Генеральний штаб ЗСУ підтвердив ураження ракетами "Нептун", в ніч на 31 травня поромної переправи і нафтового терміналу порту "Кавказ" в Краснодарському краї Росії
Ударна група угруповання сил і засобів Військово-Морських сил ЗС України уразила поромну переправу і нафтовий термінал порту "Кавказ", що в Краснодарському краї рф. Це сталося на початку доби 31 травня – наступної ночі після того, як Сили оборони України влучними ударами вивели з ладу пороми Керченської поромної переправи на території окупованого українського Криму, які курсували до порту "Кавказ" і використовувалися для військової логістики агресора.
Військові повідомили, що ураження по нафтовому терміналу в районі порту "Кавказ" було завдано кількома ракетами українського виробництва з берегового ракетного комплекса "Нептун".
Повідомляється, що результати об’єктивного контролю підтверджують вибухи у місцях прицілювання, точність ураження цілей наразі дорозвідується.
Комплексна операція була проведена в координації з іншими складовими Сил оборони України. Зокрема, ударні БпЛА Сил оборони уразили ще один нафтотермінал на території Краснодарського краю.
В Генштабі пілкреслили, що так звана "сучасна" й "ефективна" російська протиповітряна оборона знову виявилася безсилою проти українських ракет та безпілотних систем і не змогла захистити важливі об’єкти, які використовуються для логістики та постачання армії РФ.
За даними Telegram-каналу ASTRA, крім нафтобази "Таманьнефтегаз" у селищі Хвиля, були атаковані ще щонайменше 2 об'єкти, про які місцева влада не повідомила. Зокрема, внаслідок атаки на морський порт "Кавказ" загорілася насосна станція, а його співробітників було евакуйовано.
Крім цього, під атаку потрапила електропідстанція в хуторі Білий Темрюцького району, яка входить до складу так званого "енергомосту на Крим". Підстанція зазнала пошкоджень, але продовжила свою роботу.
Довідково: Порт Кавказ - п'ятий за вантажообігом порт Російської Федерації і другий за вантажообігом порт у Чорноморсько-Азовському басейні після порту Новоросійська.
Знати більше: Потопити "Москву": невідомі деталі. Як український "Нептун" знищив флагман російського флоту

Що було раніше:
    Перед цим російська влада повідомляла, що у ніч на 31 травня у Темрюкському районі Краснодарського краю Росії БПЛА атакували нафтобазу, там виникла пожежа. Повідомлялось, що горять 3 цистерни з нафтопродуктами. Глава регіону заявив, що пожежі надано високу категорію складності.
    Також телеграм-канал "Кримський вітер" повідомляв, що у ніч на 31 травня в окупованому Криму пролунала серія вибухів, горить порт Кавказ на півострові Чушка Краснодарського краю Росії.

Інф.: Українська правда

Коментарі