Борець греко-римського стилю й народний депутат Жан Беленюк просить виключити його із членів Національного олімпійського комітету України.
21 листопада спортсмен і політик підписав заяву про виключення його зі складу членів НОК.
У пості він заявив: "В "такому" НОКу не можу собі дозволити затриматися надовго".
В якості пояснення Беленюк послався на пост футболіста Романа Зозулі про те, що поки суспільство справедливо обурювалося прізвищами Нестора Шуфрича та Григорія Суркіса у списку членів Національного олімпійського комітету, "новообраний президент Вадим Гутцайт завів до НОК прямо таки "золоту" команду, 80% з якої взагалі не мають жодного відношення до спорту".
Зозуля перелічив:
    Валерій Борзов – член СДПУ(о) 2001-2006, у 2012-му був усунений з посади президента Федерації легкої атлетики за корупцію
    Сергій Бубка – член Партії регіонів (2002-2005), вийшов з партії після обрання на посаду президента НОК
    Андрій Вінграновський – член ОПЗЖ, дружина Юлія Льовочкіна
    Олександр Волков – член Партії регіонів (2007-2014)
    Олександр Герега – народний депутат від Партії регіонів (2012-2014), голосував за диктаторські закони 16 січня 2014-го
    Ірина Дерюгіна – FIG висунула їй звинувачення в підкупі суддів, тиску на них, впливі на остаточні результати змагань та інших порушеннях
    Олександр Зац – член Партії регіонів (2006-2014), його пов’язує міцна особиста дружба з Борисом Колесніковим, партнер Колеснікова у бізнесі
    Роман Мулик – член Партії регіонів (2010-2014)
    Андрій Мельник – підозрювався у причетністості до викрадення, катування та вимагання 200 млн дол. у колишнього гендиректора ПрАТ "Нафтогазвидобування", а нині – народного депутата Семінського
    Олександр Мендусь – колишній член Партії регіонів
    Мирослав Карабін – колишній член Партії регіонів
    Олег Корбан – член ОПЗЖ з 2019 року
    Михайло Кошляк – з 2020 року є депутатом Дніпропетровської обласної ради від ОПЗЖ
    Вадим Павленко – депутат Київської облради від Партії регіонів (2010-2015)
    Ігор Лисов – член Партії регіонів (2007-2014), скандальний київський забудовник
    Сергій Лагур – разом із екс-регіоналом, а після вбивства у ДТП людини втікачем з країни Петром Димінським був співвласником нафтопереробного комплексу (НПК) Галичина у Львівській області
    Віктор Ремський – колишній "правоохоронець", причетний до фальсифікації і вибивання "добровільних зізнань" з фігурантів "справи Павличенків"
    Олександр Симоненко – член ОПЗЖ
    Віктор Христоєв – колишній член Партії регіонів
    Олександр Удовиченко – колишній член Партії регіонів
    Ніна Уманець - після 2014 року хизувалась фото з Путіним
    Сергій Кушнірюк– відсторонювався з поста головного тренера збірної України з гандболу через корупцію, на нього відкривали кримінальну справу.

Зозуля обурився: "Якщо партію ОПЗЖ заборонили, то чому досі не заборонили її колишнім членам сунути свого носа у владу, будь то політичну чи спортивну?!".

7 листопада на асамблеї НОК новим президентом комітету обрали чинного міністра молоді та спорту Вадима Гутцайта, членами комітету на період 2022-2026 років обрали зокрема Нестора Шуфрича, Григорія Суркіса, Олександра Усика, Андрія Шевченка, Марину Бех-Романчук і Лілію Подкопаєву.
Колишній тренер збірної України з футболу Андрій Шевченко заявив, що покидає Національний олімпійський комітет через незгоду з результатами виборів нового складу НОК.
18 листопада колишні члени ОПЗЖ Григорій Суркіс та Нестор Шуфрич покинули склад Національного олімпійського комітету України.

Інф.: https://www.pravda.com.ua

Коментарі

 

Add comment

Security code
Refresh