У Києві завершився XI Світовий конгрес українців
У Києві завершив роботу XI Світовий конгрес українців, на якому новим головою СКУ обрали Павла Грода, президента Конгресу українців Канади. Також оновлено інший керівний склад організації та окреслені головні напрямки діяльності СКУ на наступний термін. Про це повідомляє кореспондент Укрінформу.
Цьогоріч проведення Конгресу було перенесено на кінець листопада, щоб його учасники могли взяти участь у заходах до 85-х роковин Голодомору - з вшанування пам’яті жертв геноциду українського народу. З цієї нагоди в Києві проводився Міжнародний форум «Україна пам’ятає, світ визнає!», у рамках якого проходили Науковий симпозіум, організований Інститутом національної пам’яті, та мистецька акція в Національній опері.

Відкриття Конгресу відбулося ввечері 25 листопада на урочистому засіданні за участі Президента України Петра Порошенка, глав та представників іноземних держав. Учасників конгресу своєю піснею привітала українська співачка Руслана. Напередодні вдень делегати СКУ долучилися до традиційної панахиди за героями Небесної Сотні біля каплички на Інститутській вулиці.

«Від імені СКУ і всіх делегатів нашого XI Світового конгресу складаю щирі співчуття всім родинам Небесної Сотні. В різних країнах світу ми молимся за вас, щоб ви могли пережити це горе. Ми молимось і за тими, хто зараз захищає східні кордони, щоб Україна могла якнайшвидше зазнати мир та стабільність», - сказав Євген Чолій, на той час ще чинний президент СКУ, який відбув дві передбачені статутом каденції на цій посаді.

У понеділок, 26 листопада, проходили звіти рад, комісій та президента СКУ. Того ж дня ввечері – регіональні круглі столи, де обговорювалися проблеми та перспективи розвитку українських громад у різних частинах світу: Східній Європі; Західній Європі; Російській Федерації та Центральній Азії; Північній Америці; Південній Америці; Австралії, Океанії, Азії та Африці.

Наступного дня, 27 листопада, пройшла низка сесій, на яких відбулися жваві дискусії на різні теми. Потім – робота конгресових комісій, представлення та схвалення резолюцій. І наостанок – вибори нових керівних органів СКУ. Зокрема, новим головою конгресу став президент Конгресу українців Канади Павло Грод.

У середу, 28 листопада, з метою стратегічного планування діяльності Світового конгресу українців пройшло засідання новообраної Ради директорів за участю голів українських крайових центральних репрезентацій, а також працівників Головного офісу СКУ в Канаді та Представництв СКУ в Києві та Брюсселі. Під час заходу новообраний президент Павло Грод від понад 20-мільйонної української діаспори закликав негайного визволення українських моряків, яких захопила РФ в Азовському морі.

Як повідомляв Укрінформ, 11-й Світовий конгрес українців, в якому взяли участь більше 300 гостей із 30 країн, проходив з 25 по 27 листопада в українській столиці Києві.

Як відомо, 25 листопада прикордонні кораблі Російської Федерації вчинили агресивні дії проти трьох українських кораблів, які здійснювали плановий перехід з порту Одеса в порт Маріуполь Азовського моря. Після цього спецпризначенці РФ захопили раніше обстріляні українські малі броньовані артилерійські катери "Бердянськ" і "Нікополь", рейдовий буксир "Яни Капу". На них знаходилося 24 моряки. Повідомлялося про шістьох поранених, проте перший заступник Голови Верховної Ради Ірина Геращенко 27 листопада повідомила, що, за уточненими даними, поранено чотирьох українських моряків, один з них у тяжкому стані.

26 листопада 2018 року Верховна Рада України ухвалила Закон "Про затвердження Указу Президента України "Про введення воєнного стану в Україні" на 30 днів у десяти областях.

Інф.: ukrinform.ua

Коментарі

 

Add comment

Security code
Refresh