Володимир Пилипчук, політик, економіст, громадський діяч: Україна має змогу стати піонером вдосконалення системи влади
Як відомо влада розбещує, абсолютна влада – розбещує абсолютно… І додам від себе: абсолютна влада розбещених - робить владу кримінальною! Приклад – влада Януковича. Як  показав короткий відрізок часу правління Порошенка – він також далеко не ангел, хоча і є активним прихожанином УПЦ МП. Чи бажають українці, щоб у його руках сконцентрувалася одноосібна абсолютна влада?

Скажете, що за діючою Конституцією – це неможливо?  Де-юре так, неможливо. А явочним шляхом, де-факто, можливо. Можливо, коли більшість  депутатів у парламенті будуть “порошенківськими”. За таких умов законодавча влада буде “під Порошенком”. Парламент формуватиме Уряд. Яким він буде за персональним складом? – Таким, яким побажає Президент! А добавте до цього силовий блок, правоохоронний блок і НацБанк, які  уже порошенківські. А як призначатимуться судді? – Так як забажає Президент! За таких умов ви зможете знайти правду, захист, відновлення упосліджених прав, вплинути на владу (окрім Майдану),  коли вся чиновницька рать буде єдиною залізобетонною стіною як у Росії? Коли  всі чиновники будуть «різками» з єдиного порошенківського «віника». Рука  руку й надалі митиме! Чи бажають цього українці? Думаю, якщо розумні і відповідальні, то ні! Тому найліпшим варіантом було б, щоб у парламенті була конституційна більшість проукраїнських, патріотичних депутатів, але не було абсолютної  більшості депутатів, які безапеляційно підтримуватимуть  будь-які вказівки Президента!

Стосовно мого бачення виборів, що пройдуть 26 жовтня ц.р., то корисним було б, щоб у парламент пройшли по 25-30 чоловік, які є першими у списках кожної з патріотичних партій. Саме перші 25-30 у списку кожної партії мали б бути найкращими в кожній із них. Мали б бути, алечи такими є?   
Візьмемо партію «Народний фронт». У кого підніметься рука, щоб НЕ проголосувати за таких патріотів як Тетерук, Гриневич, Береза, Тимчук, Таня Чорновол, Кириленко, Ємець і багатьох інших? А в кого підніметься рука, щоб проголосувати за Яценюка, Турчинова, Авакова, якщо саме на них персонально лежить повна і виключна відповідальність за зрадницьку здачу Криму Росії , за непридушення в зародку,  за розгоряння конфлікту в Донбасі ? І як голосувати, чи НЕ голосувати за «Народний фронт», якщо вони йдуть єдиним партійним списком?  Яценюк-Турчинов-Аваков,  включивши у свій список видатних патріотів, намагаються за їхніми іменами попасти в парламент,  і нагадують мені терористів, які прикриваючись мирними жителями, як щитом, нищили наших вояків.

Самі лідери розпускають чутки, що Захід підтримує Яценюка. Це  відверта і цинічна брехня, бо захід абсолютно не задоволений відсутністю реформ, зростанням корупції, розкраданнями бюджету  - тому погрожує зниженням фінансової допомоги. Кожен день йде інформація про те, що той чи інший сектор економіки нещадно грабують, і кожен день Уряд закриває на це очі! То чи потрібен нам такий "сліпий" Уряд і його очільник? Падіння економіки, неліквідація тіньового сектору, не ліквідовані схеми вивозу коштів в офшори, непідготовленість до зими – це Уряд Яценюка. Весь час обіцяв, що обійдемося без газу з Росії, виявилося - обманював. Не заготовив мазуту. Опалювальний сезон починається через кілька днів, а вони, бачте, тільки будуть ПРОРОБЛЯТИ схему заміщення газу мазутом... А коли завершать СХЕМУ і візьмуться до її реалізації? Коли розпочнуть і завершать монтажні та налагоджувальні роботи на самих ТЕС? - До Пасхи? На Запорізькій ТЕС роками стоять без роботи три блоки по 800 мегават, які працюють на МАЗУТІ. Це дорівнює 2,5 сучасним атомним реакторам. Дайте мазут і запустіть в роботу блоки. Мазуту немає, не заготовлений! Взамін Уряд розробляє схему секторальних відключень електроенергії! Це злочинне розгільдяйство, недалекоглядність, невміння організувати роботу. Це не прем’єр – однозначно!

Моральні якості. Яценюк, зловживаючи службовим становищем (кримінальний злочин), "врятував" свої гроші, вкладені в банк "Форум", в той день, коли в ньому почала працювати "похоронна команда банку" - тимчасова адміністрація від Національного Банку України. Всім іншим вкладникам коштів, розміщених на їх депозитах, банк НЕ ВІДДАВ !
Пакетне голосування за партію із закритими списками нагадує мені, як за часів союзу при покупці  якісного чи дефіцитного  товару давали в навантаження товар зіпсований і смердючий, а інакше – не відпускали якісного.

Та сама ситуація і з «Блоком Петра Порошенка». З однієї сторони - Як НЕ проголосувати, як  бути проти того, щоб у парламент пройшли патріоти: Богомолець, Джемільов, Мамчур, Матіос, Квіт, Наєм, Розенко? Але як бути з Кличком, який п’ять місяців тому отримав підтримку киян на виборах міського голови?  Він що, обманув киян і тепер дезертирує в парламент, чи намагається обманути всіх виборців України, коли обіцяє їм, що здійснить перетворення в державі, а сам, коли оберуть народним депутатом - ним бути відмовиться, залишившись міським головою Києва? А як голосувати за «Блок Петра Порошенка», коли в ньому  регіонали, чи їх симпатики і люди з кримінальним шлейфом? А скільки регіоналів за підтримки «Блоку ПП» йдуть на вибори на мажиротарних округах! – Жах!
А скільки партій лідери цих двох списків створили, здали, поміняли? І кожен такий крок – то маленька зрада.
Ще раз повторюю: не бажаєте, щоб і нинішня влада в Україні криміналізувалася – домінування пропрезидентських депутатів у парламенті бути не повинно!
Люди порочної СИСТЕМИ не можуть знищити порочну СИСТЕМУ! Це має бути зовнішня сила!

«Батьківщина»: в партії нині багато порядних людей, які мені імпонують як патріоти і професіонали. Але на совісті самої Юлі висить абсолютно не вигідний Україні газовий контракт, заведення у владу кількох десятків депутатів, які потім стали реакціонерами, найактивнішими регіоналами-шкідниками…  І переслідувачами самої ж Юлі. Вона абсолютно не критична в підборі кадрів. З іншої сторони, вона могла б бути відмінним контролером невірних кроків Президента і Уряду, але позавчора відмовилася від цієї ролі, заявивши що буде повністю підтримувати Президента і Уряд. А як  же ж вона діятиме, якщо кроки Президента чи Уряду будуть  шкідливими? Одобрям-с? Не гоже їй робити такі заяви і не гоже так діяти. Але ті політики, які залишилися в її партії, ті хто не втік, а допоміг партії очиститися, достойні бути представленими в парламенті і надалі (Савченко, Луценко Ігор, Соболєв, Немиря, Шлемко, Жданов, Тарасюк, Кужель та ін.)

Звичайно, що за чинною виборчою системою людям важко буде зробити вірний вибір, але для недопущення абсолютизації влади Президента, через домінуючу більшість пропрезидентських депутатів у парламенті, обов’язково слід підтримати патріотичні партії, які на межі проходження -Свободу, Самопоміч, Правий Сектор, Громадянську Позицію  -  за рахунок суттєвого зменшення підтримки партій провладних, бо вони і так проходять. Так ми зменшимо загрозу абсолютизації влади. Виникла парадоксальна ситуація з нашим менталітетом. Як організовувати Майдан, давати відсіч “Беркуту” - то Свобода і Правий Сектор разом зі всіма протестувальниками себе ( в т.ч. і з Ударом)  зарекомендували мужніми і послідовними, а ви бачили там Народний Фронт, чи партію Солідарність? Як іти на фронт, захищати Державу, то Батальйони Свободи і Правого сектору безстрашно воюють, демонструють чудеса героїзму,  ними навіть у Росії лякають своїх громадян. А які батальйони, сформували  зі своїх партійців і  послали на фронт партії Солідарність, Удар, Народний фронт? - Нуль! А як же  патріотизм, чи хоча б його демонстрація?  Як проливати кров за Батьківщину, то потрібна і Свобода і Правий сектор, а як у парламент, то потрібні лише Солідарність+Удар і  Народний фронт?  Одні стають інвалідами війни на фронті, а інші - інвалідами совісті в тилу, за спинами патріотів. Шановні Виборці – це дефект мислення!!!

ЦВК планує оприлюднити офіційні результати виборів не раніше 10 листопада, тобто через пів-місяця! А чому не так як у Європі - протягом трьох днів? Щоб «відкорегувати» результати?
 Вкотре застерігаю - абсолютизація  влади призводить до її криміналізації  і  безкарності , і паростки цих процесів уже проявилися. Ви ж цього собі і своїм дітям не бажаєте?
Кожні вибори в будь-якій демократичній країні, чи то парламентські, чи президентські – це корекція  народом внутрішнього і зовнішнього курсів держави. Корекція згаданих курсів відбувається шляхом  корекції кадрового складу влади.

Звичайно, що існуючий  процес корекції дій влади у світі - взагалі, і в Україні – зокрема, має суттєві вади.
Як відійти від «пакетного «голосування» за партію? Як заставити обраних діяти в інтересах виборців? - На сьогодні лише виборами і Майданами.
Україна має змогу стати піонером вдосконалення системи корекції дій влади. Що ж слід зробити, щоб у майбутньому «вибір народу» став інструментом ефективного народовладдя? Для цього слід вирішити ряд технічних, законодавчих  і ментальних(психологічних) проблем. Щоб громадяни мали змогу радикальніше і вчасно корегувати дії всіх гілок і видів влади, а особливо в моменти історичних зламів, необхідно щоб:
- вибори відбувалися частіше, наприклад, через 3  або й 2 роки, але не призводили до надмірних витрат і надмірної поляризації суспільства, щоб виборці мали право прямого відкликання обраних;
 - обиралися всі гілки і види влади, не лише законодавча (представницька) влада і президент, але  й виконавча і судова гілки влади та інформаційна – як вид влади над мізками громадян;
-  громадяни мали змогу в період між виборами перевиборів корегувати політику влади;
 -  влада  мала зворотній зв’язок із народом, і  соціологічні служби мали змогу проводити опитування, консультації, референдуми оперативно, протягом кількох годин без додаткових витрат на їх проведення.
- голосування має бути НЕ за партії, а за персоналії, а вже з обраних мають формуватися парламентські партійні фракції, блоки, коаліції.
І до цього слід добитися вже зараз, в епоху комп’ютеризації суспільства. Для цього, кожен громадянин, що має податковий код, мав би мати цей код як ідентифікатор виборця, як засіб входу в систему голосування без урн і виборчих комісій. І створити таку систему вже на нинішньому етапі не лише не складно, але й дешевше від системи проведення голосування бюлетенями.

З нового року в іноземному паспорті громадянина одним з ідентифікаторів будуть дактилоскопічні відбитки пальців, які теж можна імплементувати в комп’ютеризовану систему голосування. Час до наступних (після 2014 року) чергових  чи позачергових виборів є. Але  детальніше про правові підстави, методологію, засоби, механізми та інструменти «Прямого народного врядування» - в наступній статті.

Володимир Пилипчук, для "Волі народу"
24 жовтня 2014 року.

Коментарі

 

Add comment

Security code
Refresh