Російські окупанти вже планують відхід з Енергодара та збираються обікрасти Запорізьку атомну електростанцію.
Про це повідомляє Запорізька АЕС у Telegram.
«На ЗАЕС російські окупанти прораховують ймовірні сценарії відходу та позначають обладнання, яке можна вкрасти зі станції», – йдеться в повідомленні.
Увагу росіян привернув Центр підготовки ремонтного та керівного персоналу «Енергоатому», який був створений на базі навчально-тренувального центру Запорізької АЕС. Відзначають, що це унікальний об'єкт, де атомники з багатьох країн світу на повномасштабних моделях обладнання й устаткування отримують рідкісні практичні навички, необхідні для їх експлуатації та ремонту на атомних електростанціях.
«Фахівці атомної галузі», які приїхали з рф, уже склали списки обладнання, яке збираються вкрасти з атомної станції у разі відступу.
«Значні кошти у створення Центру свого часу інвестував не тільки Енергоатом (500 млн грн), а й Європейський Союз (майже 13 млн євро)», – додають у повідомленні.
Нагадаємо, дипломатичні кроки щодо повернення Україні Запорізької атомної станції зайшли в глухий кут та не мають успіху.
Ситуація на Запорізькій АЕС, яка знаходиться під контролем окупантів, погіршується. Відомо, що нині дії росіян ставлять під загрозу можливість швидкого підключення станції до мережі після її звільнення Україною.

Інф.: Слово і Діло

Коментарі