Main
Юлія Тимошенко: відеозвернення до народу
Addresses |

Юлія Тимошенко готувалась до свого арешту ще тиждень тому. Тоді ж вона записала відеозвернення до народу. Про це повідомляє сайт БЮТ.
" - Доброго вечора всім. Я звертаюся до вас, щойно отримавши інформацію про те, що Янукович наказав мене заарештувати. Сьогодні у мене ще є всі можливості отримати політичний притулок у будь-якій іншій країні та захистити своє життя, свою свободу, бути щасливою зі своєю родиною. Але я нікуди не буду бігти з України. І для цього у мене є вагомі причини.
|
Health Care |

Тимошенко заарештували!
Hot topic |

Як передає кореспондент УНІАН, це рішення Р.КІРЄЄВ ухвалив протягом години, на яку було оголошено перерву у судовому засіданні.
«Враховуючи, що Ю.ТИМОШЕНКО звинувачується у вчиненні тяжкого злочину, який передбачає покарання понад сім років, вона може ухилитися від судового розгляду та інших процесуальних дій… Змінити міру запобіжного заходуз підписки про невиїзд на взяття під варту», - сказав Р.КІРЄЄВ.
Президент Янукович відкидає історичне минуле України
Politics |

У сьогоднішніх новинах на офіційному сайті Президента України наведено наступне:
«Президент України Віктор Янукович упевнений, що оцінку подіям, які мали місце в українській історії, мають давати історики. На цьому Глава держави наголосив в інтерв’ю журналістам під час робочої поїздки до Херсонської області. «Я неодноразово казав, що дуже важливо, щоб в історії оцінку давали люди, які в ній жили, та історики», – сказав Президент.
Дефолту в США вдалося уникнути. Що чекає гривню восени?
Economics and Business |

Серпень буде спокійним, тому що в Україну приїхало багато туристів, іде збір сільськогосподарської продукції і, таким чином, зберігається певний баланс. Так що в серпні курс гривні буде відносно стабільним.
Але в країні залишаються старі проблеми, які створив великий фінансовий капітал для свого потужного збагачення, а також результати неправильної економічної політики по відношенню до народу. Тому з жовтня ситуація може різко погіршитися.
"Украинский национализм: ликбез для русских, или Кто и Зачем придумал Украину"
Publications |

600 сторінок не тільки для росіян, але для всіх, хто хоче розібратись у своєму українстві і зрозуміти хворобливу реакцію на ці пошуки як російського істеблішменту, так і багатьох пересічних громадян РФ.
Що читаємо? Книгу історика Кирила Гaлушка "Украинский национализм: ликбез для русских, или Кто и Зачем придумал Украину" (Київ, видавництво "Темпора", 2010).
Що цікавого? Вже сама назва понад 600-сторінкового тому, невипадково написаного російською мовою (про це далі), є інтригуючою і викличною.
Це корисне читання не тільки для росіян, хоч би як не наполягав автор, але для всіх, хто хоче розібратись у своєму українстві і в причинах того, чому ці пошуки викликають таку хворобливу реакцію як у представників російського істеблішменту, так і багатьох пересічних громадян РФ. Детальніше
Свобода слова: знищення по-українськи
Civil Society |

Підписання президентом закону «Про судовий збір» знаменує створення можливостей для повної ліквідації свободи слова. Не з використанням брутальної цензури, а за допомогою фінансових важелів і найсправедливішого вітчизняного суду.
Віднині Ганна Герман та Дарка Чепак, Дмитро Стус та Іван Драч, Тарас Чорновіл та Семен Глузман матимуть повне право заперечувати наявність в Україні утисків свободи слова. Які там іще утиски? Підписання Віктором Януковичем 28 липня закону «Про судовий збір» знаменує створення можливостей для повної ліквідації свободи слова.
Суспільству потрібен діалог, - Тарас Возняк
Civil Society |

Повертаючись до терористичного акту, вчиненого Андерсом Берінгом Брейвіком
І знову, повертаючись до терористичного акту, вчиненого Андерсом Берінгом Брейвіком бачу, що не всі розуміють, що наше суспільство, з огляду на все більше соціальне розшарування, все більші міжкультурні напруження, все різкіші цивілізаційні орієнтації скочується до внутрішнього конфлікту, а, отже, і ризику розгортання терористичного протистояння.
Переможців не буде
Law |

Газові контракти, підписані в 2009 році, безумовно, невигідні для України. Вони кабальні, несиметричні по зобов’язаннях сторін і штрафних санкціях, а тому повинні бути переглянуті.
Це не єдиний випадок міжнародних угод не на користь України, як до 2009-го, так і після. Ось деякі приклади.
1991-1992: несправедливий розділ золотовалютних резервів і майна колишнього СРСР, зокрема за кордоном.
1994: неадекватна компенсація за відмову України від третього в світі стратегічного ядерного арсеналу.
1991-1997: розділ Чорноморського флоту: кращі кораблі, гавані і причали віддали Росії. Замість справедливої орендної плати на рівні $0,8-1 млрд. щорічно нам списували удесятеро меншу суму за борги, об’єм і природа яких також не беззаперечні.
Українці навряд чи відчують девальвацію долара, - Олег Соскін
Economics and Business |

Експерт зазначив, що нинішні події не варто порівнювати із ситуацією 2008-го року, коли девальвація гривні була штучною. «Наш уряд і Нацбанк тоді надрукували багато гривні, і тому гривня обвалилася. Зараз її теж друкують. Тому якщо буде дефолт долара у світі і відбудеться девальвація долара щодо євро, японської ієни, китайського юаня, британського фунта, у нас вона може не відбутися, тому що наші правителі продовжують друкування гривні. І тоді ми не побачимо наслідків дефолту », - вважає Соскін.
Десятинна церква повинна належати УПЦ КП, - Філарет
Religion |

Філарет нагадує, що коли Десятинна церква будувалася, Москви ще не було
Святіший Патріарх Київський і всієї Руси-України ФІЛАРЕТ наголосив, що Українська православна церква Київського патріархату виступає за відновлення Десятинної церкви. Про це він сказав в інтерв’ю газеті “День” (№130 від 27 липня 2011 року).
Він нагадав, що раніше церква виступала за відновлення Михайлівського монастиря. “Тоді теж розгорнулася дискусія між різними експертами: одні виступали за, інші - проти. Врешті, коли монастир постав, критика припинилася. Усі побачили, що краще відроджена святиня, ніж порожнє місце, де вигулюють собак”, - наголосив він. За його словами, Десятинна церква має не менш важливе значення. ФІЛАРЕТ підкреслив: “Для нас вона, як і Софійський собор - символи Київської Руси-України”.