Сьогодні все більше наших співвітчизників прагнуть виїхати за кордон, якщо не на постійне місце проживання, то хоча б у пошуках роботи, отримавши дозвіл на проживання або інші відповідні документи.
За офіційною статистикою в європейських країнах працює понад 1 мільйон українців. Це число тільки офіційно працевлаштованих громадян, далеко не всі знаходять час і гроші на те, щоб оформити дозвіл на роботу.
Так скільки ж отримують наші співвітчизники за кордоном, якщо готові йти на витрати і ризик бути депортованими назад?
Олег Соскін: Грошей нема, правлячий режим близький до катастрофи
26 червня в Україні перебувала місія МВФ на чолі із новим керівником місії в Україні Ніколаєм Георгієвим. Представники Міжнародного валютного фонду зустрілися з Азаровим та Арбузовим, однак, схоже, що нічого втішного правлячий режим від МВФ не почув. Це означає, що вже в липні 2013 року уряд Азарова-Арбузова має думати над тим, як повернути черговий транш у розмірі 1,4 млрд. доларів.
Дефіцит державного бюджету в січні-травні 2013 року, порівняно з січнем-травнем 2012 року, виріс в 5 разів - до 18,488 мільярда гривень.
Про це йдеться в повідомленні Міністерства фінансів.
Згідно з повідомленням, дефіцит зведеного бюджету України за січень-травень 2013 року сягнув 21,712 мільярда гривень, що в 4,5 рази більше показника січня-травня 2012 року.
ДП НЕК "Укренерго" було спроможне самостійно профінансувати проект з оновлення енергосистеми Криму, на реалізацію якого було використано 241,7 мільйона гривень з державного бюджету.
Такого висновку дійшла Рахункова палата за результатами аудиту проекту "Переведення на напругу 330 кВ повітряної лінії Сімферополь-Севастополь з реконструкцією та розширенням підстанцій "Сімферополь" і "Севастополь", який реалізовувався протягом 2006-2011 років.
Протягом року державні відомства закупляли квіти для урочистих заходів за бюджетні гроші дорожче, ніж минулих років.
Як зазначається, у букетах чиновників - не тільки троянди різних сортів, а й пальми, кокоси, умбулятоси й еустоми.
Ялинкам, трояндам, пальмам і цимбідіумам надає перевагу Державне управління справами.
Так у вересні минулого року відомство уклало угоду з ТОВ "Дон Піон" на постачання квітів на орієнтовну суму 900 тисяч гривень. Тоді замовили всього 62 найменувань квітів, найдорожчими з яких були ялинки по 250 гривень та орхідеї Фаленопсіс по 150 гривень.
Національний банк відмовив банкам у можливості встановлювати різні курси обміну готівкової валюти для всіх своїх точок та змінювати їх протягом одного дня.
Ці обмеження були встановлені постановою НБУ N538/2009 під час фінансової кризи. Банки звернулися до регулятора з пропозицією скасувати їх, так як, на їхню думку, існуючий стан справ не відповідає ринковій кон'юнктурі і тягне за собою "істотні збитки".
Однак регулятор вважає, що скасування цих норм є передчасним.
В Україні зберігається складна економічна ситуація, про що свідчить падіння вантажообігу в першому кварталі на 9,3%.
У тому числі впали на 6,8% вантажні перевезення залізницею (через падіння транзиту вантажів територією України внаслідок цілеспрямованої політики Росії щодо завантаження своїх портів, а також проходженні вантажів по території Білорусії, яка входить до МС), на 1,4% - автотранспортом, на 2,9% - авіатранспортом, на 15,1% - трубопровідним транспортом (через зниження обсягів транзиту російського газу), на 31,9% - водним транспортом.
Про це стверджує відомий політик і економіст Олег Соскін:
"Правлячий режим прирікає і майбутні уряди, які прийдуть йому на зміну, залишатися у борговому ярмі, адже тільки на обслуговування тих боргів, які Азаров зробив за перших 6 місяців 2013 року, вони повинні будуть знайти 34 млрд. гривень", - йдеться на osp-ua.info, - "Хто ж віддаватиме ці гроші? Зрозуміло, що цього не робитимуть зі своєї кишені Азаров, Янукович, Арбузов, Клименко чи будь-хто інший із кліки Януковича. Повертати ці гроші будемо ми, українці, платники податків. Отже, це нас пограбовано на 34 млрд. гривень". Детальніше
Президент чиновникам не указ?
Президент наказав РНБО звільняти корупціонерів. Адже чиновники вищого рангу створюють все нові перешкоди, зокрема, для роботи малого бізнесу, продовжують замикати на собі всілякі дозвільні функції і створюють нові схеми, які можна було б використовувати в корупційних цілях. Зокрема, одним з прикладів таких дій чиновників можна назвати ситуацію, яка розгортається в даний час на ринку оцінки.
Монополізація медіа-ринку активізується
Власник одного з найбільших вітчизняних медіа-холдингів UMH Борис Ложкін продав своє дітище.Що таке UMH? Це, в першу чергу, низка впливових друкованих видань – "Кореспондент", "Forbes", "Комсомольська правда" в Україні", "Аргументи і факти"; Інтернет-проекти - forbes.ua, korrespondent.net, i.ua, bigmir.net, football.ua; радіостанції - Ретро FM, Наше радіо, Europa Plus, Авторадіо. І це без урахування більш дрібних проектів, ім'я яким - легіон, - йдеться в "Українській правді". Величезне хазяйство Ложкіна придбав напівлегендарний "младоолігарх" Сергій Курченко (фото з журналу "Кореспондент"), успіхи якого, напевно, вже не залишили жодного байдужого. Детальніше
|
|