Служба безпеки дістала підтвердження того, що греблю Каховської гідроелектростанції підірвала диверсійна група окупантів.
Про це свідчить перехоплення телефонної розмови, отримане СБУ.
"Там не вони (українська сторона — ред.) довбанули. Там наша диверсійна група. Вони хотіли типу цією дамбою лякати. Пішло не за планом, а більше, ніж вони планували", — розповідає на оприлюдненому аудіозапису чоловік, ідентифікований СБУ як російський військовий.
Він також описує наслідки підриву ГЕС, які намагаються приховати у РФ, серед яких — підвищення рівня води, затоплення територій та руйнування.
"Споруда-то що, 50-х років. Швидко поповзла, пішла. А там трохи нижче сафарі-парк був. Коротше, тисячі тварин загинули", — каже чоловік.
Також окупант на аудіозапису зазначає, що Каховське водосховище охолоджує Запорізьку атомну електростанцію, що створює загрозу аварії на ній.
Перехоплення СБУ підтверджує, що Каховську ГЕС підірвала диверсійна група окупантів
Загарбники хотіли шантажувати Україну підривом дамби і влаштували техногенну катастрофу на півдні нашої держави.

Про це окупанти розповідають один одному у телефонній розмові, яку вдалося перехопити СБУ.
«Там не они (українська сторона, – прим.) долбанули. Там наша диверсионная группа. Они хотели типа этой дамбой пугать. Пошло не по плану, а больше, чем они планировали», – розповідає російський військовий.
Описує він і наслідки цієї катастрофи, які намагаються приховати у рф: підвищення рівня води, затоплення територій та руйнування.
Нагадуємо, що Служба безпеки України відкрила кримінальне провадження за фактом воєнного злочину рф.
«Підірвавши греблю Каховської ГЕС, російська федерація остаточно довела, що є загрозою для всього цивілізованого світу. Адже лише справжня держава-терорист може влаштувати техногенну й екологічну катастрофу такого рівня. І вона обов’язково за це відповість – і на полі бою, і в міжнародних судах. Наше завдання – притягнути до відповідальності не лише верхівку путінського режиму, але й рядових виконавців злочинів», - наголосив Голова СБУ Василь Малюк.
Розслідування розпочато за двома статтями Кримінального кодексу – ст. 438 (порушення законів та звичаїв війни) і ст. 441 (екоцид).Що відомо про затоплення Херсонщини внаслідок підриву Каховської ГЕС та евакуацію людей
Російські війська 6 червня підірвали Каховську ГЕС. В зоні підтоплення опинились 80 населених пунктів.

Більшість з них на лівобережжі Херсонщини.
Внаслідок затоплення Олешок на лівому березі Дніпра Херсонщини загинули дев’ятеро людей. Поки неможливо встановити кількість зникли безвісти, російські військові не дають людям можливості евакуюватись.
У Голій Пристані вода зупинилась і впала у деяких місцях на п'ять сантиметрів. Люди евакуюються самотужки. Раніше керівниця Голопристанської МВА Світлана Лінник. повідомила, що у місті затоплені 196 житлових будинків.
У Новій Каховці вода також відступає, вона нижче Дніпровського проспекту. Людей почали пускати перевірити свої домівки. Найгірша ситуація у Корсунці. Звідти самотужки виїхали майже всі жителі. Окупаційна влада евакуацією не займається.

Інф.: Суспільні новини

Коментарі