До спортивної події традиційно доєднується і політичний контекст.
“Вірити одне в одного! Підтримувати одне одного! Битися одне за одного! Це те, що має єднати кожного з нас. І зараз кожен із нас на своєму місці має боротися: за свободу, життя і за правильне сприйняття України у світі”, – написав у мережі Х президент України Володимир Зеленський.
Він також додав, що національна збірна України з футболу демонструє Україну, “яка бʼється”, “тримає удар і долає перешкоди”, “яка здатна перемагати”.
“Від імені українців ми також дякуємо словацькому народу за підтримку та солідарність у боротьбі України за свободу та суверенітет”, – пише Міністерство закордонних справ України.
Тим часом у світових медіа пишуть про відоме гасло футбольних уболівальників, що містить зневажливий вислів про президента Росії Володимира Путіна, котрий ініціював у 2022 році повномасштабне вторгнення Росії до України.
Тоді видання Newsweek зауважувало, що значення цієї фрази “стало закликом до підтримки України”.
“Знущання над загарбником допомагають перемогти, оскільки вислів, якому немає ввічливого перекладу, набув популярності з початком війни в Україні”, – писав журнал та називав “крилату фразу” водночас і жартом, і способом виразити гнів проти Володимира Путіна .
Newsweek нагадує: фраза виникла у 2014 році, коли Росія захопила Крим: “Він переріс із футбольного скандування вболівальників харківського “Металіста” та донецького “Шахтаря” до загального гасла на підтримку суверенітету та територіальної цілісності України”.
А The Sun повідомляє, що фразу скандували і фанати збірної Грузії під час матчу з Туреччиною у першому турі Євро-2024.
У Росії, пише газета, відео піддали цензурі, вирізавши моменти, де звучить імя російського президента, хоча у прямій трансляції кадри потрапили на російське телебачення.
Associated Press нагадує, що УЄФА заборонила російські прапори під час ігор України на Євро-2024.
Напередодні прапор із біло-червоно-блакитними горизонтальними смугами вивішувався на деяких із перших матчів групового етапу, зокрема в Мюнхені поруч з прапорами Шотландії на стартовій грі проти Німеччини.
Кілька російських прапорів також були помічені серед уболівальників Сербії під час гри їхньої команди проти Англії.
Як відомо, УЄФА відсторонив російські команди від міжнародних змагань через кілька днів після воєнного вторгнення в Україну, починаючи з лютого 2022 року.

Інф.: Голос Америки

Коментарі

 

Add comment

Security code
Refresh