Внаслідок російської агресії за ступенем забрудненості території вибуховими пристроями Україна зараз є чи не найнебезпечнішим місцем на планеті  української території забруднено мінами.
У Національній поліції України станом на зараз третю частину території України вважають замінованою. У число замінованих територій входять як деокуповані землі, так і ті, де поки ще знаходяться російські терористи.
Згідно з даними Mines Advisory Group, на цей час Україна є найбільш замінованою територією світу, випереджаючи попередніх «лідерів» – Афганістан і Сирію.


Загальна площа замінованих територій в Україні – приблизно 170-180 тисяч кв. км. Якщо провести аналогію з іншими країнами, це:
    Половина площі Німеччини;
    або третина площі Франції;
    або вісім Ізраїлів;
    або майже шість Бельгій;
    або ж чотири Естонії.

Найбільш замінованою територією в Україні на сьогодні вважається Херсонська область – під час втечі окупанти залишили на правому березі неймовірну кількість мін усіх видів, а зараз посилено мінують лівобережжя.
На повне розмінування української території після війни, за оцінками експертів, піде не менше п'яти років. Це при тому, що з початку російської агресії ДСНС провела величезну роботу, вилучивши майже 326 тисяч вибухонебезпечних предметів і майже три тонни вибухівки.
До речі, найчастіше з початку війни піротехніки та сапери працювали в Харківській області (15,2 тисячі разів), найменше – на Черкащині (1,1 тисячі разів).
Нагадаємо, що в Україні буде створено Центр гуманітарного розмінування, який виконуватиме функції аналітичного центру та покращить координацію між відомствами.
Також раніше ми розповідали, що наприкінці лютого 2023 року в Україні завершилася секретна місія польських саперів, яка тривала майже 5 місяців. Піротехніки займалися розмінуванням деокупованої території після втечі звідти росіян.

Інф.: Слово і Діло

Коментарі