Громадяни України набагато більше вірять у себе, ніж у своїх керманичів
Напередодні Нового року (можливо, найважчого в новітній історії держави) ми вирішили допомогти читачам зазирнути у майбутнє, одночасно страшне і обнадійливе. Перед цим, по можливості, тверезо оцінивши сьогодення.
За ініціативою DT.UA Київський міжнародний інститут соціології з 6 по 17 грудня провів вимір громадської думки в усіх регіонах країни.
Видання висловлює щиру вдячність Сергію Таруті, який надав фінансову підтримку, необхідну для реалізації проекту. В рамках дослідження (питання для якого були сформульовані журналістами тижневика) було 3035 інтерв'ю з респондентами віком старше 18 років, що проживають у 179 населених пунктах.
На жаль, із зрозумілих причин, максимально точно вивчити настрої жителів на охопленому війною Донбасі не представилося можливим. У Луганській області опитування проводилося виключно на території, контрольованій українською владою. У Донецькій - переважно на території, що знаходиться під контролем Києва.

Питання, відповіді на які ми, в першу чергу, хотіли отримати, очевидні:
Як громадяни оцінююють оновлену владу? Чи великий кредит довіри до неї? Хто в воюючії країні є істинним лідером народної довіри? Що очікував народ від Майдану, і чи отримав те, що очікував? Чому, на думку громадян, вдалося уникнути відповідальності Януковичу і Ко? Як саме суспільство уявляє собі майбутні реформи? Чи вірні припущення, що, говорячи про прийдешні перетвореннях, "верхи" і "низи" думають про одне й те ж, дивляться в одному напрямку? Чи готова країна воювати? Які сьогоднішні настрої на Сході? Чи правда, що не існує ніякого Південного Сходу як єдиного геокультурного поняття? І погляди населення Донбасу з багатьох принципових питань істотно відрізняються, наприклад, від поглядів населення Півдня країни? І що часто різняться думки з приводу дня сьогоднішнього і уявлення про день завтрашній у жителів сусідніх Харківської, Дніпропетровської і Запорізької областей? Чи існує привід говорити про загрозу сепаратизму на Заході? Чи є реальні передумови для розпаду держави?

Громадяни України набагато більше вірять у себе, ніж в обраних ними ж керманичів.
В умовах війни (не важливо, чи офіційно названої або синонімами званої) однією з необхідних умов перемоги є довіра народу до влади. Основним висновком нашого опитування є наступний: громадяни України набагато більше вірять у себе, ніж в обраних ними ж керманичів. Ми попросили респондентів оцінити за 10-бальною шкалою довіру чи недовіру до ряду владних і суспільних інститутів. У запропонованій шкалі 1 бал - «зовсім довіряю», а 10 балів - «повністю довіряю». І виявилося, що найвищий рейтинг мають не Верховний головнокомандувач, не прем'єр-міністр, не Кабінет міністрів і не Міноборони:

1.   Найбільше люди довіряють волонтерам - 7,3 бали з 10.
2.   На другому місці в рейтингу довіри українців - добровольчі батальйони (24,5%) - 7 балів.
3.   Відразу за батальйонами в рейтингу рівня довіри - церква (19,3%). Теж 7 балів.
4.   На четвертому місці - армія (16,7%) - 6,4 бала.
5.   П'ята позиція - у громадських організацій (11%). Так само 6,4 бала.
6.   На шостому місці - президент України, Верховний головнокомандуючий (8,5%) - 5,3 бала.
7.   На сьомому місці - прем'єр-міністр Украіни. Довір'я до Арсенія Яценюка громадяни країни оцінили в 5,2 бала.
8.   На восьмому місці - ЗМІ (2,4%) - 5,1 бала.
9.   На дев'ятій позиції - Кабінет міністрів України (4%) з показником довіри в 4,7 бали з 10.
10. На десятій позиції - Верховна Рада (3%) - 4,5 бала.
11. На одинадцятому місці - СБУ - 3,8 бала.
12. На дванадцятому місці - МВС - 3,4 бала.
13. На тринадцятому місці - Генеральна прокуратура - 3,3 бали з 10 можливих.
14. І завершають рейтинг народної довіри ті, хто повинен був його очолювати. Ті, від кого залежить захист права громадян на справедливість - суди. 3 бали.

Детальніше

Коментарі

 

Add comment

Security code
Refresh