Найбільш безпечними для перебування у разі ракетного обстрілу є сучасні монолітно-каркасні будинки, а найменш надійними – “панельки”. Про це розповів інженер-конструктор та урбаніст Дмитро Макагон.
“Найбільш надійними є сучасні монолітно-каркасні будинки. Їх конструкція розрахована на те, щоб не піддаватись прогресуючим обваленням. Ми це бачили на прикладі будинку на проспекті Лобановського у Києві, де після влучення будівля не завалилася, і люди дотепер продовжують там жити. Як би це дивно не звучало, особливо безпечними є саме висотні будинки. Так, з одного боку в них легко влучити, але через те, що вони висотні, їх будують з більш масивними несучими конструкціями, щоб вони банально встояли й у мирний час”, – розповів він.
Найбільш небезпечними у випадку потрапляння ракети, за словами експерта, є так звані “панельки”, особливо їхні старі конструкції.

“Особлива небезпека панельок — складання конструкції у випадку влучення у верхній поверх. Тоді верхня плита перетворюється на такий собі снаряд, який падає вниз і виносить плиту-перекриття під собою, таким чином спричиняючи лавиноподібне руйнування цілої секції. Наприклад, у Дніпрі був панельній будинок. Тому говорити, що є безпечні місця у самому будинку під час обстрілу, неправильно. Але від уламків може врятувати достатня відстань від вікна та додаткова стіна”, – розповів Макогон.

Для цегляних будинків, за його словами, діє той самий принцип про дві стіни, але в них “дуже погані пустотні перекриття, і тому у разі обстрілу треба так само ставати у дверних отворах”.

“З ними тут ситуація краще, аніж в панельних будинках, бо цегляні стіни можуть бути до метру товщиною і в цьому отворі буде безпечніше”, – каже експерт.

Приватний сектор міської забудови, за його словами, небезпечний, бо будинки не мають таких запасів міцності, і відповідно ховатись майже нема де. “Ми вважаємо, що льох чи гараж будуть більш-менш безпечними”, – сказав він.

26 січня Київ зазнав чергового ракетного удару. Вибухи були чутні у Дніпровському районі, а у Голосіївському районі в результаті влучання ракети в нежитлову забудову загинув чоловік.

Інф.: Журнал великого міста

Коментарі