ВОЛЯ НАРОДУ: громадсько-політичний портал - Головна
 
 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
Календар
СІЧЕНЬ
22 - 100 років тому УНР проголосила Незалежність

У 2018-му відзначаємо такі знаменні дати:
22.01 - 100 років з часу проголошення Незалежності Української Держави (УНР) IV-м Універсалом Української Центральної Ради (22.01.1918)
03.04 - 100 років з Дня народження письменника Олеся Гончара (03.04.1918)

PostHeaderIcon Знищення в Києві Замкової гори - апофеоз вандалізму бульдозерної влади

   Гаряча тема
 У Києві бульдозери руйнують історичну гору!
Як повідомили Контракти,   в  в Києві триває знищення Замкової гори: працює важка техніка, вантажівками вивозиться грунт, уже зрізані близько сотні дерев, значна частина яких вікові. Про це заявив голова комісії Київради з питань культури і туризму Олександр Бригинець.
«Два дні тому я повідомив про початок руйнування Замкової гори з боку Фролівській вулиці і звернувся до голови КМДА Олександру Попову з проханням зупинити знищення легендарної гори. Представники КМДА повідомили мені, що будівельні роботи не ведуться, а тільки вивозиться сміття. Але насправді забудовники обдурили Головне управління містобудування та архітектури, оскільки вже існує загороджений будівельний майданчик, де ведуться роботи»,
 

PostHeaderIcon Стосунки України з РФ мають базуватися на принципах взаємоповаги, а не імперської зверхності Росії та самоприниження України

   Культура і духовність
Тетяна ВОРОПАЄВА, кадидат психологічних наук, доцент КНУ ім. Т. Шевченка, для Волі народу   Тетяна 
(закінчення)
4. Державна мовна політика: чи можливі паритетні відносини між Україною та Російською Федерацією?
Відомо, що сьогодні і Російська Федерація, і Україна мають майже однаковий відсоток титульної нації (близько 80%). Проте мовна політика Російської Федерації базується на наступних положеннях: «нехай кожен має можливість користуватися своєю рідною мовою в деяких сферах, … але при спільній діяльності, особливо в суспільному житті давайте використовувати одну спільну мову»; російська мова – це «мова держави і загальнонаціональної культури»
 

PostHeaderIcon Головне - за будь-яких обставин залишатися людиною, - Богдан Ступка

   Культура і духовність
Похорон Богдана Ступки відбудеться 24 липня, а вже наступного дня, 25 липня, виповниться 325 років з того дня, коли Гетьманом України було обрано Івана Мазепу. Містика? Адже Богдан Сильвестрович зіграв Мазепу у фільмі Юрія Іллєнка "Молитва за гетьмана Мазепу". Ступку навіть називають гетьманом українського кіно (він також зіграв у кіно гетьманів Богдана Хмельницького та Івана Брюховецького)...
Кажуть, у неділю в інший світ відходять люди праведні, з високим рівнем духовності. Послухаймо ще раз проникливий голос актора, який закликає кожного з нас завжди залишатися Людиною: відео
 

PostHeaderIcon За Богданом Ступкою сумують мільйони шанувальників його таланту в усьому світі

   Культура і духовність
Помер великий актор, Герой України Богдан Ступка
22 липня на 71 році життя, після тривалої хвороби, помер Герой України, актор театру і кіно, директор Національного академічного драматичного театру ім. Івана Франка Богдан Ступка.
Як повідомила радник президента України Ганна Герман, смерть актора настала близько шостої години ранку, повідомляє УНІАН. Життя актора обірвалося у столичній лікарні "Феофанія", де він провів останні чотири місяці. Півтора року тому у Німеччині йому було зроблено операцію на серці.

Похорон Богдана Ступки відбудеться 24 липня. Прощання з актором відбудеться у вівторок на сцені київського театру ім. Івана Франка.
 

PostHeaderIcon Кандидате, не думай про секунди звисока

   Вибори
За передвиборчу рекламу на ТБ доведеться платити 500 гривень за секунду
За секунду ефірного часу в кращий для реклами — вечірній час — планують брати 513 гривень, а найдешевшим буде денний час — по 110 гривень за секунду.
Передвиборна реклама на телебаченні на Першому національному телеканалі обійдеться від 110 гривень до 513 гривень за секунду залежно від часу ефіру.
Перший національний збирається брати за секунду ефірного часу в кращий для реклами час (з 21.00 до 23.00) 513 гривень, а найдешевшим буде денний час (з 11.00 до 17.00) - по 110 гривень за секунду, пише газета "Сегодня".

 

PostHeaderIcon Українці масово гинуть без війни

   Гаряча тема
Понад 2000 чоловік загинули в Україні в автокатастрофах  за перше півріччя 2012 року. Кількість аварій на дорогах України збільшилася на 7,8%% — до 12 тисяч 457, в яких результаті загинули 2006 чоловік і ще 15233 були поранені. Про це заявив начальник ДАІ Володимир Резников, передає "Ukranews". За його словами, головними причинами ДТП з потерпілими залишається перевищення безпечної швидкості руху — майже 24%% від усіх ДТП з потерпілими; 19,7%% — порушення правил маневрування; 7,3%% — порушення правил переїзду перехресть; 
 

PostHeaderIcon Як законопроект 9073 впливає на формування спільної ідентичності громадян України

   Культура і духовність
Тетяна ВОРОПАЄВА, кандидат психологічних наук, доцент КНУ ім. Т. Шевченка, для Волі народу
(продовження)
3. В умовах активізації глобалізаційних процесів проблема збереження української мови стає невідкладною
Наша дослідницька група (в яку входять науковці трьох університетів Києва) вивчає трансформації колективної ідентичності громадян України в рамках кількох Міжнародних проектів, починаючи з 1991 р. (Див.: Theoretical and empirical aspects of the formation of national and European identity of citizen of Ukraine (1991 – 2011) // European Science and Technology. – Wiesbaden, Germany, 2012. – P. 715 – 720). Зокрема, ми вивчали вплив Помаранчевої революції на трансформацію колективної ідентичності громадян України (коли в процесі опитування, яке проводилось на початку грудня 2004 р. 27% респондентів написали в графі «Національність» слово «українець» («українка») з одним або з трьома знаками оклику або підкреслювали це слово, при цьому окремі етнічні росіяни писали про себе так: «этнический русский и политический украинец!»).
 

PostHeaderIcon На Адама Мартинюка та інших антиукраїнських кандидатів від влади чекає "народна відплата"

   Громадянське суспільство
20 липня в інформагентстві УНІАН відбулася прес-конференція за участі ініціаторів громадської ініціативи «Народна відплата». У заході взяли участь Сергій Тищенко - голова Асоціації вболівальників «Фан-клуб Україна», Андрій Тарасенко - ВГО «Тризуб» ім. Степана Бандери, Сергій Кузан - голова ВМГО «Молодіжний Націоналістичний Конгрес», Павло Данильчук - ВМГО «Національний альянс», Богдан Тицький - громадська ініціатива «Чорний комітет». Сергій Тищенко зазначив, що ініціатива буде проводити агітаційний рейд по рідному 23-у округу віце-спікера Верховної Ради Адама Мартинюка, метою якого переконати виборців не підтримувати одного з лідерів комуністів.
 

PostHeaderIcon Якщо українське керівництво проігнорує ультиматум від Freedom House, то будуть вжиті безпрецедентні міжнародні санкції щодо України

   Гаряча тема
Звіт Freedom House: влада України має зробити остаточний вибір
За висновком Freedom House, в Україні посилюється концентрація влади в руках президента Януковича і його родини. У Сенаті США зареєстровано вже дві резолюції, які пропонують застосування санкцій щодо України. Таку ситуацію деякі американські експерти називають безпрецедентною. У травні сенатор-республіканець Джеймс Інхоф запропонував проект резолюції, який закликає об'єднати міжнародні зусилля щодо звільнення Юлії Тимошенко та інших опозиціонерів. 
Впродовж наступних тижнів українське керівництво має зробити остаточний вибір – або і надалі утримувати за ґратами опозиціонерів і здійснювати подальшу централізацію влади, або показати світові, що країна справді хоче інтегруватися до Європи
 

PostHeaderIcon Ні СБУ, ні РНБО ніяк не реагують на багаторічні порушення інформаційно-психологічної безпеки громадян України

   Культура і духовність
Тетяна ВОРОПАЄВА, кандидат психологічних наук, доцент КНУ ім. Т. Шевченка, для Волі народу
(продовження)
2. Законопроект 9073: подальше поглиблення мовної асиметрії та порушення інформаційно-психологічної безпеки громадян України
 Після прийняття скандального законопроекту 9073 окремі депутати обіцяли, що відбудеться Загальнонаціональний Круглий стіл з питань державної мовної політики, на який будуть запрошені українські експерти. Проте жодної інформації про Круглий стіл немає, хоча з’явились заяви тих самих депутатів про те, що «в рамках роботи Конституційної асамблеї при Президенті України слід закріпити в Основному законі російську мову як другу державну».
 

PostHeaderIcon Дійсний стан здоров'я Тимошенко не розголошується

   Гаряча тема
Лікарі не підтверджують і не спростовують захворювання шкіри Тимошенко
Екс-прем'єр Юлія Тимошенко проходить курс лікування в ЦКБ № 5 (Харків) відповідно до плану, залишеному при від'їзді лікарем з берлінської клініки "Шаріте" Лутцем Хармсом, повідомила заступник головлікаря ЦКЛ № 5 Ірина Фурса.
"Нічого нового з Юлією Володимирівною після останнього виїзду доктора Хармса, нічого нового в її стані не сталося того, чого б він не бачив. Лікування він їй розписав в останній день перед від'їздом. Він її оглянув, ознайомився з наявними додатковими методами дослідження, склав план і поїхав - до наступного приїзду цей план у нас є. Ми нічого не робимо такого, чого б не призначив лікар Хармс, все попунктно виповнюється по тому плану, який він залишив", - сказала Фурса журналістам четвер біля ЦКЛ № 5.
 

PostHeaderIcon Після відкриття кримінальної справи проти LB.ua сайт припинив свою роботу

   Гаряча тема
18 липня увечері припинив роботу сайт LB.ua. Про це повідомила Ураїнська правда
При заході на сторінку відкривається ілюстрація із фото глави адміністрації президента Сергія Льовочкіна, першого заступника генпрокурора Рената Кузьміна, першого віце-прем'єра Валерія Хорошковського та радника президента Андрія Портнова.
Також стоїть посилання на повідомлення прокуратури Києва про порушення кримінальної справи проти видання.
 

PostHeaderIcon В Україні в групу регіональних мов не можна включати російську, оскільки вона є державною в РФ

   Культура і духовність
Тетяна ВОРОПАЄВА, кандидат психологічних наук, доцент КНУ ім. Т. Шевченка, для Волі народу
1. Чому українські депутати ігнорують висновки російських експертів про мову
Відомо, що в процесі прийняття законопроекту 9073 «Про засади державної мовної політики» було проігноровано практично всі рекомендації українських експертів. При цьому було також проігноровано й висновки багатьох російських експертів, які послідовно використовують положення Європейської Хартії регіональних мов або мов меншин (далі – Хартія) та застереження європейських експертів (зокрема, й щодо конфліктного процесу ратифікації Хартії в Україні) для захисту національних інтересів Російської Федерації (далі – РФ).
 

PostHeaderIcon Не чув я ніколи, щоб держава виступала проти власної нації, - Ярослав Стех, Канада

   Українці за кордоном
Ярослав СТЕХ, Канада, для Волі народу
Рідною мовою народу ідентифікується нація. Мова є надзвичайно важливою в духовному житті народу, бо вона окрилює і надає животворчого характеру до повноцінного розвитку нації і її держави. Колись у стародавній  Греції на роздоріжжях були поставлені камінні плити з написами: «Держава сильна свідомістю свого народу, вона сильна тоді, коли народ здатний захищати свідомістю свої права».
 

PostHeaderIcon Форум "патріотичних" сил - продавці патріотичного повітря

   Політика
Олесь ГРИБ, голова Печерського відділення Всеукраїнського об’єднання ветеранів , громадський діяч, для Волі народу
(Назва публікації запозичена з роману «Продавець повітря» Олександра Бєляєва)
Як відомо, без повітря неможливо жити. Але і жити самим повітрям неможливо теж. Серед почесних професій в політиці, як от пускання емоційних передвиборних мильних бульбашок та  ворожінняна національній кавовій гущі особливе місце посідають продавці  безкоштовного патріотичного повітря. І доказом того стала зворушлива об’єднавча зустріч чотирьох  партій та  трьох десятків  громадських організацій національно–державницького спрямування 7 липня 2012 року у приміщенні Будинку вчителя в м. Києві, де в часи української національної революції працювала Центральна  рада УНР. Очолив Форум патріотичних сил колишній президент України В. Ющенко, котрий раптом виринув із політичного небуття, щоб проголосити громадськості нову політичну платформу,  яку вона чує вже двадцять років:
 

PostHeaderIcon Партія регіонів та комуністи вже наочно продемонстрували, що крім нищення всього українського ніщо інше їх не цікавить, - УККА

   Українці за кордоном

altПродовжуємо публікацію звернень Ради Оборони і Допомоги Українцям Українського Конґресового Комітету Америки (РОДУ УККА) до громадян України в Україні та за кордоном у рамках акції «Голоси патріотичних українців», яка проводиться з метою забезпечення чесних виборів в український парламент.
Публікуємо нижче черговий лист УККА до співвітчизників:

Лист 17
ПОДБАЙМО ПРО ІНТЕРЕСИ УКРАЇНИ І КОЖНОГО З НАС, А НЕ «КОХАНОК» І «ОХОРОНЦІВ»
Нині в Україні активно аналізуються можливі перебіги наступних виборів до Верховної Ради України. Вже відомо, що на парламентських перегонах буде висунуто близько 5000 кандидатів-мажоритарників і 15-20 партій у багатомандатному окрузі. Такий розклад виборчого процесу найперше влаштовує партію влади.

 

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterСьогодні3068
mod_vvisit_counterВчора3863
mod_vvisit_counterЦього тижня13478
mod_vvisit_counterМинулого тижня25924
mod_vvisit_counterЦього місяця59418
mod_vvisit_counterМинулого місяця128932
mod_vvisit_counterЗа весь час12124383