Юрій Гнаткевич, екс-нардеп, громадський діяч: 9 березня потрібно прийняти резолюцію Віче біля пам'ятника Шевченку
Основна проблема України випливає з того, що українство як нація, як казав Євген Чикалеко, є недоформованою. Досі державна влада в Україні її не формувала, бо вважала це непотрібним і таким, що не на часі. Результат: бойовики з українськими прізвищами захопили російською зброєю Донбас і бють наших хлопців. Де вихід? Так назвав свою статтю Є. Чикаленко. Треба почати з формального.
Перше. Узаконити 9 березня як День Шевченка і 9 листопада (як День української мови) вихідними святковими днями українського відродження. Вихідним також треба зробити День матері. Треба вибрати підходящу дату. Адже у світі цей день відзначається у різні дні. А 8-березня - як подарований совєтскім жєнщінам Хрущовим вихідний оголосити робочим днем Так колись, до речі, і було. Хто хоче, нехай відзначає і купує подарунки.
Далі. Треба всі школи зробити українськими за прикладом архідемократичної Московії, де немає жодної української школи. Російські школи залишити тільки для етнічних росіян за їх заявками. Ми ж демократи!
Третє: треба націоналізувати або викупити у Ахметова телеканал "УКРАЇНА".
Усі ці заходи дешевою ціною дали б чудові наслідки: хахли і "укрАинцы" швидко б стали українцями. Боюся, що нинішня влада на це не піде, бо робить ставку на "единую страну". А український етнос доформовуватиме своєю війною один Путін. Допоможімо ж йому!!!

Такі вимоги до влади можна прийняти як резолюцію "Віче", що відбедеться 9-ого березня біля памятника Шевченкові, почавшись о 15 годині.

Ухвала Віче від 9-го березня 2016 р.
(Проект)


Минуло два роки, як Москва веде проти України неоголошену війну, в якій вона оперлася на ту частину українців, які вже перестали бути українцями, які ненавидять українську мову, обзивають українців "украми" та вбивають їх російською зброєю.  

Росія упродовж віків асимілювала українців під росіян, забороняла українську мову, заморила голодом і замордувала мільйони українців у концтаборах, намагаючись ліквідувати українство як етнос. Москва і зараз продовжує цей курс.

Після Революції Гідності ставленики Москви і її агенти в українських правлячих колах втекли до неї, але їхня національна політика успішно продовжується. Залишається чинним незаконно ухвалений антиукраїнський закон Ківалова-Колєсніченка. У телевізійному просторі панують канали «Україна» та Інтер, які нагадують канали російські, а не українські. На книжному ринку панує книга, завезена з Росії. Українське кіно ніяк не народиться через брак коштів. Українські книги та газети видаються вкрай малими накладами. Наш естрадний гумор захопив такий собі «95-й квартал», де зросійщені українці намагаються на українській тематиці смішити українців чужою мовою. Українська мова продовжує зникати в містах сходу й півдня України, насамперед, у їхніх молодіжних середовищах.

Ми, представники політичних партій і громадських організацій, які зібралися на Віче біля пам’ятника Т. Шевченку у день його народження, не бачимо іншого шляху розбудови України як шлях розпочатого Кобзарем українського національного відродження. Ми вимагаємо від вищої влади – Президента, Уряду і парламентських фракцій вжити на всіх рівнях їхньої компетенції і відповідальності таких заходів:

Перше: затвердити і впровадити концепцію національно-патріотичного виховання шкільної та студентської молоді.

Друге: розробити і впровадити державну програму підтримки  української мови у східних і південних областях України.

Третє: надалі практикувати комплектування шкіл з викладанням російською мовою лише для дітей етнічних росіян за письмовими заявами їхніх батьків.

Четверте: націоналізувати чи викупити державою телеканали «Україна» та «Інтер».

П’яте: скасувати вихідний день 8-ого березня а натомість утвердити святковим вихідним днем 9-е березня, проголосивши його Днем Шеіченка - святом національного відродження, під гаслом «Свого не цураймось!»

Сьоме: скасувати 9-е травня як свято Дня перемоги, визначивши його як День пам’яті і скорботи за загиблими у 2-ій світовій війні, а натомість визначити другу неділю травня як святковий  день – День матері, а понеділок після нього як вихідний день.

Шосте: проголосити святковим вихідним днем 9-е листопада – День української писемності та мови - замість вже раніше скасованих святкових вихідних днів 7-ого і 8-ого листопада.

Юрій Гнаткевич, Голова Просвітницького центру національного відродження імені Євгена Чикаленка

Коментарі

 

Add comment

Security code
Refresh