Main
Конституційні пристрасті
Law |
Сергій ГРАБОВСЬКИЙ, для radiosvoboda.org
Український конституціоналізм має тривалу, цікаву й драматичну історію: від Литовського Статуту (званого ще «шляхетською конституцією»), від Березневих статей 1654 року (за якими московський цар на території України мав правити як конституційний монарх), від Гадяцького трактату (за яким Велике Князівство Руське мало отримувати не тільки обраного гетьмана, а й Національні збори) – і до Конституції УНР (виборче право для жінок на два роки раніше, ніж у США) та до Універсалу УГВР (національно-демократичні засади майбутньої держави). 15 років тому, коли була ухвалена Конституція України, здавалося, що ледь не півтисячолітні традиції конституціоналізму, нарешті, знайшли гідне втілення в Основному Законі, який виглядав – попри певні недоліки – як один із найдосконаліших на пострадянському просторі.
Але не склалося, як гадалося.
Український конституціоналізм має тривалу, цікаву й драматичну історію: від Литовського Статуту (званого ще «шляхетською конституцією»), від Березневих статей 1654 року (за якими московський цар на території України мав правити як конституційний монарх), від Гадяцького трактату (за яким Велике Князівство Руське мало отримувати не тільки обраного гетьмана, а й Національні збори) – і до Конституції УНР (виборче право для жінок на два роки раніше, ніж у США) та до Універсалу УГВР (національно-демократичні засади майбутньої держави). 15 років тому, коли була ухвалена Конституція України, здавалося, що ледь не півтисячолітні традиції конституціоналізму, нарешті, знайшли гідне втілення в Основному Законі, який виглядав – попри певні недоліки – як один із найдосконаліших на пострадянському просторі.
Але не склалося, як гадалося.
Read more... Add new comment
Конституція Пилипа Орлика: зв'язок із сьогоденням
Інф. ВН
Сьогодні, в день прийняття Конституції України, варто ще раз звернутися до нашої першої Конституції - Конституції Пилипа ОРЛИКА (1710 року). Ми без коментарів наводимо лише деякі статті цієї Конституції, які актуальні досі і звучать як послання крізь століття і дороговказ нам, нащадкам славного гетьмана. Про важливість єдиної Української православної церкви: Конституції України - 15 років!
Шановні українці!
Портал ВОЛЯ НАРОДУ щиро вітає Вас з Днем Конституції! Всі ми пишаємося тим, що першою в Європі Конституцією була прийнята в 1710-му році Конституція Гетьмана Запорозького війська Пилипа Орлика. Ми пишаємось тим, що 29 квітня 1918 року була прийнята Конституція Української Народної Республіки, хоч уже через кілька годин після її схвалення Україну окупували іноземні війська. Нарешті, 15 років тому, 28 червня 1996 року була прийнята Конституція України, яка вкотре, але назавжди відновила свою незалежність. Звичайно, прикро усвідомлювати, що Основний Закон держави всі ці роки зневажався і нехтується теперішньою владою, яку не можна вважати легітимною. Америка продовжує відкривати для себе Шевченка
Сьогодні, 27 червня, минає 47 років із дня відкриття у 1964 році пам'ятника Тарасові Шевченку у Вашинґтоні.
Символічно, що саме напередодні цієї дати, вчора відбулось урочисте відкриття пам'ятника Кобзареві в столиці Канади Оттаві (фото: ukremb.ca ). Про це повідомляє прес-служба заступника голови Верховної Ради України Миколи Томенка. Віце-спікер, який перебуває з офіційним візитом у Канаді разом з народним депутатом Євгеном Сусловим, 26 червня взяв участь в урочистому відкритті пам'ятника Кобзарю роботи всесвітньо відомого канадського скульптора українського походження Лео Мола. Томенко назвав відкриття пам'ятника Т. Шевченку в Оттаві історичною подією як для України, так і для Канади. Підприємці заявляють про чергові протиправні дії влади
25.06.2011 р. Координаційна Рада Асамблеї громадських організацій малого і середнього бізнесу України звернулась до Адміністрація Президента України, Кабінету міністрів України та Верховної Ради України із "Заявою з приводу планованих змін у сфері оподаткування та регулювання бізнесу".
У ній, зокрема, говориться: "Владні структури не сприйняли до відома та й не зрозуміли мотиву дій підприємництва ні під час Податкового Майдану, ні під час Автомайдану. Топтання ногами чинного законодавства та Конституції набувають все більш цинічних форм... Ми розуміємо, що уряд своїми хаотичними кроками хоче виправити цілий ряд власних помилок, паралельно з цим зменшивши спротив найбільш активних протестних верств нашого суспільства та максимально відтермінувати час власної відставки". Повний текст Суд проти Тимошенко може призвести до Майдану - політологи
Політологи не виключають можливості виникнення нового Майдану в результаті слухання судових справ проти колишнього прем'єр-міністра Юлії Тимошенко. "Якщо складуться такі обставини, як твердий вирок Луценку, засудження ще якихось громадських активістів, і вони будуть сприйматися несправедливими, і все це накладатиметься на істотне погіршення соціальної ситуації в країні, тобто політичні причини об'єднаються із соціально- економічними,... тоді ймовірність Майдану дуже істотно виросте", - вважає політолог Володимир Фесенко.
Інфантильність української опозиції
Юрій ЛУКАНОВ
Опозиція — наче маленька дитина Якщо опозиція здійснить декларовані наміри, то вона виглядатиме, як безпорадна дитина. Ідеться про те, що парламентські фракції «БЮТ-Батьківщина» і «Наша Україна — Народна Самооборона» мають намір звернутися до європейських країн з вимогою заборонити в’їзд до країн ЄС деяким українським посадовцям. А саме тим, які здійснюють політичні репресії. З одного боку, зрозумілий мотив таких намірів опозиційних політичних організацій. Владна команда відверто здійснює так зване вибіркове правосуддя, коли судять винятково не владних політиків. При цьому команда Януковича не слухає жодних аргументів, які лунають не з її середовища. Єдиний, до кого вони мусять дослухатися, це Захід. Саме до нього й апелюють гнані політичні сили. Всі на захист демократії!
24 червня Янукович розпочинає судилище над Юлією Тимошенко. Він хоче усунути перешкоди на шляху до диктатури. Демократія потребує захисту.
Судилище над Юлією Тимошенко вони хочуть провести в режимі бліц-кригу, за тиждень-два. Вирок вже написано і затверджено Януковичем. Зірвати їхній план зможете лише ви, якщо не залишитесь байдужими, якщо прийдете до Печерського суду захистити не Тимошенко, а своє майбутнє.
Судилище розпочинається 24 червня, о 9-00, в стінах одіозного Печерського суду столиці за адресою: Хрещатик, 42-а (станція метро «Хрещатик»).
«Батьківщина» запрошує Вас до участі в мирному мітингу біля приміщення суду на захист демократії, проти перемоги диктатури в Україні.
Партія «Батьківщина» Детальніше
22 червня. Вшануймо героїв війни
Інф. ВН
Сьогодні минає 70 років від початку війни фашистської Німеччини проти Радянського Союзу. Україна була однією з республік колишнього СРСР і саме їй довелося винести на собі найважчий тягар цієї війни. Ось лише деякі історичні факти. 1.Так звана Велика Вітчизняна війна розпочалась 22 червня 1941 року, а для України Друга світова війна розпочалась раніше – 14 березня 1939 року нападом тодішнього союзника Гітлера – Угорщини на суверенну Карпатську Україну, яка дала першу відсіч загарбникам. Москва спрямовує дії псевдоєврейських організацій в Україні
Володимир ПИЛИПЧУК, народний депутат України 1-го та 2-го скликань,академік Академії економічних наук України, професор, для ВН
«Евреи против антисемитизма» виявилися зовсім не євреями, а банальними російськими провокаторами. Володимир ПИЛИПЧУК Прочитавши в пресі (зокрема, тут), що дві єврейські організації „Євреї проти антисемітизму” , та „Євреї проти Гурвіца” подали заявку на проведення мітингу у Львові у відверто антиукраїнській і провокативній редакції („... митинг будет посвящен памяти евреев, которые "погибли в гетто, концлагерях, от рук нелюдей украинских националистов, шухевичей, бандеровцев и других фашистских подонков"), я замислився над наступним: Реінкарнація антигероїв чи реанімація совєтизму?
Олег РОМАНЧУК, шеф-редактор журналу "Універсум"
21 квітня 2011 року Верховна Рада України прийняла Постанову № 3301-VI «Про відзначення 70-річчя партизанського руху в Україні». Деякі витяги з документу, під яким стоїть підпис Голови Верховної Ради України Володимира Литвина, варто зацитувати: «На підтримку ініціативи ветеранів війни і з метою всенародного вшанування подвигу партизанів і підпільників у період Великої Вітчизняної війни 1941–1945 років, увічнення їхньої пам’яті та пропаганди патріотизму серед молоді України (виділення моє – О. Р.) Верховна Рада постановляє: 1. 22 вересня 2011 року на державному рівні урочисто відзначити 70-річчя партизанcько- го руху в Україні. |