Сьогодні отець-доктор Іван Дацько - єдиний свідок буремних подій життя глави УГКЦ кардинала Йосипа Сліпого
Отець Іван Дацько працював з цим Духовним Воїном українського народу.
Другого вересневого тижня 2017 року минула важлива для українців світу подія - ювілей (нар. 9 вересня 1947 року) учня та продовжувача справи кардинала Йосипа Сліпого  – всесвітлішого отця-доктора Івана Дацька. Отець-доктор Іван Дацько у лютому 1997 р. був уповноважений єпископом–помічником Любомиром (Гузаром) для зовнішніх справ УГКЦ, референтом комісії Богословської освіти та священичої формації. Сьогодні отець-доктор Іван Дацько очолює Релігійне товариство "Свята Софія в Римі", яке опікується та є охоронцем усіх матеріальних надбань Патріарха Йосипа та президентом Інституту екуменічних студій Українського Католицького Університету (Львів), президентом Міжнародного бюро освіти та розвитку Греко-Католицької Церкви в Україні.

«Нас ще лишилося двох на світі, що дуже близько, прямо щоденно працювали з Патріярхом Йосипом Сліпим: Блаженніший Любомир Кардинал Гузар, 83 роки, і я, за кілька тижнів мені сповниться 69 років життя ...»  - розповідав рік тому напередодні всесвітліший отець-доктор Іван Дацько. Сьогодні він єдиний свідок тих буремних подій, хто працював з Духовним Воїном українського народу Йосипом Сліпим

Отець-доктор Іван Дацько: «…я був свячений на священика як священик Львівської архиєпархії покійним патріярхом Йосипом кардиналом Сліпим, який після свячень вислав мене на дальші студії богослов’я до Інсбрука, де я здобув докторат з богослов’я у 1974 році. Я був в Австрії, а тоді покійний патріарх Йосип прикликав мене назад до Риму, де я якийсь час був префектом студентів у колегії Святої Софії, а від січня 1976 року я був секретарем покійного патріарха - кардинала Йосипа Сліпого і мешкав у Ватикані, а відтак - в Українському католицькому університеті і в патріаршому дворі в Римі» (http://oralhistory.org.ua)
Отець-доктор Іван Дацько часто ділиться із сучасниками споминами та враженнями від кардинала Йосипа Сліпого. Позаминулого року у Львові до 30-ліття з часу відходу Патріярха Йосипа Сліпого у вічність вийшла книжка його особистих спогадів «Спомини». Видання побачило світ за сприяння Інституту екуменічних студій Українського Католицького Університету, Інституту Святого Климента Папи у Римі, багатьох жертводавців. Сьогодні отець-доктор працює над виданням «Спомини» кардинала Йосипа Сліпого англійською мовою.

«З липня 2016 року всесвітліший отець-доктор Іван Дацько долучився до започаткованого у березні цього ж року міжнародного проекту The International Film Project «BLIND» про Божі чудеса і життя Сповідника Віри кардинала Йосипа Сліпого задля єднання християн світу та українців», - повідомив СЕО проекту Роман Колядюк PhD – «Нині продюсерська група створила не тільки сценарну історію, а й, що є неочікуваним – новий літературний та кіножанр «Фантастична Реальність» євангелістичного спрямування. Дякуємо отцю-доктору за спільну молитву і щиро вітаємо з ювілеєм. Бажаємо отцю-доктору довголіття Мойсея та кріпкого здоров’я!»
Кореспонденти ВН Валерій Захарченко та Дарія Захарченко (AMGC)

 

Коментарі

 

Add comment

Security code
Refresh