Столиці України – українське обличчя!
  На сайті КМДА триває повторне голосування щодо проекту рішення Київради про перейменування вулиці Льва Толстого на вулицю Євгена Чикаленка. Просвітницький Центр національного відродження ім. Євгена Чикаленка просить проголосувати за цей проект і активно спонукати до цього своїх знайомих. Для голосування потрібно зайти на сайт projects.kievcity.gov.ua
   Означене перейменування не означало б усунення Л. Толстого з топонімічної мапи столиці, чого дехто остерігається, бо в центрі Києва  залишається площа Л. Толстого з пам’ятною дошкою. На ній та назва станції метро, де ім’я російського графа звучить майже тисячу разів на добу. Крім цього в Дарницькому та Деснянському районах є ще дві вулиці та один провулок Льва Толстого.
   Натомість у Києві досі немає нічого(!), що нагадувало б про великого українця, який працював тут багато років, і який у часи масового зросійщення українців віддав усього себе і всі свої кошти на підтримку української мови, книги, газети, українського письменства. Це Євген Чикаленко, який жив неподалік вулиці, про яку йдеться, ходив нею до Центральної Ради, ініціатором створення і першим головою якої він був (до приїзду Михайла Грушевського)..
   4 березня 1917 року, з ініціативи Товариства українських поступовців – Д. Дорошенка, С. Єфремова, Є. Чикаленка та інших була створена Українська Центральна Рада, до якої обрали Євгена Харлампійовича та його сина Левка.
   Євгена Чикаленка мали обрати головою Центральної Ради, але через хворобу він відмовився на користь М. Грушевського. У 1917-му йому пропонували очолити Центральну Раду. Відмовився, побув на посаді до приїзду М. Грушевського.
    У 1918-му запросили стати гетьманом, три дні думав: знав, що справиться; вірив, що Україні потрібний гетьманат; але з рук німців… відмовився на користь П. Скоропадського.

   Тому вулиця Є. Чикаленка має бути саме у центрі Києва!

   Просвітницький Центр ім. Євгена Чикаленка 

Коментарі

 

Add comment

Security code
Refresh