали можливість антиукраїнським силам руйнувати все українське, і тепер, перебуваючи у «камері смертників», спокійнісінько не сприймають закликів до всеукраїнського опору злочинцям при владі, чекають «помилування». А тим часом національний дух маліє. Українська нація ще не відійшла від трагедій російського комунізму, як зненацька настав час занепаду, занехаяння, приниження, руйнації власною державою етнічної її сутності.
Юліян Вассиян: філософ-воїн
History |

55 років тому, 3 жовтня 1953 року, пішов із життя перший ідеолог ОУН Юліян Вассиян
Юліян Вассиян (1894—1953) належить до числа найоригінальніших і щедроідейних постатей нашої культури. У чомусь нетиповий українець — самозаглиблений, навдивовижу дисциплінований у праці, по-німецьки схильний до абстракції, широко узагальнювального мислення. Його доля парадоксально поєднала в одній людині талант кабінетного філософа-вченого і підпільного революціонера-пропагатора.
Відеодокази міліцейської розправи над студентом Ігорем Індило
Law |

Нагадаємо, що міліція стверджувала, що Індило був приведений до райвідділу у стані алкогольного сп’яніння і помер через невдале падіння. Згідно з експертизою, у крові Індила мало бути від 3.06 до 2.91 проміле, і він повинен був іти, хитаючись, зі значно порушеною координацією рухів.
Через годину після входу до міліції Ігор вже самостійно не пересувається. О 21:49 міліціонер Приходько затягує його до кімнати для адміністративно затриманих (дивіться в лівому ніжньому куті). Це суперечить показам начебто друга Ігоря Олександра Хоменка, який стверджував на суді, що хтось із працівників міліції супроводжував Ігоря до камери, і Ігор самостійно ліг на лавку.
Росіяни знову стали холопами царя-батюшки, - Портников
Addresses |

(Фото із сайта prikol.i.ua)
Зміна на тронах
Через майже тиждень після з'їзду «Єдиної Росії» президент Дмитро Медведєв вирішив пояснити співгромадянам у спеціальному інтерв'ю трьом федеральним телеканалам, що сталося.
Рішення досить дивне: з росіянами можна і потрібно було поговорити саме до з'їзду, а не дивувати «сюрпризом» із рокіровкою в тандемі навіть делегатів.
Але після з'їзду російська влада зіткнулася з непередбаченим – із глухим неприйняттям того, що громадянам країни взагалі не залишили жодного вибору. При цьому навіть звичайній людині стало ясно, що не радилися ні з ким.
Україні потрібна диктатура права
Law |

Спостерігаючи за політико-правовою ситуацією в нашій країні, не можна не бачити, що в останні роки дедалі більше проростає правова вакханалія. Органи влади і судової системи, політики і посадовці тлумачать чинне законодавство на свій лад і смак, виходячи не з букви Закону, а із власного бачення та своїх інтересів. Політична доцільність стала набагато вищою категорією, ніж законність. Право перестає бути загальнообов’язковою нормою. Країна все глибше скочується у прірву свавілля. І не можна не погодитися із першим президентом України Л. Кравчуком, що країну перетворено «у всеукраїнський Сорочинський ярмарок у гіршому розумінні цього вислову», де забули про закони, а порушення Конституції стало нормою.
Українство проб'ється через усякі перешкоди, - Михайло Грушевський
Politics |

Сьогодні виповнюється 145 років від Дня Народження одного з найвидатніших українців – Михайла Грушевського – глави першої в новітній історії Української держави (УНР), історика, державного і громадського діяча. При всій геніальності і величі Грушевського його спадок ще недостатньо знаний, недостатньо досліджений. Досить сказати, що його книга-дороговказ нащадкам «На порозі нової України» протягом останніх двадцяти років залишається раритетом.
Щоб кожен пересвідчився в науковій універсальності М. Грушевського, у тому, що його думки і висновки є напрочуд сучасними, подаємо фрагмент праці М. Грушевського «Про українську мову й українську справу», виданої ще в 1907 році.