Польща готова передати свої винищувачі МіГ-29 Україні в рамках міжнародної коаліції, заявив президент Анджей Дуда у середу в інтерв'ю CNN International в Абу-Дабі. Він додав, що у майбутньому Україна отримає літаки F-16. "Інші МіГ-29, які є у нас у Польщі і які зараз служать у наших ВПС, - ми готові поставити ці літаки, і я впевнений, що Україна буде готова їх використовувати негайно", - сказав він.
Дуда зазначив, що вважає, що українські збройні сили в майбутньому захочуть прагнути стандартів НАТО і використовуватимуть F-16. - "Отже підготовка українських льотчиків важлива і дуже потрібна", - додав він.
При цьому він наголосив, посилаючись на свою розмову з президентом України Володимиром Зеленським, що наразі ключовою військовою потребою країни є далекобійна артилерія.
"Наразі більше потрібна далекобійна артилерія, щоб відкидати супротивника і уникати прямих зіткнень. Тому що росіяни намагаються розчавити Україну, розчавити її вагою своїх збройних сил, своєю чисельністю та своєю технікою", - сказав він.
Президент Польщі також оцінив, що для збереження глобального світу необхідно, щоб Росія зазнала невдачі в Україні.
"Для збереження глобального миру в країнах Центральної Європи та інших країнах, схильних до російського імперіалізму, і для того, щоб усі ці країни вели мирне і безпечне життя, Росія має вийти з цієї війни як держава, яка не перемогла", - сказав польський лідер.
Раніше повідомлялося про те, що Україна готує інфраструктуру для бойових західних літаків.
Докладніше про те, чому Україна не налагодила системної боротьби з іноземними поставками комплектуючих для ВПК РФ? - Читайте у статті Дмитра Менделєєва "Як закінчити російський ракетний терор".

Інф.: Дзеркало тижня

Коментарі