У росії два дні поспіль відбуваються інциденти на авіабазах у глибині території. 5 грудня пожежі були на аеродромі «Енгельс» у Саратовській області та «Дягилєво» під Рязанню, а 6 грудня – у районі курського аеродрому. У всіх випадках влада заявляє про атаку безпілотників, запущених Україною. Україна причетність до інцидентів не підтверджує, але й не спростовує. Тим часом західні ЗМІ з посиланням на джерела пишуть, що безпілотники все ж таки українські, і захоплюються такою тактичною винахідливістю Києва. «Слово і діло» пропонує згадати, на яких російських (а також білоруських) аеродромах і базах відбувалися надзвичайні події під час повномасштабної війни.
На думку Олега Жданова, перемога України може бути наступної весни, але за умови постачання Заходом великих обсягів зброї.
ЗСУ могли вигнати російських окупантів з України до кінця року, але через відсутність великої кількості озброєння перемога відкладається на наступний рік.
Таку думку озвучив військовий експерт Олег Жданов в інтерв'ю OBOZREVATEL. Він наголосив, що українській армії бракує далекобійних ракет.
Загальні бойові втрати росіян від початку вторгнення в Україну, за даними Генштабу, станом на ранок 2 грудня:
особового складу – близько 90 090 осіб (приблизно +650 за попередню добу);
Радник голови Офісу президента Михайло Подоляк заявив, що приблизно за пів року Україна вже звільнить тимчасово окупований Крим. Про це він сказав у ефірі національного телемарафону.
За його словами, за шість місяців він спеціально поїде на набережну Ялти, щоб ввімкнутися до ефіру українського телебачення.
«Є у мене там одне улюблене місце. Я хочу звідти ввімкнутися, гарантую. І ми поговоримо з вами, яким буде вільний Крим. Тоді звідти вже поїдуть усі росіяни», – сказав Подоляк, якого цитує LIGA.net.
Білий дім, за повідомленнями західних ЗМІ, стурбований можливим застосуванням Росією хімічної зброї в Україні. Це може статися на фоні поразок російської армії на полі бою.
Американське видання Politico з посиланням на шість інформованих джерел у владі США повідомило 23 листопада про занепокоєність адміністрації Білого дому можливим застосуванням хімзброї в Україні.
Це начебто може статися, якщо російські війська продовжать зазнавати поразок на полі бою.
Тому Кремль намагається чинити тиск на Україну та Захід, щоб вони форсували переговори про припинення вогню або затягли війну, щоб підірвати витривалість антипутінської коаліції.
Для цього президент РФ ще має три карти в рукаві, але їх використання може бути небезпечним для нього самого. Про це пише німецьке видання Bild.
Дослівно: "23 листопада держава-терорист вчергове завдала масованого ракетного удару по об’єктах критичної інфраструктури України із літаків стратегічної авіації та кораблів Чорноморського флоту.
Пуски здійснено із 10 літаків-ракетоносців Ту-95мс з районів Волгодонська Ростовської області та Каспійського моря, а також із двох малих ракетних катерів з акваторії Чорного моря".
Європейський парламент сьогодні, 23 листопада, ухвалив резолюцію про визнання росії державою-спонсором тероризму.
Символічна резолюція була схвалена 494 голосами, проти були 58 депутатів, 44 – утрималися, повідомляє Euronews.
«Умисні напади та звірства, вчинені російською федерацією проти цивільного населення України, знищення об'єктів цивільної інфраструктури та інші серйозні порушення прав людини та міжнародного гуманітарного права прирівнюються до актів терору проти населення України та є воєнними злочинами», — йдеться у повідомленні.
Про це заявив генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг, повідомляє телеканал CBC. За словами Столтенберга, нарощування темпів виробництва озброєнь критично важливо для здійснення безперебійної підтримки України. Альянсу необхідно щільно працювати з промисловістю, щоб максимально наростити виробництво.
Також країни НАТО повинні бути готові заплатити певну ціну за зміцнення обороноздатності України - це можуть бути вищі ціни на енергоносії, деякі інші наслідки для економіки. Але Україна платить за війну набагато більшу ціну, зазначив генсек Альянсу.
Загальні бойові втрати росіян від початку вторгнення в Україну, за даними Генштабу, станом на ранок 20 листопада:
особового складу – близько 84 210 осіб (приблизно +330 за попередню добу);
танків – 2 886 (+1);
бойових броньованих машин (ББМ) – 5 817 (+2);
артилерійських систем – 1 868 (+1);
|
В зимі в деяких районах буде складно.
Україна розпочала добровільну евакуацію мешканців деокупованих територій Херсонської та Миколаївської областей. Держава візьме на себе всі витрати, пов’язані з евакуацією.
Як повідомила у суботу, 19 листопада, міністерка з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Ірина Верещук, мешканці південних областей, які самі не можуть себе забезпечити, вже зголосилися виїхати з деокупованих територій.
Україна розпочала добровільну евакуацію мешканців деокупованих територій Херсонської та Миколаївської областей. Держава візьме на себе всі витрати, пов’язані з евакуацією.
Українське керівництво у своїх перших заявах про приналежність ракети, що вибухнула у Польщі, покладалася на оцінку українських військових, та сподівається, що висновком за результатом розслідування буде посилення систем ППО та ПРО України. Росія ж, говорячи про готовність до переговорів, не прагне реального діалогу, а робить це виключно з метою інформаційного впливу на Україну та міжнародне співтовариство. Про це в інтерв’ю Українській службі «Голосу Америки» сказав радник Офісу президента України Михайло Подоляк.
Війна з Росією закінчиться до кінця весни, прогнозує заступник міністра оборони генерал-майор запасу Володимир Гаврилов.
Джерело: Гаврилов в інтерв’ю Sky News.
Деталі: Гаврилов вважає, що українські сили можуть повернутися в Крим до кінця грудня.
Україна отримає допомогу на загальну суму в понад 700 млн доларі, а також боєприпаси для систем ППО, артилерії та установок РСЗВ. Про це оголосив глава Пентагону Ллойд Остін за підсумками засідання контактної групи з оборони України, відомої як «Рамштайн-7».
За його словами, сторони домовилися надати Україні:
- від Іспанії дві пускові установки HAWK і ракети;
- від Канади буде надано 500 млн доларів допомоги та зимове екіпірування для українських військових;
- Польща передасть ППО ближнього радіуса дії, артилерію і боєприпаси;
- від Німеччини буде надано допомогу з боєприпасами для ППО, артилерії та установок РСЗВ;
- Швеція передасть Україні допомогу на 270 млн доларів;
- Греція передасть українським військовим боєприпаси 155-мм калібру.
Сили протиповітряної оборони вранці 17 листопада збили над столицею України чотири крилаті ракети та 5 дронів-камікадзе іранського виробництва "Shahed".
Джерело: Київська міська військова адміністрація, голова КОВА Олексій Кулеба в Telegram
Дослівно: "Попередньо над Києвом збито 2 крилаті ракети. Даних щодо жертв та руйнувань немає, інформація уточнюється".
Оновлено: Після закінчення повітряної тривоги КМВА повідомила, що над Києвом знищили 4 ракети та 5 БПЛА "Shahed" (попередньо повідомлялося, що два - збиті над Київським водосховищем).
Президент Польщі Анджей Дуда заявив, що вибухи у вівторок ввечері на сході Польщі були нещасним випадком, і Варшава не вважає інцидент з ракетою нападом на країну.
Про це Дуда заявив на брифінгу у середу, повідомляє "Європейська правда" з посиланням на TVN24.
"Це не був напад на Польщу, ми не маємо доказів того, що ракету запустила Росія", - сказав президент Анджей Дуда, говорячи про вибухи, що призвели до загибелі двох людей.
"Група двадцяти" все ж погодила спільну заяву з пунктом, у якому висловлюється осуд війни Росії проти України і згадується резолюція Генасамблеї ООН із закликом до РФ вивести війська з міжнародно визнаної території України.
Три дипломатичні джерела повідомили, що декларацію погодили усі країни-учасниці групи. За словами учасника німецької делегації, текст проєкту, який опинився у розпорядженні ЗМІ ще 15 листопада, залишився без змін. У тексті зазначають, що "більшість країн-членів рішуче засуджують війну в Україні та наголошують, що вона спричиняє велетенські страждання та погіршує існуючі проблеми у глобальній економіці", але є і пасаж про "відмінність поглядів щодо ситуації та санкцій". Також йдеться про те, що слід дотримуватися міжнародного права, а погрози застосування ядерної зброї є неприйнятною.
У рамках впровадження антиросійських економічних санкцій за порушення суверенітету України, у Канаді було заблоковано понад 412 млн канадських доларів (близько 330 млн дол США).
Про це заявили у Королівській канадській кінній поліції, відповідальній за контроль за дотриманням санкцій, повідомляє Цензор.НЕТ з посиланням на Укрінформ.
Великою інтригою залишається питання присутності на саміті G20 (“Великої двадцятки”) президента РФ Володимира Путіна.
За заявами російської сторони, він не поїде на захід, а замість нього РФ представить глава МЗС Сергій Лавров. З Путіним просто ніхто не хоче говорити після розв’язаної ним повномасштабної війни проти України і звірств російської армії. Таку думку сьогодні, 13 листопада, в ефірі телеканалу FREEДОМ висловив політолог, експерт з країн Центральної Європи Іван Преображенський.
|
|