Коли хороші люди не діють, погані стають сміливішими, - Аскольд Лозинський, екс-Президент Світового Конгресу Українців
ВІДКРИТИЙ ЛИСТ ПРЕЗИДЕНТУ США
Достойний пане Президент,
Навіть найкращі наміри не завжди призводять до бажаних результатів. Так іде справа із санкціями, що ми вводили до цього часу, щоб зупинити російську агресію в Україні. Сама остання санкція, яка була введена відносно семи російських сепаратистів в Україні, є яскравим прикладом. Всі сім санкційованих є гідними кандидатами на санкції, але в той час як вони можуть бути частиною поточної проблеми, вони не є частиною рішення. Ці люди, по суті - найняті бандити, для яких убивство або ймовірність бути вбитим є щоденною пропозицію. Заборона в’їзду в Сполучені Штати або заморожування їх активів, якщо такі є, такі ж недоречні, як і нещодавня пропозиція президента України до діалогу з ними.

Основна слабкість найманого головоріза є позбавлення засобів для здійснення його агресії. Санкції повинні бути накладені в цьому напрямку, а це означає те, що необхідно, так це галузеві санкції проти джерела. Ці санкції, якщо ефективні, мають зробити так, щоб стало незручно або дорого для постачальника засобів  і, в даному випадку агресора, в кінцевому підсумку, щоб змусити його вибирати між власною комфортною життєздатністю та бажанням бути імперією. Президент Путін може бути директором у цьому сценарії, але навіть його особисті фінансові обставини, на які в реальності ми можемо вплинути дуже мало, бліднуть перед його політичними амбіціями - стати царем оновленої Російської імперії. Таким чином, імперіалістична держава-ізгой Російська Федерація повинна бути об’єктом наших санкцій. Все інше буде помилкою і може призвести до катастрофи.

Незадовго до президентських виборів в Україні ви, пане президент, дали зрозуміти, що галузеві санкції будуть накладені, якщо Росія намагатиметься зірвати вибори. Насправді, ваші спікери, згадуючи цілі російські сектори, такі як фінанси, оборону і технології, використовували скальпель, а не молоток, який гримнув би російську економіку в цілому. Так, українські вибори відбулися з великим демократичним успіхом, незважаючи на спроби Росії вплинути на зворотнє. Проте, ніякі вибори не відбулися в Криму. Більше половини виборчих дільниць в обох регіонах Донецької та Луганської не функціювали. Росія підтримувала сепаратистські демонстрації проти виборів у день виборів у деяких східних містах, таких як Харків, але місцеве населення їх не підтримало. У 1,5 млн. місті Харкові менше ніж 500 чоловік вийшло на проросійський мітинг.

Здається, що ми відмовилися від наших попереджувальних галузевих санкцій не у зв'язку з російською поведінкою, а незважаючи на всі зусилля Росії. Росія намагалася зірвати вибори, але невдало. Риторика Путіна не може вважатися надійною і Росія не повинна бути винагороджена за свій провал. Наше небажання продовжувати санкції було сприйнято Росією як слабкість або відсутність рішучості. Майже відразу ж після виборів Росія принесла в Україну важку артилерію. Російські сепаратисти тепер не просто поставляються з російської сторони зброєю, але танками та бронемашинами.

Пане Президент, російські наймані бандити в Донецьку і Луганську, як і лідери в Москві, а особливо президент Путін, розуміють тільки тверду рішучість і реагують тільки на страх і біль. Україна не просить нас боротися за неї на полі бою. Це просто є проханням про допомогу у вигляді несмертельної військової допомоги і матеріальних санкцій, які будуть служити в якості стримувального фактора для російської агресії.

Ми, більш ніж будь-яка інша країна, почули Україну, але діяли по нашій власній траєкторії з істотно сильною риторикою, але, в значній мірі, відносно невдалими санкціями. Можливо, ми в даний час введені в оману нашими європейськими союзниками, які йдуть набагато менш свідомо, маючи на увазі особисті інтереси. Наша роль не повинна бути в наслідуванні прикладу Європи, але, щоб повести європейців за нашим прикладом.

Російська агресія в Україні не проявилася повномасштабним вторгненням поки що. Проте ще залишається дуже реальна можливість. У цей момент буде занадто пізно для галузевих санкцій. Навіть якщо відкинути моральний чинник підтримки справедливого і демократичного почину, ми повинні пам’ятати про можливе пряме і масове вторгнення в Україну з боку Росії, яке  примусить наші власні воєнні сили привести в готовність, щоб стати на захист наших союзників по НАТО. Це, як дати прорости глобальному конфлікту. Коли хороші люди не діють, погані стають сміливішими.

Я розумію, що в поєднанні з найостаннішими санкціями, ми говоримо з нашими європейськими союзниками про підготовку галузевих санкцій проти Росії. Будь ласка, прискорте ці переговори і приступіть до реальних дій, не тільки заради українського народу, але заради наших союзників по НАТО і їх права жити в умовах свободи. Сьогоднішня українська проблема не є строго українською. Це глобальна проблема.

З повагою,
Аскольд С. Лозинський
небайдужий україно-американець
23.06.2014

Текст цього відкритого листа був надісланий його автором у редакцію порталу ВН

Коментарі

 

Add comment

Security code
Refresh