В Україні – щонайменше 1,2 мільйона безробітних – Людмила Денисова
Про це наголосила колишній міністр праці та соціальної політики України, член профільного парламентського комітету, депутат від "Батьківщини" Людмила Денисова в інтерв'ю для Радіо Свобода. На її думку, офіційний рівень безробіття (близько 600 тисяч осіб) є заниженим принаймні удвічі. Водночас Людмила Денисова стверджує, що збільшення такого рівня в Україні пов’язане передусім не з об’єктивними обставинами. І не варто у цьому зв’язку перекладати відповідальність на загальну кризу в Європі.
 
– Кількість безробітних у державах Європейського союзу сягнула двадцяти шести мільйонів осіб. Такими є дані європейських статистичних агенцій. Тут і «боргова криза» в Греції далася взнаки і взагалі криза, яка 2008 року поглинула весь європейський континент. (Хоча у Німеччині, Австрії, Угорщині, Люксембурзі та на Мальті зайнятість населення зараз вище, ніж 5 років тому). Тим часом в Україні рівень безробіття теж зростає і,за даними Держстату, в лютому нинішнього року в службі зайнятості були зареєстровані 589 тисяч осіб. Ми маємо радіти тому, що в Україні ця проблема менш гостра, ніж в ЄС?
 

– Знаєте, я не вважаю, що у нас проблема безробіття менш гостра, ніж в ЄС. Мій досвід на посаді міністра праці та соціальної політики України дає мені підстави говорити про те, що ці дані дуже приховують той стан зайнятості, який є в державі. Ці дані не охоплюють статистику стосовно зайнятості населення у сільських районах. Тому що там люди зовсім не стають на облік у центрі зайнятості, бо це потребує чимало зусиль, щоб обійти інстанції, це потребує для пересічної людини ще і додаткових коштів.
 
Крім того, на заниження статистики впливає те, що в Україні є «сіре безробіття». Є чимало на сьогодні людей, які перебувають в адмінвідпустках, які працюють неповний день. Це теж люди із неповною зайнятістю.
 
– А як впливає на збільшення безробіття в Україні втілення пенсійної реформи в Україні в її нинішньому вигляді? Адже Ви є автором законопроекту щодо цієї реформи…
 
– Чому ще зростає безробіття? Бо здійснювана зараз в Україні пенсійна реформа є так званою «пенсійною реформою». Бо підвищення страхового стажу та пенсійного віку для жінок – це не реформа. Справжня реформа – це інший рівень. Другий рівень – накопичувальний – треба запроваджувати. А здійснювана зараз в Україні пенсійна реформа просто позбавила жінок можливості вийти на пенсію у 55 років, і вони змушені тепер стати на облік у центри зайнятості. І вони поповнюють лави безробітних, і вони мають отримувати соціальну допомогу.
 
– А за Вашими даними, скільки взагалі зараз в Україні є безробітних – легальних, «сірих», всіх…?
 
– Я вважаю, що удвічі більше, ніж показують офіційні дані. До речі, 21,7 мільйона громадян в Україні мають вік від 15 до 70 років. Тобто, вони є економічно активними. Такими, що працюють, є офіційно в Україні 11 мільйонів. А де інші?
 
– Якщо збільшується рівень безробіття в державах ЄС, що ж тоді говорити про Україну? Це зростання в Україні є неминучим і має об’єктивні обставини?
 
– Якщо змінюють правила гри для бізнесу в Україні, навантаження на бізнес збільшують, тоді скорочується кількість фізосіб-підприємців. І ці люди теж поповнюють лави безробітних. Треба просто, щоб були прозорими, однаковими правила гри для всіх бізнесменів. Водночас слід поліпшувати інвестиційний клімат в Україні. Тоді надходитимуть додаткові кошти, і з’являтимуться додаткові робочі місця.

Інф.: radiosvoboda.org
Фото: ukrainian foto

Коментарі

 

Add comment

Security code
Refresh