Сили оборони успішно просуваються на Херсонщині, українські партизани розгортають активну діяльність в окупованих регіонах, а Нідерланди та Фінляндія надали чергові пакети допомоги для України
ЗСУ на лівому березі Дніпра відтісняють ворога.

Українським морським піхотинцям вдалося закріпитися на декількох плацдармах на лівому березі Дніпра на Херсонському напрямку. ЗСУ відтісняють росіян якомога далі від правого берега, щоб убезпечити цивільне українське населення від постійних російських обстрілів.
"Сили оборони України провели серію успішних дій на лівому березі річки Дніпро на Херсонському напрямку. Завдяки мужності та професійності українських морських піхотинців у взаємодії з іншими підрозділами Сил оборони вдалося закріпитися на декількох плацдармах", - йдеться у повідомленні.
У боях російські окупанти втратили 1216 одиниць особового складу, а поранень дістали 2217 окупантів. Українські морські піхотинці уразили 24 ворожих танки, 89 артилерійських систем та мінометів, 135 одиниць різноманітної автомобільної техніки, 48 одиниць бойових броньованих машин, у тому числі БТР та БМП, 9 РСЗВ, 14 плавзасобів, 15 одиниць спеціальної техніки, 4 командні пункти, 29 складів з боєприпасами, як польових, так і стаціонарних. Крім того, зведений підрозділ РЕБ морської піхоти нейтралізував 135 FPV-дронів та 5 БПЛА оперативно-тактичного рівня.
"Одна з головних цілей цієї бойової роботи – відтіснити ворога якомога далі від правого берега, щоб убезпечити цивільне українське населення, зокрема й Херсону, від постійних російських обстрілів", - йдеться у повідомленні.
Росія вже втратила 15 кораблів, ще 12 зазнали пошкоджень

Російський флот вже зазнав "серйозних збитків" – зокрема, було знищено 15 кораблів, повідомив речник Військово-Морських сил Збройних сил України, капітан 3-го рангу Дмитро Плетенчук.
"Можна порахувати ті одинці, які вже виведено з ладу. Це 15 знищених та 12 пошкоджених кораблів ворога. Так, звісно, далеко не все це – результат роботи наших дронів, але так само і на їхньому рахунку є достатньо багато пошкоджень ворожих кораблів. Тому ми є фактично драйверами такого нового типу морської війни, і всі це визнають. Україна в цьому сенсі показує новий рівень застосування безекіпажних систем. У нас існує окрема бригада подібних дронів, які використовують надводні, так і підводні дрони. І не тільки для розвідки та розмінування, а й для ураження", – зазначив Плетенчук.
За його словами, можливості сил РФ у Чорному морі останнім часом "значно зменшилися" завдяки роботі українських Сил оборони. Російські військові змушені "триматися якнайдалі та значно обмежений у своїх діях".
"Навіть можна сказати, що вони зараз знаходяться в обороні. Проте, небезпека зберігається. На жаль, ворог ще має носії крилатих ракет", – додав Плетенчук. Речник запевнив, що "рух українських сил у напрямку послаблення флоту РФ триватиме".

Партизани у військовій частині Чорноморфлоту та в окупованій Горлівці
Український партизан проник на територію однієї з військових частин Чорноморського флоту РФ у Криму.
Агент партизанського руху вдало спрацював й проник на територію військової частини у тимчасово окупованій Феодосії.
"Поки чергова зміна спала у неналежний час, нам вдалося зафіксувати точні місця розміщення автомобільних боксів, складів з БК, казарм та штабу вч 80393. Отриману інформацію вже передано компетентним структурам, які "демілітаризують" військову частину", – пише "Атеш".

Партизани також поділились кадрами розвідувальної роботи:
Крім того, рух спротиву "Атеш"  повідомив про заснування партизанського осередку в тимчасово окупованій Горлівці. Розвідувальну діяльність партизани розпочали із місцевого кафе.
"Ця місцева пельменна часто є годувальницею для російських військових. Можливо, вона незабаром стане останнім місцем для їди російськими окупантами. Чи то через вирушення на штурм Авдіївки, чи то від банального масового отруєння. Бо дедалі частіше окупанти використовують методи погромів заради веселощів проти місцевого населення, які відмовляють у допомозі російської армії. Наші агенти розпочинають підривну діяльність лише з метою допомогти Силам оборони України!", - пише "Атеш".
Понад 2 млрд доларів для України від Нідерландів

Нідерланди спрямують додаткові $2,2 млрд на військову допомогу Україні. Уряд цієї країни 17 листопада ухвалив рішення про виділення додаткових 2,2 мільярда доларів у наступному році на потреби ЗСУ. Міністерка оборони країни Кайса Оллонґрен заявила, що це є свідченням непохитної підтримки України у війні проти Росії.
Ці кошти є частиною ширшого пакета допомоги, який Україна отримає від Нідерландів наступного року. Він вже включає 102 мільйони євро на відбудову та гуманітарну допомогу. Суму допомоги на ці потреби можуть збільшити у разі необхідності.
Пакет допомоги формуватимуться на основі запитів України. Пріоритетними будуть підтримка протиповітряної оборони, боєприпасів і військово-повітряних сил. За словами Оллонґрен, завдяки новому пакету допомоги, загальна сума підтримки Нідерландів сягне близько 7,5 мільярдів євро.
Пакет військової допомоги від Фінляндії
Фінляндія передає Україні двадцятий пакет військової допомоги на 100 млн євро, але не розкриває його зміст.
Фінляндія надішле на допомогу Україні більше військової техніки. Президент Республіки ухвалив це питання 17 листопада 2023 року за поданням Уряду.
"Те, що поставлено на карту в оборонній боротьбі України, це перспективи безпекового середовища Європи та Фінляндії в поточному десятилітті. Разом із нашими союзниками ми залишаємося непохитними у своїй відданості підтримці українців", – заявив міністр оборони Антті Хаккянен.
Це буде 20-й пакет військової техніки в Україну. Заміна оборонного обладнання, яке міститься в цьому пакеті, коштуватиме Фінляндії приблизно 100 мільйонів євро. З оперативних міркувань і щоб гарантувати безпечне транспортування до місця призначення, додаткові подробиці щодо вмісту допомоги, способу її доставки чи розкладу не надаватимуться.

Інф.: Експресо
Коментарі