Європейський парламент сьогодні, 23 листопада, ухвалив резолюцію про визнання росії державою-спонсором тероризму.
Символічна резолюція була схвалена 494 голосами, проти були 58 депутатів, 44 – утрималися, повідомляє Euronews.
«Умисні напади та звірства, вчинені російською федерацією проти цивільного населення України, знищення об'єктів цивільної інфраструктури та інші серйозні порушення прав людини та міжнародного гуманітарного права прирівнюються до актів терору проти населення України та є воєнними злочинами», — йдеться у повідомленні.
«У світлі вищевикладеного Європейський парламент визнає росію державою-спонсором тероризму та державою, яка використовує засоби тероризму», – наголошується в резолюції.

Депутати Європарламенту засудили незаконну, неспровоковану і невиправдану агресивну війну росії та звинуватили російську армію у скоєнні довгого списку злочинів, таких як атаки на об'єкти інфраструктури, вбивства мирних жителів і дітей, масові страти, викрадення, зґвалтування, утиски, тортури, масові затримання та насильницькі депортації.

Законодавці також засудили росію за провокування великомасштабної гуманітарної кризи та використання як зброю їжі та голоду.

Внаслідок цього Європарламент закликає держави-члени ЄС розробити нову правову базу, яка дозволить оголосити цілу країну спонсором тероризму.

Нагадаємо, парламенти Литви, Латвії, Естонії, Чехії та Польщі визнали росію та її режим терористичними.

13 жовтня ПАРЄ ухвалила резолюцію на підтримку України. У документі російський режим визнається терористичним.

21 листопада Парламентська асамблея НАТО визнала рф державою-терористом і закликала створити спеціальний суд для покарання російських злочинців.

Інф.: https://www.slovoidilo.ua/

Коментарі