Влада будує податковий імперіалізм, наполягаючи на посиленні контролю за обігом спирту і лікеро-горілчаних виробів
Пропонуючи посилення контролю за обігом спирту і лікеро-горілчаних виробів, влада фактично вводить податковий імперіалізм. Про це заявив народний депутат від "УДАРу" Сергій Каплін, коментуючи ухвалення в першому читанні проекту закону "Про внесення змін до статті 230 Податкового кодексу України". Законопроект передбачає посилення контролю за обігом спирту та процедурою документального оформлення операцій із ввезення чи вивезення спирту і лікеро-горілчаних виробів з території акцизних складів. Зокрема, розширюються функціональні повноваження представників органів ДПС на акцизних складах.
У 2011-2012 роках найбільші українські ФПГ могли не доплатити до бюджету податків на 15,5 млрд грн., - повідомляє "Економічна правда",
Дійсно, хоча прямі докази ухилення чи не лежать на тротуарі, існує загальне переконання: платити податки в Україні - себе не поважати. Особливо якщо мова йде про великий олігархат. Ми живемо в країні, де жодна з гілок влади не працює ефективно.
Чиновники патологічно шукають легкі гроші. Хочеш отримати дозвіл або просто папірець - плати, інакше пройдеш сім кіл пекла. Детальніше
Європарламент почав обговорення законопроекту про захист банківських вкладів, головна ідея якого - дозволити банкам знімати кошти з рахунків великих вкладників у разі погіршення свого фінансового стану.
Відповідний проект порятунку банків за сценарієм, раніше реалізованому на Кіпрі, вже схвалив економічний комітет Європарламенту.
В Україні може значно подорожчати земля внаслідок збільшення інвестицій у сільське господарство.
Такий прогноз озвучив спеціаліст з аграрної політики Олександр Муляр.
На думку експерта, за умови забезпечення державою сприятливого бізнес-середовища, а також збільшення інвестицій у сільське господарство в наступні 10-20 років вартість землі може зрости в 20-40 разів.
На сьогодні робоча сила є одним з визначальних факторів економічного розвитку держави. Тут у приклад варто навести Китай, який всього за декілька десятиліть став одним з лідерів світової економіки. Економіка України, як держави з колишнього СРСР, до цих пір переживає трансформацію. Однак, якщо інші пострадянські республіки зуміли докласти зусиль і досягти високих економічних показників, а також підвищення рівня життя громадян, то українська економіка застрягла десь на півдорозі до ринку.
Обсяг валютообмінних операцій населення на день складає приблизно 70 мільйонів доларів
Таке число озвучила на брифінгу директор генерального департаменту грошово-кредитної політики Національного банку України Олена Щербакова.
"Роком раніше це були обсяги понад 100 мільйонів на день, зараз це сума близько 70 мільйонів на день", - повідомила Щербакова.
США досягли встановленого законом ліміту на позику,але коштів бюджету вистачить до вересня, свідчать дані міністерства фінансів.
Конгрес раніше скасував межу на позику до 19 травня.
Зараз формальний межа становить 16400000000000 доларів, але реальна цифра ближче до 16700000000000 доларів, і ця сума буде автоматично встановлена в якості нової верхньої межі.
Стабільність національної валюти коштує все дорожче: з початку року Нацбанку вже довелося витратити на її підтримку понад 1 мільярд доларів - удвічі більше, ніж у 2012 році.
Загальне сальдо інтервенцій Національного банку України (НБУ) на підтримку гривні з початку 2013 року, (у січні-квітні) склало 1,021 мільрд доларів. Це майже в два рази більше, ніж за аналогічний період минулого року (551 100 000 доларів).
Квартири в Києві подешевшали, але ціни так само недоступні для більшості українців
Аналітики сайту безкоштовних оголошень Slando відстежили пропозиції на вторинному ринку столичної нерухомості.
Середня ціна трикімнатної квартири в Києві в травні склала 161,5 тис. дол., тоді як у березні їх пропонували за 170,3 тис. дол.
Найбільш популярні серед трикімнатних квартир житла площею від 70 до 80 квадратних метрів.
Чим менше ми знаємо про податки, тим більше їх платимо
В кінці березня Центр соціально-економічних досліджень CASE Україна опублікував цікаве дослідження. Згідно з його даними, середньостатистичний українець щомісяця виплачує державі 2092 грн. Це понад 25 тис. грн на рік!
За найбільш приблизними підрахунками через п'ять років за ці гроші можна купити імпортну бюджетну малолітражку.
Левова частка цієї суми - витрати на забезпечення пенсіонерів та соціально незахищених верств населення. У Центрі підрахували, що в 2011 році майже кожен працівник віддав 16 тис. грн (2/3 сплачених податків) на забезпечення стороннього українця.
|
|