Сподівання на успіх за тиждень у Лісабоні - примарна надія
Кияни ще не досягли того рівня, щоб конкурувати з такими відомими командами. Варто їм подякувати за ці матчі і побажати успіхів у Лізі Європи.
Футболісти "Бенфіки" та "Динамо" раніше шість разів зустрічались. У цьому турнірі  перевага - на боці команди з Лісабона, яка вигравала 5 раз і була зафіксована одна нічия. Букмекери віддали перевагу футболістам з Португалії, такої ж думки дотримувались і аналітики та фахівці футболу. Чи були шанси у киян? У футболі все можливо...
Тактика, застосована тренерським штабом  "Динамо" значною мірою визначає результат матчу. Представники Португалії швидкі та технічні  футболісти і грати з ними у відкритий футбол - було б помилковим рішенням.
Гра вчора розпочалась з того, що футболісти "Бенфіки" захопили ініціативу та пішли в атаку. Відчувалась їхня перевага у володінні  м'ячем, передачах та умінні вести колективну гру. Не можна сказати, що кияни не боролись, чи не намагались гідно протистояти досвідченому супротивнику. Але клас є клас, і його замінити великим об'ємом роботи на футбольному полі неможливо. Наші гравці за рівнем технічної і психологічної підготовки програвали, тому гості швидко реалізували свою перевагу  і вже на десятій хвилині Жильберту вдало пробив по воротах Г.Бущана, який не зміг впоратися з круглим. Захист киян припустився грубої помилки. Не можна гравцям такого рівня давати можливість реалізовувати свою перевагу. На 37-й хвилині В.Циганков видав пас на свою половину, не переконавшись в тому, що м'яч може бути перехоплений гостями, в результаті чого на табло засвітились цифри - 2 :0! Гол у ворота "Динамо" провів Рамуш. Програючи, кияни таки намагались створювати небезпечні моменти, проте безрезультатно - підводила техніка виконання. Зрозуміло, що ні гравців "Динамо", ні їхніх шанувальників такий результат ніяк не влаштовує, проте динамівці зробили в умовах війни все можливе і неможливе...

Динамо Київ — Бенфіка. Ліга чемпіонів. Раунд плей-оф. Перші матчі. Огляд матчу 17.08.2022 ВІДЕО

Сподівання на успіх за тиждень у Лісабоні - примарна надія. Кияни ще не досягли того рівня, щоб конкурувати з такими відомими командами. Варто їм подякувати за ці матчі і побажати успіхів у Лізі Європи.

Нагадаємо: ФК "Динамо" Київ повернувся до свого тимчасового "домашнього" стадіону у польському місті Лодзь, де команда розпочала підготовку до дуже відповідального матчу з ФК "Бенфіка". Це місто відоме в Польщі, а його назва перекладається з польської як човен. У місті  встановлений пам'ятник з човнів і кожний рік на день міста в човен вкладають новий сувенірний човен. Місто дуже гарне, зелене, ошатне і має велику кількість пам'ятників. Тут знаходиться одна з найдовших вулиць (4,2км) не лише в Польщі, а й у Європі, яка має назву Петраківська.
Після другої світової, коли Варшава була вщент зруйнована, було прийнято рішення перенести тимчасово до цього міста увесь управлінський апарат столиці з метою більш ефективного відновлення (1945-1948 рр).
Місто Лодзь було відоме у Європі як центр текстильної промисловості Польщі. Після демократичних виборів у кінці 80 та початку 90 рр  до влади прийшли патріоти Польщі, що прагнули змін, а після виборів президента країни на цю посаду був обраний Лєх Валенса. В країні почалися реформи, не оминули вони й м.Лодзь. Було прийнято рішення не зносити будови, яким більше п'ятдесяти, а перетворити їх у центри туризму, молодіжні та наукові центри. Розпочався розвиток  ІТ-технологій, і за короткий проміжок часу Лодзь перетворився в сучасне місто, яке мало нагадувало колишнє. Спортивна інфраструктура дуже розвинута: в місті є кілька спортивних споруд, дві футбольні команди, які займали високі місця в першості Польщі. Уродженцем цього міста є баскетболіст Марчін Гортат, який грав за команду Кельн-99, разом з якою він виграв звання чемпіона Німеччини та тричі виграв кубок цієї країни, а потім виступав в НБА впродовж 13  років.
Отже, ФК "Бенфіка" має давню і цікаву історію. Команда, заснована 28.02.1904, пройшла непростий футбольний шлях, упродовж якого було завойовано 37 чемпіонських звань, 29 разів команда володіла кубком Португалії та 8 разів - суперкубком. Окрім того, "Бенфіка" в 60-х рр минулого століття тричі вигравала чемпіонат країни і двічі - кубок Європейських чемпіонів. У тій команді грали відомі футболісти з Мозамбіку - М.Колуна та Ейсебіо, володар "Золотого м'яча" 1965 року. В 1962 році у відставку подав головний тренер Бела Гуттманн, який після успішних сезонів звернувся до керівництва клубу з проханням про виплату премії за досягнуті ним результати, але ця пропозиція була відхилена. Подейкують, що він сказав: "Без мене "Бенфіка" впродовж 100 років не виграє жодного "Європейського  кубоку". Так і сталося: за 60 років футболісти не здобули жодного Європейського трофея.

Микола Нагорний, спортивний оглядач порталу "Воля народу"

Коментарі

 

Add comment

Security code
Refresh