СКУ вчергове підкреслює важливість дотримання принципів верховенства права
Cвітовий Конґрес Українців та світова українська діаспора поділяють стурбованість громадянського суспільства у зв’язку з ознаками тиску на незалежність судових та правоохоронних органів, спробами переслідування політичних опонентів та перекручення правозахисних подій Революції Гідності.
Про це йдеться в офіційній заяві СКУ, оприлюдненій на сайті організації, повідомляє "Прямий".

"СКУ вчергове підкреслює важливість дотримання принципів верховенства права та неможливості здійснення політичного правосуддя й тиску на судову гілку влади. Будь-які розслідування мають відбуватися у повній відповідності до норм чинного законодавства, а не скеровуватися політичними рішеннями. Це є першочергові завдання для забезпечення людської гідності та утвердження міжнародного іміджу України як демократичної держави. Кожен громадянин України має право на законний захист і справедливий суд", - йдеться в заяві.

"Без дотримання принципів верховенства права, поваги до прав людини, подібні процеси будуть розглядатися на міжнародному рівні як політично вмотивоване правосуддя. Таке політичне правосуддя може обернутися трагедією не лише для жертв переслідувань, а й для країни в цілому", - зазначив Павло Ґрод, президент СКУ.

Це вже не перше застереження Світового Конгресу Українців на адресу президента Зеленського щодо політично вмотивованих переслідувань. 27 січня цього року СКУ висловив стурбованість ознаками політичного переслідування лідерів опозиції, зокрема п’ятого Президента України Петра Порошенка. СКУ також вважає неприпустимим призначення колишнього адвоката Віктора Януковича Олександра Бабікова заступником директора Державного Бюро Розслідувань (ДБР) - через очевидний конфлікт інтересів, а також нівелювання значення й досягнень Революції Гідності.

Інф.: prm.ua

Коментарі

 

Add comment

Security code
Refresh