Зеленський у привітанні жодним словом не згадав про ювілейну річницю Української Повстанської Армії 
16 жовтня – не тільки свято Покрови Пресвятої Богородиці, День захисників України, День українського козацтва, а й День створення УПА (80 років тому).
Але про це нічого не сказав президент у своєму святковому зверненні:

На це звернула увагу політик, науковець, громадський діяч Ірина Фаріон у відео на своєму YouTube-каналі:

Ірина Фаріон: Зеленський, очевидно, не засвоїв славу, героїзм, одержимість, відважність, нескореність Української Повстанської Армії, яка ніколи не капітулювала… Чи не здається президентові Зеленському, що спеціально «випустити» цей найгероїчніший шматок нашої історії – це означає спаплюжити пам'ять щонайменше півмільйонної армії! Чи не здається йому, що це страшний переступ, який сповільнює нашу сьогоднішню Перемогу?
І чому в назві свята День захисника долучають і «захисниць». Це просто якесь філологічне божевілля. Адже у множині немає роду. Коли кажемо «захисники», то це означає, що туди входять представники різної статі. І не треба туди тулити фемінітив «захисниці»!  
Нагадую: 30 травня 1947 року УГВР (Українська Головна Визвольна Рада – керівний орган українського підпілля) прийняла постанову про визнання 14 жовтня 1942 датою створення Української Повстанської Армії та про введення цієї дати як святкового дня УПА.

Коментарі

 

Add comment

Security code
Refresh