Сергій Наєв розповів, чим займаються російські військові на території Білорусі. Сьогодні РФ використовує територію Білорусі виключно як місце підготовки своїх військових, заявив командувач Об’єднаних сил ЗСУ генерал-лейтенант Сергій Наєв в інтерв'ю «РБК-Україна». Він зазначив, що загрози можливого наступу росіян з території Білорусі постійно вивчаються та аналізуються.

«Питання можливого повторного наступу Росії з боку Білорусії детально вивчаються. І всі можливі варіанти подальшого перебігу подій аналізуються та прогнозуються постійно. Станом на сьогодні можна констатувати, що ударних ворожих формувань з боку Білорусії не виявлено. Наразі військову інфраструктуру РБ – полігони, польові навчальні центри тощо – Росія використовує виключно як місця підготовки, злагодження та відновлення особового складу», – заявив Наєв. За словами командувача, сформовані в Білорусі підрозділи РФ відправляє ешелонами на схід та південь України. Водночас білоруські підрозділи, які дислокуються вздовж українського кордону, не мають ударного потенціалу. Тобто вони, як пояснив Наєв, можуть лише захищати власний кордон.
«Зараз бойові спроможності білоруських збройних сил оцінюються як низькі. Але наша розвідка продовжує роботу для того, щоби своєчасно виявити зміни в обстановці», – зазначив Наєв.

Він нагадав, що ще від жовтня 2022 року військово-політичне керівництво Росії вирішило розгорнути в Білорусі регіональне угруповання військ союзної держави. Офіційно РФ заявила про розміщення 9 тисяч військовослужбовців.
«Зараз наземний російський компонент нараховує понад 4 тисячі осіб – це переважно мобілізовані громадяни РФ, які проходять тримісячний курс підготовки у складі підрозділів територіальних військ РФ під керівництвом білоруських інструкторів. Надалі ці мобілізовані переміщуються назад до Росії для ведення бойових дій на території України», – заявив Наєв.
Раніше повідомлялося, що Росія не збирається завершувати свою «діяльність» і припиняти навчання на території Білорусі. Натомість за даними моніторингової групи «Беларускі Гаюн», РФ для «тренувань» може перекинути на територію республіки нову партію окупантів.

Юлія Москаленко
Інф.: Дзеркало тижня. Україна

Коментарі