Unlimited Web HostingFree Joomla TemplatesTemplate Sales
Воля народу: громадсько-політичний портал
 
 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
Calendar
In the 2012-year note
the following significant dates:

20th anniversary of the handover of the UPR modern Ukraine (August 22, 1992)
10th anniversary of the establishment of a democratic union
"The Ukrainian National Council" (30/11/2002)
130th anniversary of Metropolitan Hilarion (Ivan Ogiyenko) 14.01.1882 - 29.03.1972
130th anniversary of Mykola Velychkivskyi, Chairman of the "Ukrainian National Council", established in Kiev, October 5, 1941 (01/02/1882 - 01/07/1976)
100th anniversary of the Ukrainian political activist, writer Lev Rebet (03.03.1912 - 12.10.1957)
100th anniversary of Oleksa Girnyk, Ukrainian dissident, political prisoner, the Hero of Ukraine (28.03.1912 - 21.01.1978)
105th anniversary of Sergiy Koroliov, designer of the first artificial earth satellites and spaceships (12.01.1907 - 14.01.1966) 

 


 
 

 

 

 

  
 
 
 

 

 


            

 

 
 


 

 

 

 

 

 


 
 
 

PostHeaderIcon History

Юрій Коваленко не став Героєм Радянського Союзу тому, що українець і що не пив горілки

Мужність для обраних
(продовження, початок "Я из националистов героев не делаю, - маршал Жуков" див. тут)
          Все віддайте – набутків і слав пустоцвіт
          (Навіть з листям лавровим укупі)
         Лиш душі не продайте, бо цей дефіцит
         Ні по якому блату не купиш.
                                           (Олена Матушек)

Дуже складними були фронтові дороги Юрія Коваленка. Не раз доводилося брати німецьких "язиків", ходити у розвідку, виконувати доручення командуючого фронтом. Під час битви за Київ куля розтрощила кістки на нозі.
 

Я из националистов героев не делаю, - маршал Жуков

"МЫ И БЕЗ УКРАИНЫ ПОБЕДИЛИ БЫ" (В.Путін)
Бездержавні нації нидіють під пресом державних, які намагаються  їх  поглинути, а чоловіків використовують, як гарматне м'ясо.
(«Per  aspera  ad  astra»  Ігор Копотієнко)

Юрій Миколайович Коваленко народився 13 травня 1926 року. Після закінчення сьомого класу мати віддала Юрка у льотну спецшколу до Києва. 1941 року Коваленко закінчив Київську спеціальну авіаційну школу. Коли німці напали на Радянський Союз, він написав заяву добровольцем на фронт. Але його, 15 річного, відправили додому. Тоді він дописав собі 2 роки і Печерський військкомат на початку липня направив його на місячні курси саперів у школу молодших командирів, після закінчення яких призначили командиром взводу мінерів.
 

Росія використовувала свастику на грошах та в Армії ще до Гітлера

Ще один привід для роздумів напередодні 9-го травня
Зображення орла зі свастикою в лапах є відомим широкому загалу гербом Третього Рейху. Декому навіть відомо, що подібне зображення, але з повернутою до лівого крила головою орла було емблемою нацистської партії. Менше відомостей щодо двоголового орла і свастики. Це Державний герб Російської республіки, який 7 квітня 1917 року Сенат розпорядився опублікувати як малюнок нової печатки в "Збірнику узаконень і розпоряджень Уряду".
 

Як готували Великодню ковбасу 1000 років тому

Перша ковбаса з'явилася на Русі ще в X-му столітті в епоху Володимира. Її подавали на знаменитих бенекетах князя в Києві. Тоді ковбасу начиняли свининою, гречкою, салом...
Ковбаса складалася кільцями і засмажувалася в гарячій печі. А на Заході України її ще й коптили. Зазвичай це робили перед Великоднем та Різдвом. Домашня ковбаса була обов'язковою почесною стравою на святковому столі, - інформує uaua.info.
1000 років тому цю традиційну страву готували так: ВІДЕО
 

Чорний Ворон - псевдонім п'яти отаманів УНР

“Чорний Ворон: п’ять біографій”
Вийшла в світ збірка документальних нарисів про отаманів, які мали одне повстанське псевдо – Чорний Ворон. Боролися вони в добу Української Народної Республіки. У кожного з Чорних Воронів своя доля, але історики та краєзнавці часом творять збірний образ, вносячи плутанину, тож автор Роман Коваль і вирішив подати ці біографії окремою книжечкою в надії, що тепер не буде плутанини.
Ось назви розділів книжки: “Чорний Ворон з Піщаного Броду”, “Чорний Ворон із Жовтих Вод”, “Чорний Ворон із-під Товмача”, “Чорний Ворон із Криворіжжя”, “Чорний Ворон з Поділля”.
 

4 травня, 175 років тому, Тараса Шевченка викупили з кріпосної неволі

4 травня 1838 року з кріпацтва викупили Тараса Шевченка. Ця подія, як виявилося надалі, стала головною не тільки в долі окремої людини, а для цілої нації. А почалося все з бажання поміщика Енгельгардт, у якого служив талановитий хлопець, зробити з Шевченка домашнього живописця. Для цього в 1832 поміщик послав Тараса в навчання до художника В.Ширяєва. В 1836 Шевченко познайомився з українським художником І.Сошенком, а через нього - з К.Брюлловим, В.Григоровичем, В.Жуковським, які вирішили звільнити молодого художника з кріпосної залежності. В 1838 портрет Жуковського, написаний Брюлловим, був розіграний у лотереї, і на отримані 2500 крб. Шевченко був викуплений у Енгельгардта. В тому ж році був прийнятий в Академію мистецтв, де став учнем і товаришем Брюллова. Вчився жадібно, багато читав, вивчав мистецтво, оволодів майстерністю малюнка і живопису. Добре знав творчість українських і російських письменників. Інф.: ua.for-ua.com
 

Чому після 1945 року 20 років не було Параду Перемоги

Ви знаєте, звичайно, коли був перший Парад Перемоги - це було 24 червня 1945 року (фото: webpark.ru). А чи знаєте ви, коли був другий Парад Перемоги? Я думаю, що навряд чи. Або, у всякому разі, не всі. Другий Парад Перемоги був 9 травня 1965. Тобто через 20 років. 20 років не було Параду Перемоги.
І ви знаєте, чому? Я вам розповім. Коли в 1814 році переможне російське військо увійшло до Парижа, то, зокрема, офіцери вдихнули зовсім інше повітря, повітря свободи,
 

Московське князівство засноване ханом Менгу-Тімуром як улус Золотої Орди на 400 років пізніше, ніж Київська Русь

Таку обгрунтовану думку висловив доктор історичних наук Ярослав ДАШКЕВИЧ (на фото) у статті "Як Московія привласнила історію Київської Русі" (вперше надрукована у збірці історика "Учи неложними устами сказати правду" (К.: Темпора, 2011.– 828 с.).
У час існування Руської держави з центром у Києві про Московську державу не було ні згадки. У той час, як у 988 році відбулося хрещення держави Київської Русі, фінські племена землі "Моксель" перебували в напівдикому стані.
Як можна говорити про якогось "старшого брата", коли цей "старший брат" з'явився на світ на декілька століть пізніше ніж русичі-українці.
 

Побачила світ нова книжка про українського "Рембо"

16 квітня 2016 р., до 70-ліття створення дивізії “Галичина”,  вийшло 2-ге видання книжки Романа Коваля “Іван Ремболович” – про начальника зв’язку Дієвої армії УНР, командира саперного куреня дивізії “Галичина”, учасника битви під Бродами, учасника підпілля ОУН на Прикарпатті га Гуцульщині в 1944 – 1949 роках.
У сьомому томі “Енциклопедії українознавства” Володимира Кубійовича про Івана Ремболовича написано лише 31 слово і трохи не завжди точних цифр, разом 42 знаки. В них вміщено біографію людини, яка пройшла дві світові війни, дві епопеї Визвольної боротьби.
 

В Україні відзначать 900-річчя сходження Володимира Мономаха на Київський престол

Творчі спілки підтримали ідею газету "День" оголосити 2013-й Роком Володимира Мономаха
Князь був обраний не лише тому, що він — один з найбільших державотворців Київської Русі і цього року ми відзначаємо 900-річчя його сходження на Київський стіл, а й тому, що сьогодні українці гостро потребують позитивних героїв і практик. І Мономах - саме такий. Голова Благодійного фонду сприяння ініціативам газети "День" Микола Гриценко звернувся до творчої інтелігенції України - щоб об’єднати зусилля у гідному вшануванні цієї постаті та у спільному прочитанні і використанні на практиці його досвіду та поширенні знань про нього. Творча інтелігенція зреагувала оперативно. (Ілюстр. з сайту edu.vn.ua)   Детальніше
 
More Articles...

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterСьогодні1318
mod_vvisit_counterВчора2757
mod_vvisit_counterЦього тижня20924
mod_vvisit_counterМинулого тижня28596
mod_vvisit_counterЦього місяця49520
mod_vvisit_counterМинулого місяця96892
mod_vvisit_counterЗа весь час24541089