Засновник ПВК “Група Вагнера” Євген Пригожин заявив про “повне захоплення” Бахмута.Натомість Україна заперечує це і стверджує, що все ще контролює частину міста.
Така інформація з'явилася у світових ЗМІ у суботу, 20 травня. Цитуючи Телеграм-канал Пригожина видання CNN пише, що “операція із захоплення Бахмута тривала 224 дні”.
Пригожин на своєму відео озвучує заяву про "взяття Бахмута" під звуки вибухів у кадрі. "Генерали, колишні співробітники правоохоронних органів, ФСБ і колишні ув'язнені рецидивісти діяли тут як одна злагоджена команда, як єдина армія", – сказав Пригожин.
Водночас Пригожин не надав відео підтверджень про, наприклад, встановлення прапорів, посилаючись на “на обмежені можливості інтернету” та пообіцявши оприлюднити такі відео пізніше.
Пригожин також заявив про “зраду” – сказав, що "Група Вагнера" мала бути в 23 рази більшою за чисельністю, озброєння мало бути у 27 разів більше за кількістю, а снарядів нам видавали 11,5%”.
Пригожин запевнив, що його сили передадуть контроль над Бахмутом російським військовим 25 травня, а самі відійдуть "у польові табори" і повернуться, "коли будуть потрібні". Він подякував російському народу за підтримку і президенту Росії Володимиру Путіну за надану його бійцям “честь захищати батьківщину”.
А ще вкотре висловився про “російську бюрократію” та сказав, що боровся з нею, а не лише із ЗСУ. Як нагадує CNN, про міністра оборони Сергія Шойгу та начальника Генштабу Росії генерала Валерія Герасима Пригожин казав: “Вони перетворили війну на власну розвагу...Через їхні забаганки хлопців загинуло в п'ять разів більше”.
Заступниця міністра оборони України Ганна Маляр назвала ситуацію в Бахмуті “критичною”, але запевнила, що українські війська тримають оборону в районі “Літак”.
“Станом на зараз наші оборонці контролюють певні промислові та інфраструктурні об‘єкти цього району і приватний сектор”, - написала Маляр у Телеграмі.
Напередодні повідомлялося про українські успіхи у Бахмуті. Україна повернула щонайменше кілометр захопленої росіянами території у Бахмуті - цитував Голос Америки британську розвідку.

Інф.: Голос Америки

Коментарі