Громадяни України  у своїй більшості вважають, що не мають ніякої можливості впливати на стан справ у суспільстві.
Як свідчать результати опитування фонду «Демократичні ініціативи», 73% українців впевнені, що зовсім не можуть, 15% - можуть певною мірою і лише 3% - у повній мірі можуть впливати на стан справ на загальнодержавному рівні.
У своїй здатності впливати на становище на місцевому рівні впевнені лише 2%, в той час як 67% вважають, що не можуть впливати взагалі, а 15% - можуть до певної міри.

Разом з тим, громадяни, які беруть участь у діяльності громадських організацій, відчувають значно більшу здатність впливати на ситуацію в суспільстві: 11% з них вважають, що можуть повною мірою впливати на стан справ на загальнодержавному рівні і ще 33% - певною мірою (не здатних серед них - 48%), а на місцевому рівні вважають, що повною мірою можуть впливати 13% членів громадських організацій, певною мірою впливати - 50% (не здатних 34%).

За даними опитування в Україні лише 5% тих, хто бере участь у діяльності громадських організацій.

Опитування було проведено фондом «Демократичні ініціативи» ім. Ілька Кучеріва спільно з фірмою Ukrainian sociology service з 18 по 27 вересня 2011 року. Усього було опитано 2010 респондентів у всіх територіально-адміністративних одиницях України. Вибірка - квотна, репрезентативна за статтю, віком, освітою, типом населеного пункту (столиця, обласні центри, інші міста, села) та областями України. Похибка вибірки не перевищує 2,2%.   Інф. glavcom.ua пдфмлщьюгф 

Коментарі

 

Add comment

Security code
Refresh