Соціологи відзначають зниження рейтингів Президента України Віктора Януковича і Партії регіонів.
Про це повідомляє Київський міжнародний інститут соціології, грунтуючись на своєму соціологічному дослідженні, проведеному в червні, повідомляє УНІАН.
У той же час, відзначають у КМІС, електоральна підтримка В. Януковича і Партії регіонів все ж таки залишається найвищою в політичному просторі України. Рейтинги ВО «Батьківщина» та її лідера Юлії Тимошенко залишилися переважно незмінними.


Зокрема, згідно з дослідженням, якби вибори до Верховної Ради відбувалися в середині червня, то Партія регіонів отримала б 13,5% голосів виборців, у той же час серед тих, хто сказав, що готовий взяти участь у виборах - 24.8% , Блок Юлії Тимошенко - відповідно 10,9% і 20.1%, за партію Арсенія Яценюка «Фронт Змін» готові проголосувати 7,7% опитаних і 14.1% з тих, хто прийшов би на вибори.

Наступні три місця займають партія «Сильна Україна» Сергія Тігіпка (4,3% - 7,9%), Комуністична партія України (4,0% - 7,3%) і Партія «УДАР» Віталія Кличка (3,1% - 5,7%).

Ще дві політичні сили мають більше одного відсотка прихильників: Всеукраїнське об'єднання «Свобода» (2,6% і 4,7% з тих, хто прийде на вибори) і Політична партія Анатолія Гриценка «Громадянська позиція» (1,3% - 2, 2%).

Як і раніше, очолює п'ятірку найбільш популярних кандидатів у Президенти України серед усіх виборців чинний глава держави В. Янукович - (15% прихильників), на другому місці Ю. Тимошенко - (11% прихильників), далі - А. Яценюк - (9% прихильників), С. Тігіпко - (6% прихильників). п'яте місце ділять між собою лідер КПУ Петро Симоненко і В. Кличка з 4% прихильників.

Також КМІС відзначає, що частка виборців, які в середині червня були готові взяти участь у голосуванні на виборах до Верховної Ради, в цілому по Україні склала тільки близько 54%, зокрема, в Західному регіоні - 63%, у Центральному - 57%, у Південному - 46% і у Східному - 52%.


Київський міжнародний інститут соціології (КМІС) проводив всеукраїнське опитування громадської думки протягом 10-20 червня 2011 року. Методом інтерв'ю опитано 2040 респондентів, що мешкають в усіх областях України, в Криму та в Києві, за стохастичною вибіркою, репрезентативною для населення України віком від 18 років.

Статистична похибка вибірки (з імовірністю 0.95 і за дизайн-ефекту 1.5) не перевищує 3,3% для показників, близьких до 50%, 2,8% - для показників, близьких до 25%, 2,0% - для показників, близьких до 10%, 1,4% - для показників, близьких до 5%.

from-ua.com

а 

Коментарі

 

Add comment

Security code
Refresh